Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Ce parere aveti despre barbatii care injura frecvent ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ? Mie imi lasa o impresie modesta de mediocritate, superficialitate, caracter indoielnic, incercare de compensare a unor lipsuri intelectuale, incercare de compensare a lipsei de spontaneitate, temperament coleric etc. Ati acepta sa aveti drept parteneri astfel de oameni ? Mie mi-ar fi efectiv jena sa merg cu o femeie pe strada si sa folosesc expresii gen "p...a mea" sau derivate ".

Edited by Dormi_Hete, 29 June 2018 - 17:12.


#2
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Daca stiu sa injure sunt OK.
Daca sunt ca aia ai PSDului de injura cu spume, insa isi pun sulele gresit in propozitii si se injura singuri..... ma abtin....

#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
O femei simte ca este iubita, atunci cand jumatatea ii spune " te omor in piz*a matii"

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Eu injur dar la modul spus de @notrust...adica fara apelative de nu te speli cu Dunarea, nu injur la nervi, nu injur femei, nu injur la volan...ci doar in propozitii fara vre-o semnificatie anume.
Cel mai des o folosesc in sensul mirarii genul "Ai sa imi bag pwl@". Dar am doi copii care copie imediat tot ce aud si trebuie sa ma controlez.
Culmea, ca daca sunt cu mama, tata, alte persoane in varsta, instincul de injuratura dispare si apare doar cu persoane de varsta mea...

#5
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostDormi_Hete, on 29 iunie 2018 - 17:11, said:

Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ? Mie imi lasa o impresie modesta de mediocritate, superficialitate, caracter indoielnic, incercare de compensare a unor lipsuri intelectuale, incercare de compensare a lipsei de spontaneitate, temperament coleric etc. Ati acepta sa aveti drept parteneri astfel de oameni ? Mie mi-ar fi efectiv jena sa merg cu o femeie pe strada si sa folosesc expresii gen "p...a mea" sau derivate ".
Expresiile le folosesti cand esti fara femeie Posted Image, cand esti cu ea fii politicos :)

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 17:23.


#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postnicu131, on 29 iunie 2018 - 17:21, said:

O femei simte ca este iubita, atunci cand jumatatea ii spune " te omor in piz*a matii"
Adica ea nici nu s-a nascut si e deja moarta din pantec. Interesant paradox.

View Postdiegodanny, on 29 iunie 2018 - 17:22, said:

Expresiile le folosesti cand esti fara femeie Posted Image
Eu injur de fata si cu fete/femei de varsta mea, nu mai mari. Din pacate unele mi-au atras atentia si le-am marturisit ca incerc sa ma las de tic-ul asta verbal si nu ma supar ca mi-au spus.
Pe nevasta-mea nu o deranja pana sa creasca copii. Acum imi atrage si ea atentia.
Din pacate problema mai mare este la nevasta-mea care injura la volan mai ceva ca mine...

Edited by tehnics, 29 June 2018 - 17:26.


#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bărbatul adevarat este puternic , pute a testosteron , prostovan , are burta si injura la fiecare doua propozitii.

#8
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Posttehnics, on 29 iunie 2018 - 17:24, said:

Adica ea nici nu s-a nascut si e deja moarta din pantec. Interesant paradox.


Eu injur de fata si cu fete/femei de varsta mea, nu mai mari. Din pacate unele mi-au atras atentia si le-am marturisit ca incerc sa ma las de tic-ul asta verbal si nu ma supar ca mi-au spus.
Pe nevasta-mea nu o deranja pana sa creasca copii. Acum imi atrage si ea atentia.
Din pacate problema mai mare este la nevasta-mea care injura la volan mai ceva ca mine...
La volan injur si cu femeie si fara Posted Image , in rest injur cand sunt singur Posted Image

Edited by diegodanny, 29 June 2018 - 17:30.


#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@ Dormi_Hete

exista variante:
- poti injura vulgar
- poti injura folosind cu cuvinte funy
- poti vorbi vulgar
- poti vorbi funy....

Edited by arg, 29 June 2018 - 17:28.


#10
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostJurasikMan, on 29 iunie 2018 - 17:25, said:

Bărbatul adevarat este puternic , pute a testosteron , prostovan , are burta si injura la fiecare doua propozitii.
Ala pare a fi mai degraba betiv nespalat cu burta de bere Posted Image

#11
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Educatie primită în familie Posted Image

Mama si copilul de 5 ani se plimbau in parc si la un moment dat se intalnesc cu un vechi prieten de al tatalui. El se saluta cu mama si incearca sa se salute si cu copilul, dar acesta din urma se rusineaza si se ascunde dupa fusta mamei.
Mama ii zice:
- Ce faci Ionele, te rusinezi? Hai, saluta-l pe nenea, asa cum face tata.
La care copilul, se da la o parte, ii intinde mana ca un barbat adevarat si striga tare:
- CE FACI, CO*IE!

#12
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017
Eu injur de cand aveam vreo 7 ani (acum am 48). Asta e primul lucru pe care-l fac cand ma trezesc dimineata si merg sa ma pis. Imi bag.... preventiv, in toate neamurile, vecinii, prietenii si dujmanii.

#13
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostOnan_Barbaru, on 29 iunie 2018 - 17:32, said:

Eu injur de cand aveam vreo 7 ani (acum am 48). Asta e primul lucru pe care-l fac cand ma trezesc dimineata si merg sa ma pis. Imi bag.... preventiv, in toate neamurile, vecinii, prietenii si dujmanii.
Si cu neamurile ce ai ? Posted Image

#14
Indominus

Indominus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.06.2018

View PostDormi_Hete, on 29 iunie 2018 - 17:11, said:

Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ? Mie imi lasa o impresie modesta de mediocritate, superficialitate, caracter indoielnic, incercare de compensare a unor lipsuri intelectuale, incercare de compensare a lipsei de spontaneitate, temperament coleric etc. Ati acepta sa aveti drept parteneri astfel de oameni ? Mie mi-ar fi efectiv jena sa merg cu o femeie pe strada si sa folosesc expresii gen "p...a mea" sau derivate ".

Faci un studiu sociologic?Posted Image

#15
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,489
  • Înscris: 12.07.2010
Grobieni, fără educaţie, ruşinos să auzi câte un bărbat cu „p--a în gură”. Mai scrie câte unul şi pe aici „pl-”, se cred interesanţi!

#16
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostDormi_Hete, on 29 iunie 2018 - 17:11, said:

Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ?  
Nu prea bună. Înjurăturile au și ele rostul lor, dacă le spui fără să aibă legătură cu o emoție nu-s decât vulgarități. Un om nervos / bucuros / foarte mirat etc. care înjură între prieteni sau în familie nu cred că ar trebui etichetat ca lipsit de educație, mediocru sau chiar mai rău de-atât.  

View PostDormi_Hete, on 29 iunie 2018 - 17:11, said:

Mie mi-ar fi efectiv jena sa merg cu o femeie pe strada si sa folosesc expresii gen "p...a mea" sau derivate ".
Și mie mi-ar fi jenă să fiu însoțită de unul ca exemplarul descris de tine.

#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostDormi_Hete, on 29 iunie 2018 - 17:11, said:

Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ?
Nu se pot stapani iar cei 7 ani de acasa au fost grei...

#18
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
O injuratura la timpul potrivit face bine.

Dar timpul potrivit nu inseamna zilnic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate