Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Problema Furt din magazin

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postjm2010, on 19 mai 2018 - 21:38, said:


Ai "uitat" sa platesti atata de des ca nu mai stii? :)
Nu, doar ca nu vreau să răspund la întrebare.


#38
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Alin,tura asta ai scapat.Norocul tau e ca ai ramas cu bani dupa cumparaturi sa mai poti achita pe loc castile.Daca nu-ii aveai-politieblabla+dosar.Si  in situatia ta puteai sa te lipesti de dosar.Numai ca firma de paza cu acordul tacit al magazinului respectiv o lasa balta daca sa recuperate prejudicial.Ca daca nu trebuie sa mearga vre-o 2 zile la declaratii,pretentii.Inclusiv la tribunal.Si tineti minte,daca aluia din sala cu monitoare I se pare suspecta fata voastra de cand intrati cu carutul si pana iesiti(nu dupa case)din magazine pun camerele dupa voi.Treaba  de joystick. Si pe langa barierele care tipa vedeti ca mai e si covorul ala cand intri/iesi care are aceiasi functie(la cei ce vand incaltaminte).In alta tara am lucrat ceva ani ca -genitorPosted Image  .Sant alte metode sa faci o magarie.

#39
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View PostMikeSpike, on 20 mai 2018 - 07:34, said:

Sant alte metode sa faci o magarie.
Care anume, era o sectiune pe reddit dedicata "shoplifting-ului", dar au interzis-o, cenzura incepe sa faca ravagii pe net, oricum nu prea am gasit multe informatii utile acolo, erau o droaie care erau prinsi, iar apoi se smiorcaiau cum sa scape de belea. Si totusi erau unii care pretindeau ca numai din aia traiau si ca ciordeau marfa de mii de dolari saptamanal, sunt curios daca o fi mai usor prin occident sa sterpelesti din magazine.

#40
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostAlin200, on 19 mai 2018 - 21:49, said:

Si bine inteles ca ma intereseaza si daca am platit castile si dupa ce mi-au dat drumu si in caz de a anuntat politia , mai se poate intampla ceva ?  
Dacă nu au anunțat pe loc poliția, 99,99% că ai scăpat de data asta.

Cum i s-a spus cam tot ce era de zis (în afară de Aldulescu, inepuizabil când găsește loc de trollat), topicul se închide.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate