Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

AirPods

  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 27.04.2014
Cred ca s-a făcut update-ul automat in cazul meu. Am intrat la general- informații-airpods și figurează 6.3.2  Am procurat o husa de calitate din piele naturală pentru cutia căștilor și după aplicarea husei m-am trezit ca numai pot scoate cutia din husa. O porcărie cu husele astea. Din păcate așa moare cutia îmbrăcată in husa, dacă s-ar forța îndepărtarea husei se poate deteriora cu ușurintă cutia!!! Exista soluții de îndepărtare a husei? Multumesc

#110
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Tai-o

#111
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Rezistente, draciile.....
https://www.dailymai...ses-system.html

#112
nuamnumedefamilie

nuamnumedefamilie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.08.2017
Bună ziua și îmi cer scuze daca s a mai repetat întrebarea dar dacă îmi cumpăr o pereche de pe OLX cum îmi pot da seama daca sunt originale sau nu ? Acum am tot văzut pe YouTube unele replici 1:1 care arată și funcționează că cele originale.
După IMEI ? Daca da, că să știu că sunt originale ce ar trebuii să îmi apară când le verific pe site ?
Mulțumesc

#113
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
1. Limiteaza-te in a posta intr-un singur topic! Intrebi si astepti raspunsul, el va veni, nu trebuie sa iei topicele la rand Posted Image

2. Cred ca am postat eu pe undeva, cum se vand airpods-uri fake, identice...
Diferentele de pret sunt mici intre castile sigilate de pe olx si castile din magazin. Pentru 2-300 de lei nu merita sa cumperi de pe OLX.
Am mai vazut in grupurile de vanzari apple, airpodsuri cu 200 de lei mai ieftine decat in magazin. Nu iti bate capul, ia noi.
Sunt fake-uri cu serial number, bagi numarul la verificat si apare pe site-ul apple ca sunt originale.
Exemplu: https://forum.softpe...8#entry24249074

Ia uite la castile astea de aici:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bDTwuoJpo0Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Costa 70 de dolari, aproximativ 300 de lei. Facaturi 1:1.

Edited by December, 01 July 2019 - 14:58.


#114
nuamnumedefamilie

nuamnumedefamilie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.08.2017
Mulțumesc de ajutor și îmi pare rau pentru discomfortul creat, nu a fost cu intenție . :)

#115
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Am Airpods cumparate in Ianuarie 2018, folosite zilnic 3-4 ore...bateria căștilor nu prea mai tine .. se duce cam 1% la 2 minute.. și mai nou nu se mai încarcă decât pana pe la 95%... au garanție 2 ani...voi cum stați cu bateria?

#116
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Ca la inceput.
Bine, nu le folosesc zilnic, dar cand le folosesc nu am probleme. Daca zici ca nu se incarca, e o problema, ar trbui sa apelezi la garantie.

#117
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Eu le-am folosit zilnnic uneori peste doua ore pe zi. Drumul dus întors casa munca și inapoi, anumite conversații pe post de casca bluetooth, plus in fiecare zi sala sau alergat și deja casca dreapta se termina bateria și se întrerupe subit fără sa mai facă sunetul acela de anunț ca mai ai sub 10% baterie. Uneori își revine și tine mai mult, alteori trebuie sa le bag in caseta. Maximul pe care îl pot scoate din casti este de 45-50 de minute apoi trebuiesc puse la încărcat.
Deja ma bate gândul să-mi iau altele. Au peste doi ani ale mele dacă nu ma insel.

#118
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View Postadiroman, on 19 septembrie 2019 - 17:24, said:

Am Airpods cumparate in Ianuarie 2018, folosite zilnic 3-4 ore...bateria căștilor nu prea mai tine .. se duce cam 1% la 2 minute.. și mai nou nu se mai încarcă decât pana pe la 95%... au garanție 2 ani...voi cum stați cu bateria?

Si ale mele sunt luate tot in ianuarie 2018. Mai au garantie 3 luni. Le-am folosit si eu zilnic, peste 2-3 ore. Casca stanga a inceput sa se descarce mai repede desi le-am folosit intotdeauna in paralel. Cam 9% stanga si 28% dreapta. Si parca se consuma si mai repede. Le-am dus inapoi la iStyle, si astept sa mi le schimbe.

Edited by 2Unlimited, 21 October 2019 - 08:39.


#119
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Și au zis ca le schimba?

#120
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Da, mi-au venit astazi castile, mi le-au schimbat pe amandoua, castile sunt noi noute. Carcasa totusi nu a fost schimbata, insa nu aveam probleme cu ea. Total timp fara casti: 14 zile. Termenul maxim era de 15 zile.

Edited by 2Unlimited, 31 October 2019 - 14:58.


#121
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Salut.
Cu ce curatati carcasa de la Airpods ? Eu o curat cu spirt sau dezinfectant dar nu reusesc sa o curat si pe la balama (si acolo se aduna ceva mizerie) + ca se murdareste repede chiar daca o curat.

#122
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Igienol, Dettol, alcool sanitar, betisoare pentru urechi, periuta de dinti, scobitoare si vata.

#123
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Miercuri seara am avut o conferinta de aproximativ 3 ore.
Dezamagit de autonomie, schimbam airpodsurile intre ele de numa-numa...
Azi le-am dus la Orange, sa vedem ce se intampla mai departe.

Dupa un an si sase luni...si nu le-am omorat, nu ascult muzica niciodata pe ele.

#124
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Am postat si la Airpods pro, daca luati casti Airpods de pe oleics fiti atenti la casti, si pe casti trebuie sa scrie foarte mic ca sunt produse de Apple. De obicei smecherii cumpara cutii si carcase de incarcare originale si adauga castile fake. La baterie e dupa noroc, eu recomand sa le cautati macar cu garantie, ca exista.
@December, ai avut casti cu probleme, pe mine dupa aproape 2 ani de ascultare zilnica minim 3-4 ore tot ma mai tineau castile 3 ore, la ambele perechi...

Edited by 2Unlimited, 29 November 2019 - 14:06.


#125
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 2Unlimited, on 29 noiembrie 2019 - 14:05, said:

@December, ai avut casti cu probleme, pe mine dupa aproape 2 ani de ascultare zilnica minim 3-4 ore tot ma mai tineau castile 3 ore, la ambele perechi...
Probabil. Eu le folosesc destul de rar, ce e drept la drum lung, cand nu-s cu masina mea. Dar rar, odata la 2 saptamani, poate odata pe luna. Muzica niciodata.
Chiar m-am ofticat miercuri...

#126
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010

 December, on 29 noiembrie 2019 - 14:09, said:


Probabil. Eu le folosesc destul de rar, ce e drept la drum lung, cand nu-s cu masina mea. Dar rar, odata la 2 saptamani, poate odata pe luna. Muzica niciodata.
Chiar m-am ofticat miercuri...

Se duce bateria după un timp indiferent de folosire man, trust me, nu există om cu care am vorbit și nu s-a plâns că parcă sunt făcute să crape după aproximativ doi ani, sau un an jumătate. Idee e că dacă le acoperă garanția într-un fel e nice. Primești altele care te vor ține tot atâta. Eu m-am zgârcit și am luat și. Afară și am doar u. An. reparația lor prin istyle ( adică să-mi înlocuiască o singură cască e 440 de lei ) looool. Bătaie de joc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate