Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce cărucior să aleg?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

 murilexix, on 10 iunie 2018 - 06:55, said:

Am mai văzut pe acest forum topic-uri cu această temă, dar toate erau vechi de câțiva ani.
Topicul mare si sticky are si postari din mai 2018... nu cred ca era necesar unul nou :lol:.


N-ai zis ce buget ai pentru toate ci doar ca n-ai 2000-5000 pentru un 3 in 1. Inteleg ca aici ar trebui sa intre si scaunul de masina.

Eu as prioritiza asa:
1. Un scaun de masina cat mai sigur nou (vezi lista de la ADAC sau PLUS test de la suedezi)
2. Un port-bebe ergonomic daca aveti de gand sa purtati copilul (poate fi si SH ca se spala usor da' vezi nu cumpara panarame care tin copilul cu picioarele balanganite :lol:)
3. Un carut de ce ramane. Aici tre' sa va dati seama singuri de ce si cum aveti nevoie. Un landou e bun pentru primele luni. Pentru perioada de dupa va trebuie un buggy.

#20
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

 Mosotti, on 11 iunie 2018 - 00:58, said:

Si nu-s adeptul filozofiei "multi, da prosti", adica prefer sa fac un copil, care sa aibe de toate, decit o droaie, care sa primeasca o bucata de lemn si sa pretinda ca e masinutza. Prin ceva asemanator am trecut io, nu din cauza parintilor, ci din cauza regimului care era.

Nu e vorba de extreme de genul iPad de 7000 de lei pentru copil, e vorba de lucruri de calitate decenta care nu provin din Marea Chinei de Sud, via alibaba via Ciorogirla SRL via emag
Copilul nu scaunul de masina de 2000 de lei il creste si il educa. Sa aiba copilul de toate e cu dus intors. Poate are prea multe, poate devine un rasfatat, cum se intampla des in cazul celor care nu au avut bani, acum au, dar nu stiu cum sa se comporte in aceasta situatie

#21
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Vă mulțumesc mult tuturor pentru răspunsuri. Succes în toate, în special în ceea ce privește kinderii.

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 Hobo, on 11 iunie 2018 - 10:49, said:

Copilul nu scaunul de masina de 2000 de lei il creste si il educa. Sa aiba copilul de toate e cu dus intors. Poate are prea multe, poate devine un rasfatat, cum se intampla des in cazul celor care nu au avut bani, acum au, dar nu stiu cum sa se comporte in aceasta situatie
Poate ca nu-l educa, da cu siguranta il tine mai mult in viata decit un cacat din Marea Chinei de Sud.

Regula e simpla: a trecut scaunul testul ADAC, indiferent cit dracu costa? Daca da, atunci merita sa-ti pui copilul in el. Daca nu, well, good luck. Cind vad comentariile alea imbecile si pe emag si aici "raport calitate / pret foarte bun", nu cumva raport pret/calitate? Un scaun de masina nu e salam sau detergent, el trebuie sa indepineasca o functie foarte importanta, adica sa salveze o viata in caz de accident. Treaba asta nu se poate determina ochiometric, adica te uiti la o chinezarie borita si zici "meh, arata bine la banii astia, merge".

Iar copiii nu devin rasfatati pentru ca au de toate, devin rasfatati pentru ca-s parintii idioti si nu stiu sa-l faca sa inteleaga ce conteaza in viata, chiar daca ai de toate. Da la fel de idioti sint si aia care zic "apai nu-i cumpar nimic, ca devine rasfatat". Nu cred ca copiii lui Bill Gates, care au avut de toate, au fost rasfatati Posted Image

Si ca sa ne mai destindem un pic Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DpTAk5hsey4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mosotti, 13 June 2018 - 13:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate