Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cum cureti coaja de la cirese daca nu e comestibila?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
La ce preturi se practica la ciresele astea cine cumpara? E si o poza funni pe topical dedica: schimb caserola cirese cu garsoniera ... :huh:

#20
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postspinname, on 07 mai 2018 - 17:46, said:

Cireasa nu e substanta chimica? Ce facem, o distrugem dupa ce am dat o caruta de bani pe ea?
Am vazut pe yt un aparat care pompeaza ozon intr-un vas cu apa in care se pun legume, fructe sau carne. Apa ozonizata de acel aparat distruge substantele nocive.

#21
Alex90USA

Alex90USA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.02.2018
Cat mai costa kilogramul de cirese anul asta?

#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAlex90USA, on 08 mai 2018 - 07:26, said:

Cat mai costa kilogramul de cirese anul asta?
Cat un kilometru de autostrada.

Adica ori ca vrei sa cumperi un kil de cirese ori un kilometru de autostrada tot n-ai destui bani.

Edited by Bursul, 08 May 2018 - 12:55.


#23
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Ministrul Agriculturii a spus  ca exista metode de a curata ciresele de coaja insa nu a precizat si metodele de curatare:

Quote


Sunt metode să curăţăm o cireaşă. Metode sunt, dar dacă am ajuns noi să curăţăm o cireaşă, înseamnă că am ajuns acolo unde nu trebuia. O cireaşă nu se curăţă de coajă ca să o mănânci. Ai curăţat-o doar atunci când i-ai dat copilului mic, ca să nu se înece. Importurile nu se pot opri, se pot verifica în aşa fel încât calitatea să corespundă, iar produsul să poată să intre în circuit în aşa fel încât să fim siguri că populaţia mănâncă produse sănătoase

SURSA

View Postblacatusu, on 07 mai 2018 - 21:36, said:

La ce preturi se practica la ciresele astea cine cumpara? E si o poza funni pe topical dedica: schimb caserola cirese cu garsoniera ... Posted Image
Mai bine schimbi o caserola de cirese cu o curte mica la tara (un teren) unde sa ai cativa ciresi plantati si apoi intrebi: "ce pret sa pun la ciresele mele? " cred ca suna mai bine!

Edited by stlk, 11 May 2018 - 09:36.


#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Chiar daca etichetele au fost puse gresit sau nu, ciresele respective au fost testate, iata rezultatul:

Quote

Pentru pesticidele Imazalil și Tiabendazol s-au înregistrat valori nedetectabile, a mai precizat Comisariatul Regional pentru Protecția Consumatorilor
Sursa

Edited by stlk, 11 May 2018 - 17:39.


#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018

View PostDIVX2006, on 08 mai 2018 - 05:16, said:

Am vazut pe yt un aparat care pompeaza ozon intr-un vas cu apa in care se pun legume, fructe sau carne. Apa ozonizata de acel aparat distruge substantele nocive.
da da după 3 luni sigur le distruge

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate