Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Router - retea de cartier

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

View Postcut3ryan, on 17 aprilie 2018 - 14:02, said:

Păi văd că ăștia mici respectați tare mult clientii,ipocritilor!!!
Amice, nu sunt ISP. Am spus o realitate traita pe propria piele (in alt domeniu) si care se va repeta si aici daca o tinem tot asa.
Si mai usor cu adresarea astea, ca nu ma deranjeaza sa-mi dea adminul 1 saptamana de suspend dupa ce te bag in toate originile.

#20
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postkretzu77, on 20 aprilie 2018 - 12:41, said:

Amice, nu sunt ISP. Am spus o realitate traita pe propria piele (in alt domeniu) si care se va repeta si aici daca o tinem tot asa.
Si mai usor cu adresarea astea, ca nu ma deranjeaza sa-mi dea adminul 1 saptamana de suspend dupa ce te bag in toate originile.
Adevarul doare.

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postkretzu77, on 17 aprilie 2018 - 13:48, said:

Treceti voi toti la digi si o sa ne plangem in barba cand or sa inceapa sa cresca preturile si or sa scada calitatea serviciilor.
Si asa au monopol .... pardon .... pozitie dominanta, c amonopol e interzis prin lege.
Trebuie sa facem scandal ca astia mici sa stranga din .... si sa-si imbunatatasca serviciile (chit ca-i educam noi). Ca altfel, o sa ne ia dracul cand o ramane numai digi pe piata. Luati exemplu de la zonele in care nu e nimeni decat ei.

De ce ti-e frica sa spui lucrurilor pe nume? Sunt locuri unde este numai RDS, nu ai acces la nimeni, daca suni ti se spune ca nu exista solutii pentru locatia respectiva, eu la birou am RDS, platesc abonament de 300 am 100, v-am spus povestea mea cu alta ocazie, nu mai am ce face decat sa ma duc in Staicovici sa sparg niste capete acolo, in fine, acasa am tot o retea de cartier, de cateva ori pe an sunt probleme, dar nu din vina lor, ba se opreste curentul, ba mai vin unii pe la reabilitari si taie ce nu trebuie, in general merge perfect, avem cam 600 down cu 950 up ! chiar nu stiu de ce am up atat de mult, de cateva ori am avut si eu probleme cu routerul, dupa un timp incepe sa faca broadcast in retea, dar atunci ma suna baietii si ma informeaza ca trebuie sa il scot, sau virusi, virusi urati care fac flood imens, de atunci mi-am invatat lectia si am numai antivirusi cu licenta, nu free

View Postcut3ryan, on 20 aprilie 2018 - 13:16, said:

Adevarul doare.

Degeaba te incordezi la el, cam are dreptate.

#22
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

View PostPlaton, on 20 aprilie 2018 - 13:24, said:

De ce ti-e frica sa spui lucrurilor pe nume? Sunt locuri unde este numai RDS, nu ai acces la nimeni, daca suni ti se spune ca nu exista solutii pentru locatia respectiva, eu la birou am RDS, platesc abonament de 300 am 100, v-am spus povestea mea cu alta ocazie, nu mai am ce face decat sa ma duc in Staicovici sa sparg niste capete acolo, in fine, acasa am tot o retea de cartier, de cateva ori pe an sunt probleme, dar nu din vina lor, ba se opreste curentul, ba mai vin unii pe la reabilitari si taie ce nu trebuie, in general merge perfect, avem cam 600 down cu 950 up ! chiar nu stiu de ce am up atat de mult, de cateva ori am avut si eu probleme cu routerul, dupa un timp incepe sa faca broadcast in retea, dar atunci ma suna baietii si ma informeaza ca trebuie sa il scot, sau virusi, virusi urati care fac flood imens, de atunci mi-am invatat lectia si am numai antivirusi cu licenta, nu free
Degeaba te incordezi la el, cam are dreptate.
Unde nu ai de ales asta e.
Dar sunt si locuri in care toti s-au dus ca vitele la internet "gigabit", avand in casa routere de 119 lei la oferta pe system bo$$; iar cei care erau deja pe acolo au trebuit sa-si inchida sandramaua.
Dar acolo unde exista alternativa, te lupti sa-si imbunatateasca aia serviciile, nu iti iei repede jucariile si pleci.
Ca se va ajunge cum s-a ajuns in multe alte domenii, in care s-a ales varianta cea mai comoda si acum plange lumea ca monopol ... pardon .... pozitie dominanta, ca hau hau, ca bau bau.
Vezi cazul in care Romania a cumparat de pe price.ro ani de-a randul si acum plange ca garantii naspa, ca transport prin curier cand vor ei, ca dai de ei la telefon dupa 3 ore de asteptat cu melodie in ureche, ca raspund la mail dupa 10 zile ......

Edited by Ravy, 20 April 2018 - 19:09.


#23
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

View Postcut3ryan, on 20 aprilie 2018 - 13:16, said:

Adevarul doare.
Care adevar?
Ala pe care l-am spus eu?
Ala pe care iti inchipui tu ca il cunosti?
Sau ala in care esti dovada teoriei lui Darwin?

Daca iti da Digi sa mance si gura ta ceva sau iti da vreo 3 galeti de Mbps, nu-i bai. Spune-mi si inlocuiesc Digi cu UPC/Telekom sau ce ISP din asta mare si calic exista pe piata si nu-ti sa tie de papica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate