Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Părintele Iosif și baptista demonizată

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#91
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,562
  • Înscris: 16.03.2004

View Postun-simplu-om, on 24 iulie 2018 - 10:06, said:

Au, ce legătură are asta cu baptiștii sau cu Sfântul Botez ?
Nicio legătură! Dar aici este raiul offtopicului, peste tot offtopic. Unde ești tu, Kruger Doamne...!?... Acest scump coleg, Kruger, lua măsuri, nu lăsa așa...Posted Image

View Postoverseas, on 24 iulie 2018 - 08:57, said:

Bine, e important si apa de botez sa vina din 3 izvoare, de asemenea cel botezat sa poarte 3 tricouri unul peste altul.

Din câte știu eu, baptiștii și toți neoprotestanții se botează în haine albe, lungi, deci nu tricouri. Tricoul eventual îl poți lua pe sub haina albă, dar să fie și tricoul tot alb, pentru a nu ieși în evidență de sub haina albă, care este esențială. Semnifică faptul că baptistul proaspăt botezat a crezut în jertfa lui Cristos care ne iartă toată păcatele.

[ http://www.bisericapenticostalanr1dej.ro/wp-content/uploads/2014/06/BOTEZ-44-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://image.ibb.co/d7fL9T/BOTEZ_44_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

tânără soră baptistă proaspăt botezată

Edited by dark, 24 July 2018 - 10:29.


#92
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

Părintele Iosif



Si "Tata" sa nu numiti pe nimeni pe pamant; pentru ca Unul singur este Tatal vostru: Acela care este in ceruri. (Mat.23:9)

View Postun-simplu-om, on 23 iulie 2018 - 15:38, said:

Botezul l-o fi având, dar nu în numele Sfintei Treimi. Deci, nu este valid.


Poate te hotarasti sa citesti Scriptura totusi.

"Pocaiti-va", le-a zis Petru, "si fiecare din voi sa fie botezat in Numele lui Isus Hristos, spre iertarea pacatelor voastre; apoi veti primi darul Sfantului Duh. (Fapt.2:38)

View Postoverseas, on 23 iulie 2018 - 15:31, said:

Deci sa ma pui pe mine ca baptist in aceeasi oala cu pacopaco dovedeste rea-credinta si rea-vointa.

N-are importanta


oricine se va rusina de Mine si de cuvintele Mele, se va rusina si Fiul omului de el, cand va veni in slava Sa si a Tatalui si a sfintilor ingeri. (Luc.9:26)

la gramada cu sectarii

Problem ?

View Postun-simplu-om, on 23 iulie 2018 - 15:21, said:

Se întâmplă exact așa cum spui tu. "Oricum, de iad nu scapă niciunul."; Dar cine va huli împotriva Duhului Sfânt nu are iertare în veac, ci este vinovat de osânda veşnică. (Marcu. 3:29).

Mai compara stimabile prin Scriptura

... nimeni nu poate zice: "Isus este Domnul" decat prin Duhul Sfant. (1Cor.12:3)


Daca mai sti cine este Sf. AP. Pavel. ?

Edited by husand, 17 August 2018 - 14:56.


#93
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Voi sunteți gemeni, sau are zexelica o clona? 😂😂

#94
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Ia intreaba-l tu pe respectabilu, cati useri foloseste ?

Nu cred ca scriem de la acelasi IP-uri sau aceleasi MAC-uri, poate te ajuta adminul vostru.

Edited by husand, 19 August 2018 - 22:02.


#95
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Haide ca mai glumim și noi. Pot sa văd și eu de pe ce IP-Uri scrieți. Ideile sunt destul de similare, la fel și modalitatea de exprimare. Știu ca nu sunteți clone, stai liniștit.

#96
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postrichelieu, on 19 august 2018 - 22:14, said:

Haide ca mai glumim și noi. Pot sa văd și eu de pe ce IP-Uri scrieți. Ideile sunt destul de similare, la fel și modalitatea de exprimare. Știu ca nu sunteți clone, stai liniștit.

Chiar, nu ne spui si noua useri cu mai multe ID-uri. si daca da, de ce nu-i suspendati imediat ce-i gasiti ?

#97
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Nu. :)
Cine spune ca nu ii suspendam?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate