Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Achiziţionare card Nokia N70

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
punisher

punisher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 22.01.2006
Ok so am un Nokia N70 venit cu un card de 64 Mb. Aș vrea să achiziționez un card cu o capacitate mai mare de stocare. Problemele mele sunt următoarele:
- Ce card îmi trebuie? în carte și pe el scrie Multimedia Card (MMC), dar MMC-ul este dublu ca mărime față de cardul meu
- De unde aș putea achziționa cardul care îmi trebuie ?
- Mi s-a spus că funcționează și un card Mini SD pe telefon, dar nu sunt am încredere în sursă. Știți ceva despre aceasta compatibilitate?

#2
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
salutare,
iti trebuie un card de genu RS-DV-MMC, asa se numeste

#3
tatalor22

tatalor22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.01.2005

View Postpunisher, on Feb 24 2006, 20:25, said:

Ok so am un Nokia N70 venit cu un card de 64 Mb. Aș vrea să achiziționez un card cu o capacitate mai mare de stocare. Problemele mele sunt următoarele:
- Ce card îmi trebuie? în carte și pe el scrie Multimedia Card (MMC), dar MMC-ul este dublu ca mărime față de cardul meu
- De unde aș putea achziționa cardul care îmi trebuie ?
- Mi s-a spus că funcționează și un card Mini SD pe telefon, dar nu sunt am încredere în sursă. Știți ceva despre aceasta compatibilitate?

Am auzit ca in curand vor fi disponibile carduri originale, chiar in magazinele Connex, de 512M si 1G.In maxim 2 saptamani. (Am un prieten acolo...) :inlove:

#4
Solmyr_PL

Solmyr_PL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.05.2005

Quote

- Mi s-a spus că funcționează și un card Mini SD pe telefon, dar nu sunt am încredere în sursă. Știți ceva despre aceasta compatibilitate?
nu functioneaza. functionau inainte sd-urile in loc de mmc, dar mini-sd sunt alta mancare de peste.
oricum tre sa fii atent cand cumperi un card, sa nu-l iei pe nv. sa-l testezi in telefon. chiar si magazine mari fac asta (io cand am cumparat din carrefour un mmc mai demult am cerut sa il testez in telefonul meu si nu au avut nimik de comentat.)

#5
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
1. Ar trebui mai intai sa lamurim o problema! Am primit un raspuns de la Nokia Romania, am intrebat si la connex si toti spun ca maximul recomandat este de 256MB! Exclus 512 si 1gB! Ce ar putea pati telefonul? Se ingreuneaza asa de tare? Aveti experiente neplacute?
2. Merita N70-ul banii? adica de ce as trece d ela un 6680 la un N70? Ce ma incanta e ca auzisem ca filmeaza in format mpeg... in rest spuneti voi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate