Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Aflare an constructie bloc?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Merci. Inca nu am semnat dar voi urma se semnez zic eu daca nu apare ceva aiurea. Legat de zona eu sunt multumit. Zonele scrise mai sus sunt foarte scumpe pentru mine.. aici zic eu este ok.

#20
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Initiator - nu te lua dupa altii, cumpara acolo ca bloc de locuinte mai REZISTENT ca alea nu sunt in Bucuresti si zona este excelenta.

Este MAXIMUL posibil ce il poti obtine ca zona si calitate bloc pentru suma de bani pe care o dai si RETINE apartamentul ala merge EXCELENT la inchiriat (traiesc din chirii) deoarece este FOARTE aproape de metrou, centru, obor si este decomandat. Ce debiteaza altii sunt tampenii de oameni prostiti de mirajul de a avea o casa in Bucuresti si care s-au grabit sa cumpere pe LANGA Bucuresti, ei crezand ca STAU in Bucuresti. Userul Leusteanu sta in CAMP, in Militari si pentru el STRUGURII SUNT FOARTE ACRII.

Leusteanu - eu ca agent nu am fost NICIODATA in camp cand am avut agentia, singurul rezidential cu care am colaborat BINE a fost unul de la Dristor acum multi ani, care a vandut aproape toate apartamentele la nivel de GROAPA. M-am ocupat de apartamente in Bucuresti. Zonele alea pe care le specifici sunt zone EXCUSIVISTE care se adreseaza ALTEI categorii financiare si unde este FOARTE scump.

Pentru linistea ta - blocul unde ia initiatorul nu are STALPI, este monolit dar e greu sa INTELEGI ce inseamna monolit cand stai in CAMP.

Initiator - cand isi mai da unul cu parerea intreaba-l in ce CAMP sta si din ce CAMP a venit in Bucuresti ca sa-ti dai seama cat de bine cunoaste Bucurestiul.

Edited by cald, 24 April 2018 - 14:50.


#21
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Dar DE CE scrii cu MAJUSCULE, crezi ca NU vedem?
MATALE stii ca scrisul cu MAJUSCULE in limbaj internautic e echivalent cu TIPATUL/RAGETUL, dupa caz?

#22
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
SUNT ACRII STRUGURII LEUSTENE, AI LUAT TEAPA CU CAMPUL - MILITARI RESIDENCE.

Edited by cald, 24 April 2018 - 14:57.


#23
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Nu stau in Militari si nu stau in camp. Hai, du-te si rage in alta parte.

#24
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Unde mai exista acest tip de bloc?? Cumva in zona dristor vizavi de rompetrol?? Nu prea am vazut genul acesta de blocuri prin anunturi..

#25
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Sunt FOARTE multe blocuri exact ca al tau, sunt formate din mai multe tronsoane si au mai multe scari. Iti dau o adresa din Baba Novac cu un bloc ca al tau str Nicolae Licaret. Acolo am avut client care a luat cu 110.000 inainte de criza. Blocul tau inseamna 1 tronson - 1 scara. Se vand REPEDE blocurile astea chiar si acum, mai mult printre vecini, cunostinte.
REPET - nu te lua dupa aspect, sunt FOARTE rezistente (monolit interior).

Edited by cald, 24 April 2018 - 17:26.


#26
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Omul nu pricepe, poate are o tulburare obsesiv-compulsiva si nu poate sa scrie decat cu MAJUSCULE.

#27
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Pe nicolae lacaret sunt 3 blocuri de acelasi tip .. asta e clar doar ca ce anunturi am gasit toate arata ca sunt din 1970 si deci mult inainte de cutremur

#28
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Pe strada aia blocul (B33 care are 6 scari - 6 tronsoane) din 1970 este cel din fata blocului care seamana cu al tau. Blocul PM 42 (5 scari - 5 tronsoane) unde am avut client este din 1981.Mai este un bloc de garsoniere la intrarea pe strada.

Anunturile care le-ai gasit sunt din blocul B33 (1971) care are apartamente de 2 cam. identice cu cele din PM (1981) care este identic cu al tau si ap. de 3 camere sau din blocul B36 (blocul dupa B33 pe aceiasi parte) care este din 1969-1971 nu sunt sigur.

Daca vrei apartamente in blocuri din alea du-te la administratorii din ele cu 100-200 ron si aflii cine vinde. Eu asa procedam si aveam ap. care nu erau pe internet la care ma duceam cu clienti.

Alea se dau REPEDE, ce anunturi gasesti sub 1980 sunt ap. in celelalte blocuri. Daca vrei pot sa pun 20 de adrese sa vezi ca nu este nici un anunt la vanzare pe internet. Copiii care s-au facut mari in blocurile alea cumpara prin ele cum cumpara cei din provincie in camp.

In capatul strazii blocul in forma de U este din 1980-1981.

Edited by cald, 25 April 2018 - 17:41.


#29
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Initiator - eu nu inteleg, tu cauti ALT apartament ca ala de la Iancului ? Daca DA urmeaza sfatul meu:

Mergi unde gasesti bloc ca ala de la Iancului, stai langa scara pana cand intra sau iese cineva (10-20 minute), INTRA in scara si ia numarul administratorului de pe AVIZIERUL unde este afisata intretinerea. Suna-l si spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el FATA-FATA, nu ii spune ca vrei sa cumperi la telefon fiinca te confunda cu AGENTII, te injura si iti inchide telefonul. Dupa ce te intilnesti cu el, ii dai o ATENTIE si il intrebi cine vinde. Daca vinde cineva, in functie de ATENTIE, te duce DIRECT la vanzator.

Eu ca agent asa procedam dar o puneam pe sotie sa sune, era imbracata SUPER-SEXI si aflam IMEDIAT cine vinde. Ea se dadea drept cumparator si eu mergeam cu ea ca prieten. Ei nu ii convenea PRETUL dupa care eu ii spuneam vanzatorului ca am un prieten care vrea sa ia si o sa vin cu el sa vada apartamentul. A mers de MULTE ori pacaleala asta.

Numai asa gasesti, pe internet sunt alea PROASTE care nu se vand intre vecini sau sunt vechi (inainte de cutremur).

Poate asa inteleg si lunatcii aia care injura agentii sau unii JURISTI care se dau EXPERTI imobiliari pe forumul asta ca sunt si ALTFEL de clienti care vor sa cumpere ALTCEVA si nu gasesc decat daca apeleaza la cineva din domeniu. Este VALABIL pentru toate zonele si toate preturile.

Edited by cald, 26 April 2018 - 09:29.


#30
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011

View Postcald, on 26 aprilie 2018 - 09:10, said:

Initiator - eu nu inteleg, tu cauti ALT apartament ca ala de la Iancului ? Daca DA urmeaza sfatul meu:

Mergi unde gasesti bloc ca ala de la Iancului, stai langa scara pana cand intra sau iese cineva (10-20 minute), INTRA in scara si ia numarul administratorului de pe AVIZIERUL unde este afisata intretinerea. Suna-l si spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el FATA-FATA, nu ii spune ca vrei sa cumperi la telefon fiinca te confunda cu AGENTII, te injura si iti inchide telefonul. Dupa ce te intilnesti cu el, ii dai o ATENTIE si il intrebi cine vinde. Daca vinde cineva, in functie de ATENTIE, te duce DIRECT la vanzator.

Eu ca agent asa procedam dar o puneam pe sotie sa sune, era imbracata SUPER-SEXI si aflam IMEDIAT cine vinde. Ea se dadea drept cumparator si eu mergeam cu ea ca prieten. Ei nu ii convenea PRETUL dupa care eu ii spuneam vanzatorului ca am un prieten care vrea sa ia si o sa vin cu el sa vada apartamentul. A mers de MULTE ori pacaleala asta.

Numai asa gasesti, pe internet sunt alea PROASTE care nu se vand intre vecini sau sunt vechi (inainte de cutremur).

Poate asa inteleg si lunatcii aia care injura agentii sau unii JURISTI care se dau EXPERTI imobiliari pe forumul asta ca sunt si ALTFEL de clienti care vor sa cumpere ALTCEVA si nu gasesc decat daca apeleaza la cineva din domeniu. Este VALABIL pentru toate zonele si toate preturile.

Mai baga material, ca  zici bine. Inselatoria, tipic pietei noastre imo      :)
Acusi ajungem si la alea cu 'Maradona', 'Accidentul' , Alba-Neagra  etc   ...

#31
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Moama ce uritanie de bloc :scared:

#32
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postleusteanul, on 24 aprilie 2018 - 12:21, said:

Important e sa fie dupa '77 si bloc de 4 etaje, de preferinta, fara proprietari dezaxati care au spart pereti si stalpi de rezistenta ca turbatii.

Alegere EXCELENTA e pe langa Herastrau, prin Dorobanti, Floreasca, Cotroceni, Domenii, adica cele cateva zone mai spalate dintr-un Bucuresti mizerabil, poluat si plin de ghiolbani.

Nebunaticule, vezi ca toate zonele alea enumerate de tine sunt TICSITE de cladiri pre 1977 si chiar interbelice, adica exact genul de cladiri pe care le consideri tu "cavouri" si asa mai departe. Pastram si noi putina coerenta?

#33
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017

View PostFronT, on 26 aprilie 2018 - 11:15, said:


Nebunaticule, vezi ca toate zonele alea enumerate de tine sunt TICSITE de cladiri pre 1977 si chiar interbelice, adica exact genul de cladiri pe care le consideri tu "cavouri" si asa mai departe. Pastram si noi putina coerenta?

Una e sa stai intr-o vila superba, chiar si interbelica, P+1 si alta e sa stai intr-o cocioaba suspendata dintr-un bloc P+10 care a prins ditamai cutremurul.

#34
FronT

FronT

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.02.2017

View Postleusteanul, on 26 aprilie 2018 - 19:39, said:

Una e sa stai intr-o vila superba, chiar si interbelica, P+1 si alta e sa stai intr-o cocioaba suspendata dintr-un bloc P+10 care a prins ditamai cutremurul.

Asta e perfect adevarat dar daca nu ma insel eu, pana acum nu faceai genul asta de "disciminari": tot ce era pre'77 era 2 in 1, apartament si cavou.

Imi cer scuze daca ma insel.

#35
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Nici vorba. Am spus ca am ramas la acel apartament doar ca mai dureaza actele existand ceva probleme de rezolvat. Am intrebat pentru ca eram curios.. cred ca si vizavi de rompetrol pe mihai bravu spre dristor sunt acelasi gen.. oricum e clar ca pentru mine este cea mai ok varianta.

Btw.. un asa agent as fi vrut si eu..Bravos si multsm de info.. din pacate majoritatea agentilor doar plimba vorba si copiaza anunturi .. le schimba ceva si le pun cu aceleasi poze..

Am gasit un apartament in zona iancului-mega mall langa gradina engleza si fata in fata cu scoala 46 la etajul 5 pus de 4 agenti si de proprietar .. pretul era diferit in toate.. existau 3 ani de constructie .. etajul era trecut 6 la 2 anunuturi desi el era 5.. 2 se prezentau ca si agenti exclusivi .. toate aveau aceleasi poze doar ca pe unele aparea sigla agentiei.. sa nu zic ca toti vroiau 2% .. dar care naiba era efortul lor nu stiu..

#36
slx

slx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.09.2004
Salut

Ma uit si eu dupa un bloc sos titulescu 163, mai multe blocuri in forma de U cu spatiu comercial la parter cu magazinul laida la parter. Stie cineva anul agentiile il dau la 1980-84

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate