Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Transfer OS din HDD in M.2 ssd

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Aproape niciuna. Doar daca vrei sa elimini pagefile sau hibernarea, sau sa le micsorezi. Alte setari nu se mai fac.

Nu la instalare pe curat.

Daca faci clonare de pe HDD atunci vor trebui verificate mai multe setari daca sunt ok sau nu.

#20
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am pus discul ; totul ok . La inceput , cam de 2-3 ori , a scris ceva pe ecran . Nu stiu ce , ca a scris foarte repede . Apoi nu a mai scris nimic . In bios ,se  pare ca este setat ca uefi ca initial ; pentru legamcy , ar fi setari speciale ; deci ambele le-am vazut in zona de uefi ; la boot , nu am gasit ce sa setez . Se pare ca a vazut ca OS este pe ssd si a fost trecut "din oficiu " ca prioritar . Ma intreb ce se intimpla , daca gasea pe hdd un os...
Referitor la bios , tare mi-ar place sa inteleg toate setarile de acolo.

View Posteiffel, on 09 mai 2018 - 12:38, said:

Aproape niciuna. Doar daca vrei sa elimini pagefile sau hibernarea, sau sa le micsorezi. Alte setari nu se mai fac.
Aici nu inteleg ; ce si de unde ? Banuesc ca se refera la hdd .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate