Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Fiat se restructureaza

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Fiat face exact ce trebuie in contextul actual..... Renunță la modelele vechi  și neprofitabile și se concentrează pe tot ce înseamnă Suv( crossover etc..). Uzina din Torino unde se fabrica Punto, un model aflat de f mulți ani în producție, va produce noi modele Jeep și viitorul Suv Maserati( suv care se pare ca va fi construit pe platforma lui Stelvio), piața cere Suv asa ca e și normal sa producă asa ceva. Fiat va însemna probabil familia 500, care sa fim serioși e un succes enorm, la 11 ani de la lansare vinde extraordinar de bine, fiind lider în clasa mica de mulți ani. Legat de Alfa Romeo și aici se pregătește un Suv mai mare decât Stelvio și versiunea Coupe a Giuliei, încet încet Alfa prinde din nou viata și are vânzări tot mai bune. Fiat a cumpărat Chrysler tocmai pentru a avea acces la piață americana și în principal pentru marca Jeep, de acolo vin banii, citeam o știre de ceva vreme cum ca anul asta Fiat își acoperă datoriile, care erau destul de mari anii trecuți.

#56
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
.

 andrey_r, on 22 mai 2018 - 07:40, said:

Uzina din Torino unde se fabrica Punto, un model aflat de f mulți ani în producție, va produce noi modele Jeep și viitorul Suv Maserati
Pai si vor avea volum de productie asemanator? Nu cred.

Edited by Kroghy, 22 May 2018 - 09:02.


#57
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
Vor avea volum de producție mult mai mare, Jeep este marca din cadrul grupului care are cele mai mari vânzări la nivel global fiind prezenta pe toate pietele lumii, cam asta e ideea din spatele mișcărilor anunțate, își maximizează eforturile pe acele modele care aduc bani.

#58
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Kroghy, on 21 mai 2018 - 21:49, said:

Asta daca vrei sa rada toata lumea de tine. Ultima data cand copiii mei au vazut o Barchetta m-au intrebat daca e barca cu roti.
Nu sunt eu responsabil de educația lor. Posted Image

 Kroghy, on 22 mai 2018 - 09:03, said:

Pai si vor avea volum de productie asemanator? Nu cred.
Nu volumul e important. Asta nu înțelegeți voi, fanii VAG, ci finalul anului finianciar al firmei respective.
Pe chestia asta stă în picioare zeul tau, VW, cât și restul.

#59
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Şi când te gândeşti că pe vremuri aveau modele interesante, dădeau licenţe de producţie...  Posted Image  Nici 500-le nu e inventat recent.

Edited by djl, 16 June 2018 - 19:48.


#60
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 30.11.2017

 ericmario, on 22 mai 2018 - 23:29, said:


Pe chestia asta stă în picioare zeul tau, VW, cât și restul.
ăştia se închină la maşină?
Şi cowboyi pe vremuri erau mai bogaţi, aveau calul dar aveau şi ceva terenuri şi domenii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate