Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

BlackTech - Primul magazin autorizat Xiaomi din Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Inevitabilul s-a produs...oarecum. A apărut primul magazin autorizat Xiaomi in Romania, momentan doar online. Se numește BlackTech și are câteva produse pe stoc, cu preturi puțin mai ridicate ca PC Garage.  Este deținut de o companie chinezeasca și se laudă ca fiind magazin autorizat Xiaomi.

Service-ul este asigurat de ESD ROM

Mai multe detalii aici - https://www.gadget.r...omi-in-romania/

Edited by heinz, 24 April 2018 - 10:32.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Frectie. Si Garajul iti asigura service(daca e pe garantie). Faptul ca sunt mai scumpi nu o sa-i ajute la nimic.

Edited by Serafim606, 24 April 2018 - 10:37.


#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Bine ca exista concurenta.

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Cum e detinut de o firma chinezeasca?

Quote

Proprietarul acestui site este S.C. BLACK TECH GROUP SRL, persoana juridica de nationalitate romana, cu sediul social in Bucuresti, Str. Jean Louis Calderon nr.57, eyaj 3, sector 2, cod postal 020034, cu numar de inregistrare la Registrul Comertului Bucuresti  J40/1341/2018, cod unic de inregistrare fiscala RO 38781286, telefon 0314 2570528, email [email protected]

Vad ca au facut si angajari in trecut: https://www.bestjobs...ch?pos=2&list=2
Firma e noua(INREGISTRAT din data 01 Februarie 2018 - mfinante.gov.ro), sa vedem si cat rezista pe piata.

Later edit: mda, acum am gasit

Quote

Este o companie romaneasca cu actionariat si capital 100% chinezesc, parte a grupului Fujian HongYu Electronic Technology Co Ltd (cu o cifra de afaceri de 3,3mld $ in 2017).

Edited by tigerheart, 24 April 2018 - 11:31.


#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Daca alea 3,3,mld $ se traduc in 3.300.000.000 de dolari inseamna ca e foarte-foarte bine.

#6
undercom

undercom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.03.2006
Cat timp au preturi ca și restul magazinelor online.... cine vrea xiaomi își comanda din China. E și în Sibiu un magazin al unui spaniol. Are doar produse xiaomi la preturi cum găsești pe orice site din Romania. Nu cred că o să reziste foarte mult in Sibiu. La fel și cu acesta firma. Parca mai sunt câteva online in Romania specializate pe Xiaomi.

#7
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006
Da-mi si mie te rog coordonatele spaniolului. Din Brasov ma pot "impiedica" pe acolo.

#8
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Am sunat la ESD ROM si mi s-a transmis ca ei nu asigura servisul pt. Xiaomi.

Edited by meseriasu2, 25 April 2018 - 12:21.


#9
undercom

undercom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.03.2006

View Postxxelu, on 25 aprilie 2018 - 10:16, said:

Da-mi si mie te rog coordonatele spaniolului. Din Brasov ma pot "impiedica" pe acolo.
https://xiaomiromania.com/ro/
Strada Tribunei Nr. 3 550176, Sibiu

#10
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postmeseriasu2, on 25 aprilie 2018 - 11:56, said:

Am sunat la ESD ROM si mi s-a transmis ca ei nu asigura servisul pt. Xiaomi.

Le-am dat și eu mesaj la esd  dar la adresa lor [email protected]
Cu Link de la magazinul asta unde spun că esd face garanția.

Daca au început cu o minciună e clar.

#11
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Abia s-au lansat, e posibil sa nu fi ajuns vestea pe toate canalele celor de la Esd, mai ales în call center.

#12
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Uitați ce mi-au răspuns, cred că da esd da garanția

Buna ziua,

Va multumim ca ati ales ESD-ROM.
Daca produsul detinut a fost insotit de un certificat de garantie pe care este mentionata unitatea service ESD-ROM, va fi necesar ca produsul sa ajunga in laboratortul tehnic pentru a fi verificat.
Daca nu locuiti in Bucuresti putem realiza comanda ca un agent Fan Courier sa ridice produsul si sa-l aduca in service pentru verificari.
Pentru a realiza comanda este necesar sa ne comunicati adresa de la care produsul poate fi ridicat, numele persoanei de contact si numarul de telefon al acesteia.
Produsul trebuie trimis insotit de accesorii, certificat de garantie in original si o copie dupa actul care atesta achizitia (factura sau bon fiscal emis de magazinul vanzator). Va rugam sa mentionati datele de contact si defectul reclamat pe o hartie pe care o veti introduce in colet.

In Bucuresti puteti apela la service-urile ESD-ROM din Bd Decebal, nr 14, bloc S6, sector 3, program luni-vineri: 09:00-18:00

Va recomandam salvarea cu datele caracter personal pentru ca se pot pierde.

#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Răspunsul asta nu arata clar daca au contract cu ESD.
Trebuie așteptat pana cumpara cineva de la ei si vede clar unde are garantie.

#14
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
hmm postul 239   https://forum.softpe...s/page__st__234

#15
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016
I-a venit de pe PC Garaje,iar foaia de garantie e de la BlackTech :)) Cum vine asta?

#16
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Păi ei sunt importatori, ce e așa greu de înțeles.

#17
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View PostHoratiuL, on 26 aprilie 2018 - 16:13, said:

I-a venit de pe PC Garaje,iar foaia de garantie e de la BlackTech Posted Image) Cum vine asta?
Bine punctat !
Imi place ideea de "transport gratuit". Nu stiu daca pana acum produsele Xiaomi beneficiau de asa ceva, macar pentru ca nu a fost cazul sa apelez la garantie, desi am 3 produse Xiaomi. Doua mi le-am resuscitat singur, dar tot eu le-am stresat Posted Image Al treilea nu trece pe la mine, deci a scapat Posted Image Bratara Mi Band 2 merge si ea excelent.
Sunt insa curios cum vor considera interventiile asupra ROM-urilor: garantie sau nu ? La primul Samsung mi l-au reparat in baza garantiei, desi eu l-am brick-uit. M-au surprins la momentul respectiv, dar intre timp au ajuns pe locul 2 mondial. Banuiesc ca a fost vorba de o strategie castigatoare: un client multumit de serviciile post vanzare poate aduce alti cumparatori Posted Image

#18
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

View Postxxelu, on 26 aprilie 2018 - 22:21, said:

Imi place ideea de "transport gratuit".
Orice producator/service ce se respecta are asta.
Chiar si producatorii cu service in alta tara (de ex. OnePlus) au asa ceva. Platesti transportul si ti se returneaza suma in cont.

Edited by Hider141, 27 April 2018 - 07:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate