Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema Furt din magazin

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#19
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

 alex14dlk, on 19 mai 2018 - 20:23, said:

Nu te-a pus ala cu coada, ai ales tu sa faci asta, nu mai dati vina pe "drac" cand faceti o prostie.
Ai dreptate! Posted Image

 Aldulescu, on 19 mai 2018 - 20:37, said:

Oricui i se poate intampla asta, tu nu ai luat niciodata din magazin ceva fara sa platesti?
N-ai Posted Image dreptate!

 Alin200, on 19 mai 2018 - 20:11, said:

Am o problema , astazi in kaufland ma pus cel cu codita  sa incerc sa iau niste casti , am platit toate produsele inafara de casti . La iesire din magazin m-au abordat doi domni de la paza si m-au luat in camera la ei . Am discutat cu ei si m-au intrebat de ce nu am achitat si castile, ca asa ca am cheltuit atatia bani ce rost a avut sa risc pentru niste casti , si mi-a zis unu dintre ei sa merg sa achit .
Am mers la casa cu unu dintre domni de la paza am achitat si dupa ce am achitat mi-au dat restu produselor si m-au lasat sa plec . Doar ca nu am luat bonu fiscal de la casti .
Mai poate sa faca plangere sau sa anunte politia daca am platit ? Poate anunta politia si daca anunta politia si nu am luat bonu fiscal imi poate face ceva chiar  daca am platit? Castile au costat 34 de lei
Mai încearcă o dată, cu un produs mai scump, să fie unul de minim 100 de lei, cel de 34 de lei era mult, mult prea ieftin pentru gusturile tale :ninja: fine!
O dedicație pentru 'Aldulescu' și 'Alin200'
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zz1FGRm2oCU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 Ion_de_la_Raion, on 19 mai 2018 - 20:27, said:

Dar de ce ii faci domni pe cei de la paza ? Sint niste bese-n cizme cu 4 clase.
Eeee, paznicii e domni pen' că nu l-au tratat deloc nasol!Posted Image

#21
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,216
  • Înscris: 06.01.2007

 Gaby_M, on 19 mai 2018 - 20:57, said:

Ai facut un cont sa spui ca ai vrut sa furi niste casti de 34 lei?
Si inca unul sa se critice si sa ia laikuri.
:)

#22
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
De regula paznicii stau cu ochii in patru la monitoare in sectoarele cu obiecte marunte si valoroase - cosmetice, casti, stick-uri USB, sticle mici de alcool, etc. La sectoarele cu marfa ieftina si mare nu se uita aproape deloc - la cartofi, ceapa, varza, hartie igienica, detergent, etc.

#23
Alin200

Alin200

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.05.2018
Pe mine ma intereseaza daca se poate intampla ceva ,daca chiar am platit castile .
Adica nu am luat bonu si ei daca anunta politia ar putea sa le zica ce vor ei ca eu nu am cu ce sa dovedesc ata

Plata* pardon

#24
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Aldulescu, on 19 mai 2018 - 20:37, said:

Oricui i se poate intampla asta, tu nu ai luat niciodata din magazin ceva fara sa platesti?
Nope, imi permit sa platesc ce cumpar. Iar daca nu imi permit nu iau. De cate ori "ai uitat" sa platesti pana acum? De curiozitate.

#25
Alin200

Alin200

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.05.2018
Bai la mine a fost prima data cand am incercat si da nu stiu ce a fost in capu meu sa risc pt niste casti amarate si imi este ca poate sa se lase si cu plangere la politie dar mi-e si rusine  .... pt fapta asta...
Si vorba celor de la paza pt ce am riscat pt 34 de lei cand in cos aveam produse de 300 +.....
Dar m-a mancat pielea .
Pe mine ma intereseaza doar daca ei ar anunta politia si eu nu am bonu fiscal  sa fac dovada plati mi-se poate intampla ceva sau nu  . Normal ar trebui sa se vada pe camere cand am facut plata ....

#26
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015

 maccip, on 19 mai 2018 - 21:08, said:

Si inca unul sa se critice si sa ia laikuri.Posted Image
Posted Image Probabil că ajută un picuț la trafic Posted Image sau la stima lui de sine, au și hoții :ninja: stima lor!

#27
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 jm2010, on 19 mai 2018 - 21:20, said:

Nope, imi permit sa platesc ce cumpar. Iar daca nu imi permit nu iau. De cate ori "ai uitat" sa platesti pana acum? De curiozitate.
Asta chiar nu pot sa zic.

#28
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Aldulescu, on 19 mai 2018 - 21:34, said:

Asta chiar nu pot sa zic.
Ai "uitat" sa platesti atata de des ca nu mai stii? :)

#29
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
Uite de-aia tarisoara noastra nu progreseaza. Pentru ca de la mic la mare, se fura ca in codru. Initiatorul zice ca a furat niste casti de 34 de lei,altul vine si ii zice ca nu-i nimic, ca se mai intampla (parca ar fi un stranut involuntar). Altul zice ca nu e ceva nou, ca si altii mai fac.

Locul tau, initiatorule, era la politie, cu dosar penal. Sa te compromiti pentru 34 de lei (pe care ii si aveai)
Cand am citit postarea, chiar m-am ofticat la final ca ti-au dat drumul bine mersi, dupa ce ai platit castile. Orice furt si tentativa de furt trebuie raportata politiei! Sa se invete minte romanul, si sa se mai si civilizeze

Edited by INVISSIS, 19 May 2018 - 21:49.


#30
Alin200

Alin200

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.05.2018
Ok , constientizez si eu ca am gresit si ca nu trebuia sa procedez asa...... pe langa faptu ca se putea implica politia si etc ..... este faza de rusine si stiu ca multi dintre voi .....ziceti aaa pai ce cand le-ai bagat in buzunar sau etc nu ti-a fost rusine .... ba da doar ca am zis sa incerc ...
Si bine inteles ca ma intereseaza si daca am platit castile si dupa ce mi-au dat drumu si in caz de a anuntat politia , mai se poate intampla ceva ? Pentru ca am platit castile

#31
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 Alin200, on 19 mai 2018 - 21:26, said:

Bai la mine a fost prima data cand am incercat si da nu stiu ce a fost in capu meu sa risc pt niste casti amarate si imi este ca poate sa se lase si cu plangere la politie dar mi-e si rusine  .... pt fapta asta...
Si vorba celor de la paza pt ce am riscat pt 34 de lei cand in cos aveam produse de 300 +.....
Dar m-a mancat pielea .
Pe mine ma intereseaza doar daca ei ar anunta politia si eu nu am bonu fiscal  sa fac dovada plati mi-se poate intampla ceva sau nu  . Normal ar trebui sa se vada pe camere cand am facut plata ....
Bai nu te cred. Nu ca nu ai mai furat, asta e clar.
Dar toata povestea pare un fake.
cauflandu ma-sii de treaba, ca nu are saracu' bani sa isi faca reclama altfel...

#32
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Cel mai imporant este ca ai constientizat greseala si ca regreti amarnic,asta este un lucru mare pe care un hot adevarat nu l-ar face,in concluzie eu cred ca meriti o a doua sansa iar stresul pe care il simti acum este suficient ca pedeapsa..

#33
Alin200

Alin200

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.05.2018
Nu este fake . Totu este adevarat .

#34
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Alin200, on 19 mai 2018 - 20:11, said:

Am o problema , astazi in kaufland ma pus cel cu codita  sa incerc sa iau niste casti , am platit toate produsele inafara de casti . La iesire din magazin m-au abordat doi domni de la paza si m-au luat in camera la ei .
Am discutat cu ei si m-au intrebat de ce nu am achitat si castile, ca asa ca am cheltuit atatia bani ce rost a avut sa risc pentru niste casti , si mi-a zis unu dintre ei sa merg sa achit .
Am mers la casa cu unu dintre domni de la paza am achitat si dupa ce am achitat mi-au dat restu produselor si m-au lasat sa plec . Doar ca nu am luat bonu fiscal de la casti .
Mai poate sa faca plangere sau sa anunte politia daca am platit ?
Poate anunta politia si daca anunta politia si nu am luat bonu fiscal imi poate face ceva chiar  daca am platit?
Castile au costat 34 de lei
Sa inteleg ca e un obicei, dar ca e prima data ca ai fost prins. Baga mare inainte, ca doar n-o sa te prinda de fiecare data. si cand te-o mai prinde unu´, de unde sa stie ala ca ai mai facut-o si alt data? Ca doar nu se noteaza niciunde ca te-ai kkt pe omenia ta pentru 34 de lei. Iar constiinta,.... Nu se preda la scoala.

 dorin_2k, on 19 mai 2018 - 20:21, said:

Esti un troll hot.
Nu, un hot troll.

 Ion_de_la_Raion, on 19 mai 2018 - 20:27, said:

Dar de ce ii faci domni pe cei de la paza ? Sint niste bese-n cizme cu 4 clase.
Da, or fi, da´ pe aia nu io prins nime´ cu furatu´!

 Aldulescu, on 19 mai 2018 - 20:37, said:

Oricui i se poate intampla asta, tu nu ai luat niciodata din magazin ceva fara sa platesti?
Daca n-a fost prins.... NU

 Water100, on 19 mai 2018 - 20:43, said:

Deci te-ai apucat de furat nimicuri fara ca macar sa inveti cum se face? Din magazinele cu echipamente ultra moderne de securitate este aproape imposibil sa furi fara sa fii prins la un moment dat. Eu nu te indemn la nimic, eu personal nu am furat nimic niciodata, dar am cunoscut intamplator un tip care sa ocupat si inca se mai ocupa cu furturi, dar nu de casti de 30 de lei, ci de laptopuri, telefoane, bijuterii, chestii care aduc multi bani. Ei bine, tipul asta mia explicat tot felul de chestii din domeniu. Pe mine nu ma intereseaza chestiile de genul, castig bani in mod cinstit si platesc pentru orice produs sau serviciu. De ex am un ps4 si am in jur de 35-40 de jocuri, toate cumparate, as fi putut moda consola si le luam pe gratis in loc sa dau o caruta de bani pe ele, dar am ajuns la concluzia ca e josnic si nu merita. Companiile alea muncesc si ani de zile la un joc iar eu sa il iau pe gratis? De ce? Daca am face toti asa s-ar duce dracu industria pentru ca ar da toti faliment. Sa nu mai furi nici o data, munceste cinstit si plateste pentru orice produs sau serviciu. Satisfactia ca esti un om cinstit care a muncit pentru banii lui si care a dobadit in mod cinstit un produs sau in serviciu vor fi foarte mari, si in plus vei scapa de stresul ca ai putea ajunge la puscarie cu toti gainarii care te vor viola si te vor bate zi si noapte.
Stai cuminte si fii cinstit, iar in felul asta vei avea o viata linistita. E un calvar sa ai cazier la noi, mai ales pentru furt. Nu te angajeaza nici dracu, mori de foame, si asa locurile de munca se gasesc greu.
Sa-ti moara ala micu, de sa nu poti face sex?´Si nici macar laba?

#35
romeo_cj

romeo_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 28.06.2009
Eu in locul tau nu le mai plateam.

#36
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

 Alin200, on 19 mai 2018 - 21:59, said:

Nu este fake . Totu este adevarat .
Bai tot nu te cred. Jura-te pe castile alea.
Uite, ca sa te credem, mergi la caufland si cere o copie dupa supravegherea video in care se vede clar cum iti indesi castile in ascunzatoarea ta favorita, si posteaza asta aici.
Fa asta si te cred. Pe deasupra iti dau si un sfat valoros pentru viitor.
Sau hai sa ti-l dau acum: data viitoare lubrefiaza castile, dureaza mai putin sa le ascunzi Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate