Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce parere aveti despre barbatii care injura frecvent ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View Postalthea, on 29 iunie 2018 - 17:46, said:

Și mie mi-ar fi jenă să fiu însoțită de unul ca exemplarul descris de tine.
Sa inteleg ca sotul/prietenul tau nu a injurat in viata lui...sau ti-e jena cu el ?
Ce te faci daca ii scapa una pe gura ? Il lasi ca ti-e jena ?
Hai sa nu mai fim chair atat de critici...
Daca as lua-o asa nici neveste-mii nu ii place sa auda injuraturi de la mine, dar niciodata nu mi-a spus ca ii este jena....m-a luat la pachet cu injuraturi si fumator. De fumat am scapat.

Oamenii injura, mai mult sau mai putin, mai vulgar sau mai putin vulgar, din tic verbal sau din anumite emotii, indiferent de sex. Sa scrii ca ti-e jena sa umbli cu o persoana care are un comportament de genul asta mi se pare o ipocrizie.

Eu am trait si langa femei care injurau...atata timp cat o faceau intr-un cerc restrans, nu vad problema. E doar o chestiune de exprimare.

#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Posttehnics, on 29 iunie 2018 - 18:22, said:

Sa inteleg ca sotul/prietenul tau nu a injurat in viata lui...sau ti-e jena cu el ?
Ce te faci daca ii scapa una pe gura ? Il lasi ca ti-e jena ?
Hai sa nu mai fim chair atat de critici...
Când citești din două-n trei...
Era vorba de mersul pe stradă cu unul care înjură, am răspuns la o întrebare concretă.

View Posttehnics, on 29 iunie 2018 - 18:22, said:

Sa scrii ca ti-e jena sa umbli cu o persoana care are un comportament de genul asta mi se pare o ipocrizie.
Asta da, mi-ar fi jenă. Nu e chiar genul meu de plimbare aia în care partenerul își bagă/scoate sau sexează verbal mortăciuni, în mod repetat, cu mine de mână.
De ce ipocrizie? Bănuiesc că știi ce înseamnă.

Edited by althea, 29 June 2018 - 18:32.


#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017

View Postnicu131, on 29 iunie 2018 - 17:21, said:

O femei simte ca este iubita, atunci cand jumatatea ii spune " te omor in piz*a matii"


Sau da-te-n PLM ...  Mars la bucatarie ...  FMM    :D

#22
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,969
  • Înscris: 29.07.2017
Alaturi de familie si copii nu injur. Ma controlez deoarece nu vreau sa fac o atmosfera negativa. Chiar si in trafic daca sunt cu copiii ma fac ca nu vad nesimtitii si idiotii. Insa recuperez la serviciu unde ii fac troaca de porci pe cei care ma calca pe bataturi.

#23
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
bag p.
niciodata nu am injurat, in plm.

#24
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Posttehnics, on 29 iunie 2018 - 18:22, said:

Sa inteleg ca sotul/prietenul tau nu a injurat in viata lui...sau ti-e jena cu el ?
Ce te faci daca ii scapa una pe gura ? Il lasi ca ti-e jena ?
Hai sa nu mai fim chair atat de critici...
Ma crezi ca nevasta-mea, rudele si copiii, nu stiu ca eu stiu sa injur? N-am injurat niciodata de fata cu ei,  dar in rest, la fiecare doua cuvinte, al treilea e injuratura, indiferent ca sunt cu prieteni, sefi sau subalterni (nu injur niciodata in prezenta unui copil sau a unei femei, fie ea si prostituata).

#25
escher

escher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 17.05.2014
Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ?

   Tulburare obsesiv compulsiva ...la unii!

#26
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View PostOnan_Barbaru, on 29 iunie 2018 - 19:30, said:

Ma crezi ca nevasta-mea, rudele si copiii, nu stiu ca eu stiu sa injur? N-am injurat niciodata de fata cu ei,  dar in rest, la fiecare doua cuvinte, al treilea e injuratura, indiferent ca sunt cu prieteni, sefi sau subalterni (nu injur niciodata in prezenta unui copil sau a unei femei, fie ea si prostituata).

Intrebarea e de ce esti in prezenta prostituatelor.

#27
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Și ce femeile nu înjură?

Cate am auzit ca-si baga Po..



#28
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View PostPurpura, on 29 iunie 2018 - 19:42, said:


Intrebarea e de ce esti in prezenta prostituatelor.
Ca orice barbat care se respecta. Cine nu se "distreaza", e ori sarantoc ori papagal.

View Postzzhunt, on 29 iunie 2018 - 19:54, said:

Și ce femeile nu înjură?
Alea-s zdrente.

#29
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View Postalthea, on 29 iunie 2018 - 18:25, said:

Când citești din două-n trei...
Era vorba de mersul pe stradă cu unul care înjură, am răspuns la o întrebare concretă.


Asta da, mi-ar fi jenă. Nu e chiar genul meu de plimbare aia în care partenerul își bagă/scoate sau sexează verbal mortăciuni, în mod repetat, cu mine de mână.
De ce ipocrizie? Bănuiesc că știi ce înseamnă.
Da, stiu ce inseamna si ipocrizie...dar in fine. Iar acolo,  chiar daca ar fi si plimbare, daca ar scapa un "Ai sa imi pag pwl@, ai vazut ce a patit ala ? ". Nu cred ca asta-i motiv de jena ori ai tu standarde perfecte. Atata timp cat injuratura se spune intr-un cadru restrans de cuplu sau grup nu stiu de ce naiba s-ar simti cineva jenat. Eu nu, chiar daca nevasta-mea ar injura. Asa si ? Cine nu a injurat in viata lui, atunci sa ridice mana si sa plece daca se simte jenat.
Si da, eu am fost pus intr-o situatie in care un nesimtit s-a luat de nevasta-mea fara un motiv intemeiat la scara blocului. Bine, X nu stia ca sunt acasa, asa ca nevasta-mea a venit si m-a chemat sa imi spuna ca X s-a luat iar de ea ( X o blocase intentionat pe nevasta-mea cu masina, desi nevasta-mea era in masina si vroia sa plece si tot el era cu ciocul ca el parcheaza unde vrea ).  Atunci am lasat orice jena la o parte si l-am facut cu de toate asa, in plina strada si uite ca nevasta-mea nu s-a mai simtit  jenata ca i-am luat apararea indiferent de metoda. Unii merita injurati, altii chiar o cer....atunci ma "ridic" la standardele lor. Pot fi si domn, pot fi taran daca situatia o cere.
De asta spun sa nu fim ipocriti...

Edited by tehnics, 29 June 2018 - 20:11.


#30
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
De regulă nu insist, dar acum mă deranjează că tot îi dai înainte cu asta. Chiar nu vezi nicio diferență între ce zici tu

View Posttehnics, on 29 iunie 2018 - 20:08, said:

Iar acolo,  chiar daca ar fi si plimbare, daca ar scapa un "Ai sa imi pag pwl@, ai vazut ce a patit ala ? ". Nu cred ca asta-i motiv

și ce am scris eu?

View Postalthea, on 29 iunie 2018 - 18:25, said:

Nu e chiar genul meu de plimbare aia în care partenerul își bagă/scoate sau sexează verbal mortăciuni, în mod repetat, cu mine de mână.

Asta n-ai văzut-o?

View Postalthea, on 29 iunie 2018 - 17:46, said:

Înjurăturile au și ele rostul lor, dacă le spui fără să aibă legătură cu o emoție nu-s decât vulgarități. Un om nervos / bucuros / foarte mirat etc. care înjură între prieteni sau în familie nu cred că ar trebui etichetat ca lipsit de educație, mediocru sau chiar mai rău de-atât.
Te-ai fixat pe un răspuns pe care l-ai sucit cum ți-a venit.

Edited by althea, 29 June 2018 - 20:24.


#31
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,634
  • Înscris: 21.06.2016
Plm toți oamenii inteligenți și educați (adica super educati) romani pe care ii știu eu înjură destul de mult. N-o sa fac eu excepție :D

#32
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si eu injur, da nu aiurea ci cand m a enerveaza prostii si cocalarii, din pacate m a enerveaza destul de des. din fericire injur cand sunt cu cineva apropiat in rest m a controlez.

#33
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

View Postescher, on 29 iunie 2018 - 19:38, said:

Ce parere aveti despre barbatii care folosesc frecvent injuraturi in discutiile de zi cu zi ?

   Tulburare obsesiv compulsiva ...la unii!
lipsa de sex, cumva ei trebuie sa-si bage

View Postvrajitoruldinoz, on 29 iunie 2018 - 20:47, said:

Plm toți oamenii inteligenți și educați (adica super educati) romani pe care ii știu eu înjură destul de mult. N-o sa fac eu excepție Posted Image
nu te contrazic, dar OP se refera la cei care folosesc injuratura ca pe o interjectie.

#34
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Eu zic p*** de câte ori vreau să pun o virgulă în frază :)

#35
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View Postalthea, on 29 iunie 2018 - 20:21, said:

Te-ai fixat pe un răspuns pe care l-ai sucit cum ți-a venit.
Nu. Uite, ca sa ma fac mai inteles

Quote

Înjurăturile au și ele rostul lor, dacă le spui fără să aibă legătură cu o emoție nu-s decât vulgarități. Un om nervos / bucuros / foarte mirat etc. care înjură între prieteni sau în familie nu cred că ar trebui etichetat ca lipsit de educație, mediocru sau chiar mai rău de-atât.
In anumite circumstante, ca cea descrisa de mine, in care nu are legatura cu nimic din ce ai enumerat tu mai sus, tu te-ai simti jenata ca il iau pe X la p... ? Sau preferi sa tac din gura si sa zic ca imi este rusine sa injur si sa il fac albie de porci.
@althea, unii oameni cer injurati. Pe aceia ii voi injura fara sa simt vre-o remuscare....iar tu, ca femeie nu ar trebui sa te simti jenata langa un astfel de barbat...

Edited by tehnics, 30 June 2018 - 01:29.


#36
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Am scris

Quote

Înjurăturile au și ele rostul lor, dacă le spui fără să aibă legătură cu o emoție nu-s decât vulgarități. Un om nervos  .......
Ce-i drept, n-am înșirat toate situațiile care îl pot enerva. Uite, poate să-l înjure și pe unul care dă cu mașina în baltă și mă face fleașcă.
Așa ceva... măcar dacă mă făceai sclifosită, nu ipocrită.

Încerc cu cuvintele colegului:

View PostMarianG, on 29 iunie 2018 - 22:59, said:

mă refer la cei care folosesc injuratura ca pe o interjectie.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate