Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

As vrea sa dau bacul din nou, acte necesare?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
VerdunPloae

VerdunPloae

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.06.2016
N-am invatat, am tot bagabontit si l-am picat in 2017, cand am absolvit.Dupa un an de constructii in Irlanda, vazand ca ma ingrop in adancuri si nu fac ceea ce imi place, am revenit in tara si-s pregatit sa invat cateva luni ca sa iau diploma, chiar daca sunt obligat sa dau din materiile cerute de profilul pe care l-am terminat.
Am vazut ca inscrierile pentru sesiunea de toamna se fac intre 10 si 13 iulie, mai trebuie sa fac altceva pana atunci?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. Mergi la secretariatul scolii unde ai facut liceul si vezi unde-i centrul de examen. II rogi sa-ti dea lista cu documentele necesare. Vezi sa ai C.I.-ul in tremen de valabilitate (se schimba la 18 ani)

Edited by megafanro, 10 May 2018 - 10:08.


#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

 VerdunPloae, on 10 mai 2018 - 05:13, said:

N-am invatat, am tot bagabontit si l-am picat in 2017, cand am absolvit.Dupa un an de constructii in Irlanda, vazand ca ma ingrop in adancuri si nu fac ceea ce imi place, am revenit in tara si-s pregatit sa invat cateva luni ca sa iau diploma, chiar daca sunt obligat sa dau din materiile cerute de profilul pe care l-am terminat.
Am vazut ca inscrierile pentru sesiunea de toamna se fac intre 10 si 13 iulie, mai trebuie sa fac altceva pana atunci?
sa te gandesti la studii superioare ! ... romanii au "ridicat stacheta" in asa hal, incat
o "banala" secretara trebuie sa aiba studii superioare ! ...
bafta la BAC

Edited by realduc, 10 May 2018 - 07:44.


#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 VerdunPloae, on 10 mai 2018 - 05:13, said:

N-am invatat, am tot bagabontit si l-am picat in 2017, cand am absolvit.Dupa un an de constructii in Irlanda, vazand ca ma ingrop in adancuri si nu fac ceea ce imi place, am revenit in tara si-s pregatit sa invat cateva luni ca sa iau diploma, chiar daca sunt obligat sa dau din materiile cerute de profilul pe care l-am terminat.
Am vazut ca inscrierile pentru sesiunea de toamna se fac intre 10 si 13 iulie, mai trebuie sa fac altceva pana atunci?

nu inveti in cateva luni materia din 4 ani de zile:)...mai ales daca esti bata..ai nevoie de meditatii...ai putea sa inveti, daca stii ce trebuie sa inveti..asa, daca nu ai terenul tatonat..greu spre imposibil..dar poate esti vreun geniu:))

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 VerdunPloae, on 10 mai 2018 - 05:13, said:

N-am invatat, am tot bagabontit

Ce inseamna "bagabontit"?

#6
VerdunPloae

VerdunPloae

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.06.2016
Multumesc pt raspunsul/raspunsurile punctuale. @adisz, canta te rog la alta masa, cu toate ca nu incurajez lautaria.

Ar mai fi o intrebare, in caz ca pic la matematica pot da din nou examenul doar la aceasta materie tot gratuit? thanks.

Edited by VerdunPloae, 10 May 2018 - 21:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate