Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cafeneaua pasionaților de sport.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#973
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 21.05.2019

View Postminereu, on 20 august 2021 - 20:16, said:

Avem meciuri din Premier League, Serie A, La Liga, Bundesliga si League 1 iar oamenii se plâng că nu se transmite nimic din Bosnia, Insulele Feroe si Gibraltar. Incredibil frate. Si sâmbătă si duminica sunt meciuri de la ora 14.00 până la 1 noaptea non stop din cele mai tari 5 campionate ale Europei. Oamenii tot nu sunt mulțumiți pentru că nu se transmite Psv cu Heerenveen sau Pacos Ferreira cu Belenenses. Eu zic sa facem o petitie ca nu se transmite weekendul asta nici Astana cu Karagandy si nici Stromgodset cu Viking.

Cativa se plang, marea majoritate e multumita. Acele campionate oricum nu fac audienta, de aia nici nu se cumpara drepturile. Cine vrea sa vada, gaseste pe IPTV, plateste si vede ce vrea...

#974
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
Look sport transmite suficient sport, dacă imaginea ar fi mai clară, m-aș declara mulțumit...

#975
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,123
  • Înscris: 28.12.2016
Trei meciuri din Europa League și două din Conference League se vor da pe Pro X săptămâna viitoare. Programul:

Marți: Maccabi Haifa-Feyenoord, 17:30 (Conference League)

Miercuri: Spartak Moscova-Legia Varșovia, 17:30 (Europa League)

Joi: Kairat Almaty-Omonia Nicosia , 17:30 (Conference League), Galatasaray-Lazio, 19:45 (Europa League) și Jablonec-CFR Cluj, 22:00 (Europa League)

#976
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 22.02.2015
Cfr Cluj ar fi vrut ea Europa League. E doar conference. In afară de Galata Lazio celelalte sunt vai mama lor. Kairat cu Omonia cred ca e televizat doar pentru serpiko33. E genul de meci de care s-ar fi plâns că nu e televizat.

#977
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Bună asta!Posted Image

#978
MihaiR2599

MihaiR2599

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.06.2021
Poate ca mai multe meciuri vor fii pe VOYO

#979
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 10 septembrie 2021 - 10:37, said:

Cfr Cluj ar fi vrut ea Europa League. E doar conference. In afară de Galata Lazio celelalte sunt vai mama lor. Kairat cu Omonia cred ca e televizat doar pentru serpiko33. E genul de meci de care s-ar fi plâns că nu e televizat.
CFR Cluj va castiga mai multi bani si va face mai multe puncte pt coeficient in Conference L. decat in Europa L.,deci e muuult mai buna calificarea in Conference.Sunt echipe bune in ambele cupe doar cine sa televizeze,dupa ce au cumparat drepturile,nu prea este.Ex. de meciuri tari inca de la inceput,Conference:Slavia Praga-Union Berlin,A.S.Roma-C.S.K.A Sofia,Renes-Tottenham(acum 2-3 ani jucau finala de Champions).Europa L.,:Lok. Moscova-Marseille,Dinamo Zagreb-West Ham,Bayer Leverkusen-Ferencvaros,Leicester-Napoli,Rangers-Lyon,etc,deci meciuri bune sunt,canale tv pt a transmite nu au cei de la Pro,o noua dovada ca cumperi drepturi fara a avea posibilitatea sa transmiti mai mult de 2 meciuri,si apoi zici ca nu faci audienta si nu scoti bani,cand tu transmiti Kairat dar nu transmiti nici unul din meciurile ce le-am enumerat.Nu vad ce rost are sa cumperi drepturile,si apoi sa-ti bati joc de competitie si de fani,il mai pui si pe Mironica sa comenteze si falimentul e asigurat

#980
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 14.08.2012
Transmit Kayrat - Omonia pentru ca nu se suprapune cu alt meci.

#981
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,123
  • Înscris: 28.12.2016

View PostBundesligaFan, on 10 septembrie 2021 - 09:55, said:

Două meciuri din Europa League și trei din Conference League se vor da pe Pro X săptămâna viitoare. Programul:

Marți: Maccabi Haifa-Feyenoord, 17:30 (Conference League)

Miercuri: Spartak Moscova-Legia Varșovia, 17:30 (Europa League)

Joi: Kairat Almaty-Omonia Nicosia , 17:30 (Conference League), Galatasaray-Lazio, 19:45 (Europa League) și Jablonec-CFR Cluj, 22:00 (Conference League)

View Postminereu, on 10 septembrie 2021 - 10:37, said:

Cfr Cluj ar fi vrut ea Europa League. E doar conference. In afară de Galata Lazio celelalte sunt vai mama lor. Kairat cu Omonia cred ca e televizat doar pentru serpiko33. E genul de meci de care s-ar fi plâns că nu e televizat.

Așa e, CFR Cluj e doar în Conference. Am modificat acum. Deci trei din Conference și două din Europa League

#982
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View Postleo10, on 10 septembrie 2021 - 14:24, said:

Transmit Kayrat - Omonia pentru ca nu se suprapune cu alt meci.
Stiam ca de asta il transmit,dar meciul asta nu ne incalzeste cu nimic,problema de fond ramane,e faptul ca nu transmit celelalte meciuri mult mai tari enumerate mai sus,si care sunt convins ca ar fi urmarite cu placere,exceptand comentariul lui Mironica si compania

#983
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 10 septembrie 2021 - 14:37, said:


Așa e, CFR Cluj e doar în Conference. Am modificat acum. Deci trei din Conference și două din Europa League
Fanule esti sigur ca doar astea sunt meciurile?Sa nu dea ei meciul in care joaca fiul regelui,nu pot sa cred,pai Mironica la 1 meci in care juca printisorul avea de obicei cate 2-3 orgasme pe meci.Joi aveau ocazia daca dadeau pe ambele canale(pt ca asa au anuntat,meciurile vor fi pe Pro Tv si Pro X) sa dea 6 meciuri,erau ceva mai aproape de adevar.Ciudat,f.ciudat,eu tot cred ca meciul printisorului va fi surpriza de ultima ora,anuntata in extaz de Mironica

#984
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,123
  • Înscris: 28.12.2016
Meciurile le-am găsit în programul Pro X de pe Cinemagia. Nu vor transmite Rangers-Lyon pentru că dau meciului CFR-ului, care în mod normal trebuia sa fie pe Pro TV.

#985
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View PostBundesligaFan, on 10 septembrie 2021 - 17:47, said:

Meciurile le-am găsit în programul Pro X de pe Cinemagia. Nu vor transmite Rangers-Lyon pentru că dau meciului CFR-ului, care în mod normal trebuia sa fie pe Pro TV.
Cu alte cuv pe Pro Tv nu dau nimic?Deci cumpara drepturile pt 2 competitii europene cu zeci de meciuri si folosesc 1 singur canal si o aplicatie de 2 lei cu 3 abonati,asta deja e culmea prostiei,si totala lipsa de consideratie fata de suporteri,pe langa astia,cei de la Look sunt parfum

#986
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 22.02.2015
Si pe Voyo sunt transmise toate meciurile? Cat costă și mai ales ce calitate a imaginii are aplicația asta? Eu nu am avut.o niciodată.

#987
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 10 septembrie 2021 - 19:49, said:

Si pe Voyo sunt transmise toate meciurile? Cat costă și mai ales ce calitate a imaginii are aplicația asta? Eu nu am avut.o niciodată.
Eu la meciuri ma uit pe un tv cu diagonala de 1,65 m si doresc ca imaginea sa fie lacrima(de asta prefer meciurile transmise pe Digi 4k,Digi Sport,sau Eurosport,nici pe Pro imaginea nu-i rea dar comentatorii sunt dezastru,pe look imaginea lasa de dorit,pe ppv 1 si 2 de la upc-vodafone,imaginea e ireprosabila),deci aplicatiile nu ma interesau decat daca ma uitam pe un ecran mic ca cel de laptop,asa ca pe aplicatii pot da ce vor ei,pt majoritatea suporterilor e egal cu 0

#988
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,671
  • Înscris: 22.02.2015
Căline avem marți si miercuri champions league iar sâmbătă și duminică meciuri din cele mai importante campionate ale Europei. Ai de unde alege fotbal de cea mai bună calitate. Fotbalul de calitate nu se joacă joi seara prin Luxemburg, Kazahstan și Bulgaria. Echipele din campionatele importante joacă cu rezervele 90% din parcursul în aceste competiții. Dacă se întâmplă să ajungă prin sferturi semifinale devin interesate dar până acolo joacă cu rezervele și nu fac un capăt de țară dacă sunt eliminate. După champions League marți si miercuri e greu de acceptat ceea ce se joacă joi seara. E ca și cum te-ai uita la un meci de liga 1 casa pariurilor după ce te-ai uitat la Premier League. Joi seara putem sa ne mai uităm la un film, un documentar, mai citim o carte, etc.

#989
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 10 septembrie 2021 - 21:03, said:

Căline avem marți si miercuri champions league iar sâmbătă și duminică meciuri din cele mai importante campionate ale Europei. Ai de unde alege fotbal de cea mai bună calitate. Fotbalul de calitate nu se joacă joi seara prin Luxemburg, Kazahstan și Bulgaria. Echipele din campionatele importante joacă cu rezervele 90% din parcursul în aceste competiții. Dacă se întâmplă să ajungă prin sferturi semifinale devin interesate dar până acolo joacă cu rezervele și nu fac un capăt de țară dacă sunt eliminate. După champions League marți si miercuri e greu de acceptat ceea ce se joacă joi seara. E ca și cum te-ai uita la un meci de liga 1 casa pariurilor după ce te-ai uitat la Premier League. Joi seara putem sa ne mai uităm la un film, un documentar, mai citim o carte, etc.
Ai dreptate si tu,eu sunt fan seriale,bune,cand incep unul care imi place,il ung pe paine cate 1 sezon in doua zile,filme,documentare,pt carti,intr-adevar de multe ori nu mai e timp,avand si lucruri de facut pe langa casa.Pt mine ori transmit,ori nu transmit,nici nu prea conteaza,am 3 antene satelit cu cate 4 lnb-uri pe fiecare,cartela TivuSat pt italieni,deci oricum ar fi,ceva meciuri cu echipe de la ei tot transmit,sau nemtii,chiar si francezii,oricum vedeam si meciurile din Nations League,chiar daca televiziunile noastre de ani buni nu transmit.Eu am zis doar pt ca era vorba de principiu,cand cumperi o competitie o cumperi ca sa o transmiti,nu doar sa te faci ca o transmiti,de asta consider ca competitiile sportive e bine sa fie cumparate si transmise de televiziuni de sport cum e si Digi,nu de amatori,televiziuni comerciale gen Pro.De asta e normal sa fie transmise mai multe meciuri ce se joaca la aceasi ora,pt a avea de unde alege,nu ca te uiti la toate,sau la cele din tari exotice,de altfel cei mai multi,din liga 1 probabil ca urmaresc doar meciurile echipei favorite,e si imposibil sa urmaresti dupa 1 meci de Premier,unul din Liga 1,totul devine mai sters de la culorile imaginii,la calitatea”spectacolului”

#990
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,120
  • Înscris: 25.01.2021
Se pare ca incepand din 18 sept.Prima Tv va transmite al doilea meci al zilei de sambata(meciuri ce incep la ora 20 sau 21)din Liga 1,deci se poate si pt o televiziune comerciala sa transmita seara,chiar sambata seara meciuri(chiar daca din liga mocirla),iar Pro tv nu poate transmite din Europa L.,despre asta vorbeam mai sus,cumperi drepturile si apoi iti bati joc de competitie si de spectatori,punand in loc de meci,Las Fierbinti episodul 110 din sezonul 209,asta inseamna amatorism

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate