Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Modificari Forum

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#397
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic să facem un vot poll, să vedem câți sunt de acord cu scoaterea tapatalk!
Dacă iese în minoritate într-un anume timp setat, atunci renunțăm, dacă nu, să meargă mai departe.
Sau softpedia să facă propria aplicație asemănătoare tapatalk.

#398
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Daca staff-ul Forumului Softpedia a decis sa renunte momentan la tapatalk, asta este...Posted Image

#399
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Pfff, uite cum mi s-au eliberat zeci de minute bune din viata, zilnic. E primul post pe SP de cateva zile, ca nu mergea TPT. Daca nu postam, macar sigur citeam si dadeam vreo trei like-uri. Asa, mi-e clar ca nici nu o sa am mai mult de 1, 2 postari pe zi. Din nou, cum zicea cineva mai sus, nu-s eu ceva guru si nici nu cred ca o sa imi simta cineva lipsa, dar, mno, you get the point. Eu nu mai chinui sa dau 7 click-uri in 4 colturi sa fac o chestie pe care in TPT o faceam in 2 secunde.

Cat despre GDPR, daca nu e compliant, se poate face compliant. La fel cum se fac si alte mii de business-uri din UE in zilele astea. E nevoie doar de putina vointa si un contract / notificare SP / TPT.

Edited by chris_t, 29 May 2018 - 19:23.


#400
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
E peste mana sa mai întru din browser. Asta e. Exista și xda.

#401
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Mie mi se pare că chestia asta cu GDPR e dusă la extrem în România, asta pentru că nimeni nu se consultă cu specialiști autorizați, nu tot felul de Dorei specializați peste noapte în protecția datelor. Ce ar trebui să facă de azi site-urile care au implementat Disqus, de exemplu pentru comentarii? Și asta e doar o idee. Dacă e să ne gândim la GDPR și Tapatalk, înseamnă că platforma aia trebuia ca azi să nu mai existe. Asta de vreo 4 zile, ori nu prea văd ca valte forumuri din Europa să fi renunțat la ei. De ce oare? Pentru că-s proști sau pentru că au niște specialiști adevărați în GDPR?
Întreb doar...

#402
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postnick5roo, on 29 mai 2018 - 19:08, said:

Eu zic să facem un vot poll, să vedem câți sunt de acord cu scoaterea tapatalk!
Dacă iese în minoritate într-un anume timp setat, atunci renunțăm, dacă nu, să meargă mai departe.
Sau softpedia să facă propria aplicație asemănătoare tapatalk.
mda, n-am avut rabdare sa citesc mai departe de pagina 3. Am vazut doar ca Tapatalk is down. De ce, pentru cat timp, etc, n-am vazut..

#403
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Fara Tapatalk viata e pustiu! Este cam ca la ultimele alegeri parlamentare! De ce sa iti fie bine daca poate sa-ti fie mai rau? 😂

#404
aoprea

aoprea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 14.04.2005
Cu Tapatalk mai citeam si eu forumul ... acu daca il scoate adio softpedia

#405
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
De la TPT citire, dar poate sunt mincinosi:

1.  Data Security
All the data is processed and stored on Amazon Web Services (AWS) servers, and AWS is in full compliance with GDPR.
2. Data Protection Officer
We have a designated Data Protection Officer, and any questions or concerns can be addressed by emailing [email protected]
3. Tapatalk Plugin
The Tapatalk Plugin does not access any personal information, such as name, email, or cookie information, of Forum Members.  And the Plugin never collects any sensitive information, such as Tax ID numbers, banking or credit card information, or health information.
IPs have been sent through the Tapatalk Plugin, but that information is not collected or stored on any Tapatalk server.  We will have a plugin update available by May 1, and with the update, IPs will no longer be sent to Tapatalk.
4. Tapatalk App.
    If a member of the forum elects to download and login to the Tapatalk app, by May 25th, we will have a consent management platform in app that will collect authorization by the user for information that is gathered by the app, and control with whom the information is shared.
    Information that is gathered by the app:
    The app collects information that is aggregated for analytics purposes (e.g., Google Analytics) and information on the Advertising Identifier used for targeted advertising. The user will have the ability to turn the permissions on or off by ad provider. If the permissions are turned off, the user will still see the same number as ads, but they will be less relevant.
    If a user elected to register for a Tapatalk ID, we will have collected the email address of the user.
    If a user wants to use the Tapatalk ID to become a member of a forum, we will ask permission to share that information with the forum they want to join.  If permission is not given, we will not be able to register the member.
    A user can request to delete their Tapatalk account, and all information about that user will be purged within 30 days.  However, we will not delete the posts or images by that user. They will need to contact the forum owner to have that information removed.
Tapatalk Desktop and Mobile Web (Tapatalk Groups)
    If a member of the forum elects to use Tapatalk Groups, on or before May 25th, we will have a consent management platform that will collect authorization by the user for information that is gathered by the website, and control with whom the information is shared.
    Information that is gathered by the app
    [ul]
    The same information as the App, with the addition of cookies
    If a user on Tapatalk Groups wishes to delete all their information, we will delete their user name from all prior posts, and replace the username with the name "anonymous".

#406
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Din pacate discutia treneaza si degenereaza spre jigniri inutile, asa ca o sa concluzionez astfel, revenind la subiectul pentru care a fost deschis topicul:

Quote

embed-urile (ex: Youtube, imagini externe) nu se vor mai incarca automat (vor necesita o actiune din partea userului)
DONE: printr-un click va puteti exprima consimtamantul pentru incarcarea automata a embed-urilor

Quote

Tapatalk is down, I repeat Tapatalk is down
Am explicat de mai multe ori motivele, nu mai reiau aici. Trebuie facuta insa distinctia intre aplicatia Tapatalk de pe telefon, si sistemele Tapatalk din spate. Deasemenea, exista mai multe versiuni de plugin Tapatalk pentru diverse versiuni de forum, cu compatibilitati diferite, si nu toate respecta GDPR.

Upgrade-ul forumului va avea loc foarte curand si va aduce o versiune mobile mult imbunatatita care vine cu acelasi feature set ca pe desktop + notificari native pe telefon, pentru cei care doresc. Analizam si posibilitatea de a avea o aplicatie proprie.

Quote

lipsa skin-urilor foarte putin (<1%) folosite (modificarile trebuie aplicate pe fiecare skin, ar fi durat prea mult)
DONE: Am readus "Classic Dark" si in plus am creat noul skin "Clean Dark".

Quote

lipsa afisare "Users browsing this forum", "Users browsing this topic"
IN PROGRESS: Sunt sanse foarte mari sa revina, mai dureaza putin sa vedem in ce fel mai exact.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate