Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Contract de renuntare servicii RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009
Ceau
In viitorul apropiat as vrea sa  renunt la serviciile RDS.La cat timp de la semnarea contractului de renuntare la  RDS,pot trece la alt operator?Posted Image

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Nu exista contract de renuntare.
Poti avea servicii simultan de la toti.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Ce e aia contract de renuntare?
Daca te referi la reziliere sau denuntare de contract, atunci trebuie sa anunti ca din data de vrei sa inchizi contractul. Inchiderea se va face conform cu contractul semnat intial. Poti sa pleci oricand la alt operator, nu te tine nimeni cu forta.

#4
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009

View PostAlexEn, on 10 mai 2018 - 14:52, said:

Ce e aia contract de renuntare?
Daca te referi la reziliere sau denuntare de contract, atunci trebuie sa anunti ca din data de vrei sa inchizi contractul. Inchiderea se va face conform cu contractul semnat intial. Poti sa pleci oricand la alt operator, nu te tine nimeni cu forta.
Trebuie sa ma deplasez la sediul RDS din oras sau e ok in orice punct RDS ?Mai sus ai spus ca inchiderea se face cf contractului inital.E vorba de ultimul contract  de servicii pe care l-am semnat?

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Dar tu nu ai un telefon sa suni si sa faci asta? Sau direct din contul tau?

#6
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,232
  • Înscris: 22.02.2017
Trebuie sa te duci la sediul RCS, cu specificatia ca doar la unele se poate rezilia.

#7
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am semnat acum 1 an si 8 luni. Am incercat sa inchid contract dar mi-au spus ca trebuie sa platesc o penalizare de 200 ron asa ca astept sa se faca 2 ani si inchid atunci. Nu am beneficiat nimic de la ei dar au spus ca am beneficiat de extinderea retelei de viteza mare de pe scara blocului, de parca ma intereseaza pe mine reteaua. Nu am mai avut chef de anpc mai ales ca am vazut ca nu fac nimic asa ca o sa mai astept cateva luni si inchid atunci. Vezi si la tine daca au trecut 2 ani de cand ai facut contractul.

Edited by Kroghy, 10 May 2018 - 15:25.


#8
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Pentru contracte neaparat la un sediu . Astia inca traiesc cu tone de hartii , semnat pe fiecare pagina si stampile !

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar de ce renunți, e prea rapidă conexiunea sau cum ?

#10
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009

View PostKroghy, on 10 mai 2018 - 15:24, said:

Eu am semnat acum 1 an si 8 luni. Am incercat sa inchid contract dar mi-au spus ca trebuie sa platesc o penalizare de 200 ron asa ca astept sa se faca 2 ani si inchid atunci. Nu am beneficiat nimic de la ei dar au spus ca am beneficiat de extinderea retelei de viteza mare de pe scara blocului, de parca ma intereseaza pe mine reteaua. Nu am mai avut chef de anpc mai ales ca am vazut ca nu fac nimic asa ca o sa mai astept cateva luni si inchid atunci. Vezi si la tine daca au trecut 2 ani de cand ai facut contractul.
Cf ultimului contract in martie au trecut 2 ani dar ei sunt de alta parere ca pana la sfarsitul lunii mai.La mine pe  nici un contract nu scrie asa ceva.

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Pai logic ca serviciile se inchid la  sfarsitul lunii in curs.

Nu au cum sa se inchida serviciile pe loc sau in aceeasi zi sau in ziua urmatoare.

De exemplu tu nu mai ai perioada contractuala si doresti sa faci reziliere. Te prezinti in POP cu actul de identitate, achiti luna in curs (luna mai) si serviciile vor mai functiona doar pana la sfarsitul lunii mai (31 mai). De la 1 iunie se face rezilierea.

Eventual cu o saptamana inainte semnezi cu noul operator (UPC, Telekom, Orange, samd).

#12
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009

View Postcatalinman, on 10 mai 2018 - 17:00, said:

Pai logic ca serviciile se inchid la  sfarsitul lunii in curs.

Nu au cum sa se inchida serviciile pe loc sau in aceeasi zi sau in ziua urmatoare.

De exemplu tu nu mai ai perioada contractuala si doresti sa faci reziliere. Te prezinti in POP cu actul de identitate, achiti luna in curs (luna mai) si serviciile vor mai functiona doar pana la sfarsitul lunii mai (31 mai). De la 1 iunie se face rezilierea.

Eventual cu o saptamana inainte semnezi cu noul operator (UPC, Telekom, Orange, samd).
Buna idee!Multumesc de informatii!O seara placuta!Posted Image

#13
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,232
  • Înscris: 22.02.2017
Neaparat sa iei in seama ca sunt doar anumite POP-uri care fac rezilierea, neaparat.... m-am ars si tin sa anunt...

#14
Crystalm

Crystalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.04.2007
Apropo de procedura de reziliere, daca sunt plecat din tara cum fac sa reziliez contractul de cablu si de internet? As putea sa nu mai platesc factura, dar pe aceiasi factura platesc si 2 abonamente de mobil la care nu vreau sa renunt.

Edited by Crystalm, 11 August 2018 - 17:05.


#15
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,232
  • Înscris: 22.02.2017
Daca ai o persoana imputernicita poate face acea persoana, daca nu, neaparat trebuie sa vii tu sa reziliezi.

#16
Crystalm

Crystalm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 21.04.2007
Nu am imputernicit. Catalinman, vreo idee, vreo posibilitate?

#17
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postronuquet, on 10 mai 2018 - 17:55, said:

Neaparat sa iei in seama ca sunt doar anumite POP-uri care fac rezilierea, neaparat.... m-am ars si tin sa anunt...
In ce sens?

#18
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,232
  • Înscris: 22.02.2017
Adica m-am carat pana la un POP vrând sa reziliez si m-au trimis in cealalta parte a Bucurestiului...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate