Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

BlackTech - Primul magazin autorizat Xiaomi din Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Il vreau pt viitor pt ca am de facut niste prezentari si nu vreau un mare televizor.
Momentan sunt planuri didactice.

#38
annddyy

annddyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 03.03.2014
La MegaMall e noul magazin. Posted Image

#39
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAdm, on 09 aprilie 2019 - 07:21, said:

De ziua mea eu vreau asta:
https://blacktech.ro...4177701788.html

Considera problema rezolvata.
Anunta-ma te rog cu doua zile in avans,sa fac diligentele necesare.

#40
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Live de la deschiderea magazinului, foarte aglomerat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/StgMs71o8pU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by nick5roo, 20 April 2019 - 13:31.


#41
ty_ty

ty_ty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 14.08.2006
https://arenait.ro/2...carousel-111708

#42
dDow12

dDow12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.08.2015
A fost ok la deschidere, ceva probleme cu casa de marcat dupa un timp dar s-a rezolvat! Am vazut pret bun la Redmi Note 7 4/64, 960 de lei parca!

#43
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Am unit cele doua topice despre acest magazin, pentru a fi mai usor de urmarit discutiile.
Oare garantia tot ESD ROM o asigura acum sau fiind "distribuitori autorizati" au legatura directa cu Xiaomi-ul?

View Postheinz, on 24 aprilie 2018 - 10:25, said:

Service-ul este asigurat de ESD ROM


#44
candreifx

candreifx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,878
  • Înscris: 05.06.2013
Asa scrie pe site.

Edited by candreifx, 22 April 2019 - 13:48.


#45
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Black Tech are în plan să deschidă în Capitală un al doilea magazin Xiaomi: „Noi am început în 2018 distribuţia exclusivă de produse Xiaomi şi s-a creat o legătură cu partenerii din piaţă. Acum, acest magazin este susţinut de Xiaomi, pentru că era momentul să consolidăm prezenţa în România. Sperăm să deschidem şi al doilea magazin în Bucureşti până la finalul anului”, a declarat pentru ZF Dan Amariei, director vânzări la Black Tech Group.

https://www.zf.ro/bu...xiaomi-18096234

#46
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
si totusi Romania nu apare pe site-ul oficial deci o sa iau afirmatia ca pe o minciuna.

#47
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Este si oficial: https://c.mi.com/thr...915738-1-0.html
Stirea a aparut si in presa chineza: http://www.xinhuanet...c_137993961.htm

Edited by l_dan, 23 April 2019 - 15:09.


#48
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
ma repet

daca tot au venit OFICIAL de ce nu apar pe site-ul oficial? MI.com -> Change location.

Daca schimb locatia pe site-ul lor nu apare Romania. Le urmaresc site-ul de cativa ani si de fiecare data cand s-a anuntat venirea intr-o tara au introdus-o acolo.

Au venit doar offline la noi adica doar in mall? Nu cred. Majoritatea fac cumparaturile online si trebuie sa apara si la ei pe site.

Toata tarile in care ei sunt oficial apar automat si pe site.

Daca ma duc la ei in magazin si zic ca vreau sa dau comanda online, oare ce o sa imi zica?

Edited by diabolik213, 23 April 2019 - 18:07.


#49
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Daca ai fost atent, la evenimentul de lansare al magazinului din mall au participat si oficiali Xiaomi. Ca ai facut tu niste corelatii, care nu se aplica in toate cazurile - asta e alta discutie...se poate sa vina oficial si fara (inca) prezenta pe site-ul global. Probabil nu suntem, inca, suficient de interesanti, volumele de vanzari sunt mici - dar piata are potential - si nu in ultimul rand, competitorul lor direct Huawei si-a manifestat deschis interesul pentru piata romaneasca (si a deschis la inceputul anului primul Huawei Experience Shop la Afi Cotroceni).

LE: semnificativ este si linkul comunicatului agentiei Xinhua pe marginea deschiderii din Romania. postat mai sus. Pentru cine nu stie, Xinhua este cea mai mare agentie de presa din China, apartinand statului chinez. Nu ar fi acordat atentie unui eveniment minor, neoficial.

Edited by l_dan, 23 April 2019 - 20:17.


#50
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Important e să aducă imediat ce e nou, să aiba gama cat mai largă și, teoretic, la preț sub concurenta.

#51
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Si cel mai important, garanție reala.

#52
relu14

relu14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 30.04.2008

View Postl_dan, on 23 aprilie 2019 - 19:57, said:

Daca ai fost atent, la evenimentul de lansare al magazinului din mall au participat si oficiali Xiaomi. Ca ai facut tu niste corelatii, care nu se aplica in toate cazurile - asta e alta discutie...se poate sa vina oficial si fara (inca) prezenta pe site-ul global. Probabil nu suntem, inca, suficient de interesanti, volumele de vanzari sunt mici - dar piata are potential - si nu in ultimul rand, competitorul lor direct Huawei si-a manifestat deschis interesul pentru piata romaneasca (si a deschis la inceputul anului primul Huawei Experience Shop la Afi Cotroceni).

LE: semnificativ este si linkul comunicatului agentiei Xinhua pe marginea deschiderii din Romania. postat mai sus. Pentru cine nu stie, Xinhua este cea mai mare agentie de presa din China, apartinand statului chinez. Nu ar fi acordat atentie unui eveniment minor, neoficial.

https://www.gadget.r...omi-in-romania/

Din pacate, aceasta intrare oficiala pe piata romaneasca este destul de slaba din doua motive: oferta foarte limitata si preturi destul de mari,peste cele ale concurentei!

#53
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Adevarat, asta e (pentru client) diferenta intre intrarea printr-un distribuitor si intrarea in nume propriu. Preturi bune nu cred ca vom vedea pana nu intra direct Xiaomi.

#54
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Postl_dan, on 24 aprilie 2019 - 09:31, said:

Adevarat, asta e (pentru client) diferenta intre intrarea printr-un distribuitor si intrarea in nume propriu. Preturi bune nu cred ca vom vedea pana nu intra direct Xiaomi.

La ce reprezentanță ai văzut tu prețuri mai mici decât la distribuitori?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate