Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Modificari Forum

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#343
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007
Ca fapt divers.. am folosit forumul in primii ani cand aveam timp mort la servici si intram de pe PC. Apoi am intrat foarte rar, si dupa un timp , cand au aparut smarturile, am descoperit tapatalk, si ca merge si pe sp.  Cred ca ultimele 20000 de postari sunt doar de pe tapatalk.  E incomod sa tot dau swipe si pinch pe ecran ca sa vad textul  lizibil.

#344
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Sunt atâția băieți cu skill bun în ceea ce privește developmentul de aplicații pe aria de "programe făcute noaptea acasă", de ce nu vorbiți cu ei să vă ajute cu o aplicație dedicată forumului? Sunt sigur că și după trecerea la noul SP, versiunea de mobil nu va avea aceleași funcții precum taptalk-ul, deci o aplicație ar fi chiar necesară. FFS, e cel mai mare forum românesc, are 700k+ de useri, nu e vreun forum de mâna a doua...

#345
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostSebyD, on 28 mai 2018 - 12:06, said:

Tapatalk. De acolo puteam urmări foarte ușor tipicurile pe care eram abonat. Pe versiunea de mobil nu găsesc nimic util sau accesibil în sensul ăsta.
Ai meniul (dreapta sus, patratul impartit in alte patru patrate mai mici), unde ai buton Continut Nou.  Acolo ar trebui sa-ti apara abonamentele.

Attached File  Screenshot_20180528-143546.png   174.53K   36 downloads  Attached File  Screenshot_20180528-143558.png   190.97K   38 downloads

Edited by Barboso, 28 May 2018 - 13:40.


#346
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Sa inteleg ca doar cativa useri foloseam Tapatalk pt Softpedia? Imi vine greu sa cred...
Aia 0.28% este din totalul userilor inregistrati pe Softpedia sau din totalul userilor activi ?
Multa lume posteaza de pe telefon, multi chiar de pe Tapatalk(asa zic)...si totusi asa putin procentual?
Acasa in cursul zilei postez si eu de pe PC sau Laptop, dar in rest doar Tapatalk.

Edited by feribalint, 28 May 2018 - 13:40.


#347
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postferibalint, on 28 mai 2018 - 13:39, said:

Sa inteleg ca doar cativa useri foloseam Tapatalk pt Softpedia? Imi vine greu sa cred...
Aia 0.28% este din totalul userilor inregistrati pe Softpedia sau din totalul userilor activi ?
Multa lume posteaza de pe telefon, multi chiar de pe Tapatalk(asa zic)...si totusi asa putin procentual?
Acasa in cursul zilei postez si eu de pe PC sau Laptop, dar in rest doar Tapatalk.
Statistica e reala si vine direct din Google Analytics: 0.28% raportat la activitatea (traficul) de pe forum, nu la numarul de useri inregistrati (sincer nu prea vad ce sens ar avea o astfel de statistica oricum).

#348
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View PostBarboso, on 28 mai 2018 - 13:33, said:

Ai meniul (dreapta sus, patratul impartit in alte patru patrate mai mici), unde ai buton Continut Nou.  Acolo ar trebui sa-ti apara abonamentele.
Si din continut nou selectezi "mai multe" si acolo vei vedea subiectele unde ai postat.

Attached Files



#349
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Noua versiune de ipb va fi responsiva. Asta înseamnă ca va avea n+1 funcții toate valabile pe telefoane.


#350
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Si o tema negru curat pentru mobil?
Ca la tapa imi placea tema neagra.


View Postpstdgt, on 28 mai 2018 - 13:43, said:


Statistica e reala si vine direct din Google Analytics: 0.28% raportat la activitatea (traficul) de pe forum, nu la numarul de useri inregistrati (sincer nu prea vad ce sens ar avea o astfel de statistica oricum).

Statistica ar trebui sa fie doar din ceea ce se posteaza, restul cei care doar citesc (majoritatea fara sa se inregistreze) sunt useri pasivi care nu prea au ceva de zis, nu se implica.



P.s.
Oooooo, saru' mana pentru negru curat.

Edited by arg, 28 May 2018 - 15:33.


#351
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007

View PostBarboso, on 28 mai 2018 - 13:33, said:


Ai meniul (dreapta sus, patratul impartit in alte patru patrate mai mici), unde ai buton Continut Nou.  Acolo ar trebui sa-ti apara abonamentele.

Attachment Screenshot_20180528-143546.png  Attachment Screenshot_20180528-143558.png
Dar nici versiunea aia nu iti arata chiar toate detaliile.
Diferenta este ca in browser astepti sa se incarce pagina, iar in aplicatie nu stiu cum se intampla dar se incarca pagina instant, fara sa mai dau resize etc.

View Postferibalint, on 28 mai 2018 - 13:39, said:

Sa inteleg ca doar cativa useri foloseam Tapatalk pt Softpedia? Imi vine greu sa cred...
Aia 0.28% este din totalul userilor inregistrati pe Softpedia sau din totalul userilor activi ?
Multa lume posteaza de pe telefon, multi chiar de pe Tapatalk(asa zic)...si totusi asa putin procentual?
Acasa in cursul zilei postez si eu de pe PC sau Laptop, dar in rest doar Tapatalk.
Din meleonu' ala de useri cine stie cati sunt la primul cont sau al ţ-şpe-lea, si din aia majoritatea intra doar pe cateva subiecte ocazional.  Probabil ca astia care ne pierdem timpul mai des pe forum, nu suntem asa de multi. Noh, nu toata lumea o arde pe facebook,  e si forumul o alternativa.  
Asta e, nu a inceput lumea nici cu mine, nici cu tapatalk si nici cu forumul. Ultimii 4 ani 99,99% din postari au fost de pe tapatalk, tocmai pentru ca era super facil, comod, rapid.
In 10 ani de cand sunt membru nu am cunoscut pe nimeni in viata reala care sa-mi spuna ca are cont sau a auzit de softpedia.

#352
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Posttfmercedez, on 28 mai 2018 - 16:55, said:

Dar nici versiunea aia nu iti arata chiar toate detaliile.
Diferenta este ca in browser astepti sa se incarce pagina, iar in aplicatie nu stiu cum se intampla dar se incarca pagina instant, fara sa mai dau resize etc.
Despre detalii nu stiu ce sa-ti spun (nu stiu nici ce-ai vrea tu, nici ce arata Tpt, pe care l-am testat de vreo doua ori, la interval de cativa ani, si nu m-a convins, l-am dezinstalat dupa juma' de ora), dar de incarcat mi se incarca in mai putin de-o secunda (4G "rosu").  Poate ca Tpt o fi mai rapid, cronometrat, dar nu cred ca-i vreo diferenta sesizabila pt un om.
Si nu, nu dau resize.  Chrome e setat la (parca) 120% zoom, asa se incarca orice pagina. In capturile de mai sus am "taiat" eu partea de jos a ecranului (e irelevant ce aparea in continuare), poate de-asta pare sa fi dat resize.

In fine, nu vreau sa fac vreun versus sau sa conving pe cineva de suprematia utilizarii browserului vs Tpt.  Era un user care se plangea ca-n varianta mobila nu vede abonamentele, am postat doar ca sa-i arat cum se pot vedea... aparent nu se descurca.

Edited by Barboso, 28 May 2018 - 17:15.


#353
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
La mine nu merge și nu a mers niciodată "conținut nou" pe telefon.

Attached File  Screenshot_20180528-181318.png   171.08K   43 downloads

Nici butonul de "vezi conținut nou" nu merge. Adică ăsta:

Attached File  Annotation4.png   5.98K   33 downloads Attached File  Annotation5.png   76.09K   27 downloads

Ca să urmăresc diverse subiecte foloseam tapatalk pe mobil, iar pe PC bifez să primesc notificări instant de la topic.

#354
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Un alt mare avantaj la Tapatalk era cu ma ducea la ultimul mesaj citit de mine intr-un topic. Acum....trebuie sa caut care a fost ultima postare pe care l-am citit......

#355
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Tap pe steluta / bulina din stanga, din dreptul topicului, si exact acolo ma duce.
Daca nu-s posturi noi (necitite), apare gri, inactiva, ca-n captura mea.  Daca sunt, e neagra, cum apar la tine-n captura.

Edited by Barboso, 28 May 2018 - 17:53.


#356
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
@barboso
Mersi frumos pt sfatul cu steluta. Asa este, ma duce la ultima postare citita din topic.

Edited by feribalint, 28 May 2018 - 18:13.


#357
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007

View PostBarboso, on 28 mai 2018 - 17:11, said:


Despre detalii nu stiu ce sa-ti spun (nu stiu nici ce-ai vrea tu, nici ce arata Tpt, pe care l-am testat de vreo doua ori, la interval de cativa ani, si nu m-a convins, l-am dezinstalat dupa juma' de ora), dar de incarcat mi se incarca in mai putin de-o secunda (4G "rosu").  Poate ca Tpt o fi mai rapid, cronometrat, dar nu cred ca-i vreo diferenta sesizabila pt un om.
Si nu, nu dau resize.  Chrome e setat la (parca) 120% zoom, asa se incarca orice pagina. In capturile de mai sus am "taiat" eu partea de jos a ecranului (e irelevant ce aparea in continuare), poate de-asta pare sa fi dat resize.

In fine, nu vreau sa fac vreun versus sau sa conving pe cineva de suprematia utilizarii browserului vs Tpt.  Era un user care se plangea ca-n varianta mobila nu vede abonamentele, am postat doar ca sa-i arat cum se pot vedea... aparent nu se descurca.
Nici eu nu vreau sa fac versus- dar de exemplu in versiunea asta mobila nu poti atasa un gif sau o poza, (imi place sa pun poze pe aria fun, gagica zilei).
Nici nu poti da like la o postare in versiunea mobila.
In versiunea din tpt se afisau pozele "fit to screen", si la "tap" pe poza instant full screen.
Poate se pot adauga chestiile astea la versiunea mobila.

#358
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Posttfmercedez, on 28 mai 2018 - 18:43, said:

Nici nu poti da like la o postare in versiunea mobila.
Ba poti, la inceputul fiecarei postari in dreptul numelui autorului in dreapta este un fel de bifa. O atingi si ai dat like.
Daca atingi postarea apare si optiunea de citare.

#359
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Mi se pare foarte stangace versiunea asta de mobil. E ca si cum ani de zile am avut o racheta si acum sunt trimis sa folosesc o Lada. TPT avea totul la indemana, fara artificii, apasat pe 15.000 de butoane ca sa ajung acolo unde o aplicatie ma ducea printr-o singura atingere. Da, sunt de parere ca daca nu se mai poate TPT este imperios necesara o aplicatie de Android / iOS care sa aduca facilitatile acelei aplicatii intr-una proprie, facila, usor de utilizat. Just my 2 cents.

Edited by SebyD, 28 May 2018 - 19:13.


#360
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011
Eu ma inteleg perfect cu versiunea tip desctop, pe telefon.
Tapatalk nu am folosit, iar aia de mobil este horror, pentru mine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate