Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Povesti "de groaza"

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
Teleorman... ziua alegerilor... cimitir... sectie de votare...
sa mai continui!? :D

#20
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

 Bursul, on 10 aprilie 2018 - 11:01, said:

Am realizat ca sotia isi schimbase freza de o saptamana si se si machiase. M-am speriat initial, crezusem ca a venit socra-mea la noi.
Stai putin.
Soacra arata ca sotia, sau sotia ca soacra? Ca nu e acelasi lucru...

 Corl, on 10 aprilie 2018 - 12:16, said:

pui de raton
Nici acum nu inteleg cum s-au prins ca ii mint .
True story .
E gluma sper. Daca da, e buna.
Daca nu, e trist.

 STARTREK1, on 10 aprilie 2018 - 13:24, said:

Teleorman... ziua alegerilor... cimitir... sectie de votare...
sa mai continui!? Posted Image
Castiga Dragnea.
Mai de groaza de atata sa nu-mi ziceti ca se poate.
Ptiu, ptiu, puschea pe limba!
Posted Image

Edited by grrrrr, 10 April 2018 - 14:26.


#21
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014

 Bursul, on 10 aprilie 2018 - 11:01, said:

Povesti "de groaza" - aparent adevarate

Odata nu mi-a mers netul 2 zile. Am realizat ca sotia isi schimbase freza de o saptamana si se si machiase. M-am speriat initial, crezusem ca a venit socra-mea la noi.
  esti criminal, juuuur !=)))))))

Ce poate fi mai de groaza decat sa iesi noaptea la 01:00 sa te pisi si sa te trezești cu un ratoi lesesc negru ca te ciugule de pantaloni? Imaginati va cum ar fi fost sa mai fiti si putin chercheliti si ca acesta sa va ciuguleasca de cuc?! :)))

Edited by Nedelcu-90, 10 April 2018 - 14:48.


#22
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

 daniMMM, on 10 aprilie 2018 - 13:11, said:

...si cu o voce groasa imi zice"Mai stii,'tu-ti mortii ma-tii,cum m-ai tinut toata iarna afara in frig?Ai cinci secunde sa o tai pe geam...."
Daca nu esti (inca) trecut prin viata, razi usor de chestii de genul asta...peste ceva ani, nu vei mai rade, ti-o garantez.Posted Image

#23
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu-s trecut ,alaltaieri m-am nascut...."Chestii" de genul asta prind la fricosii de intunerici si la cei slabi de inger.De obicei pe astia ii prind si ghicitoarele in carti.

Edited by daniMMM, 10 April 2018 - 15:32.


#24
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008

 daniMMM, on 10 aprilie 2018 - 15:31, said:

Nu-s trecut ,alaltaieri m-am nascut...."Chestii" de genul asta prind la fricosii de intunerici si la cei slabi de inger.De obicei pe astia ii prind si ghicitoarele in carti.
Ete cum stiu unii sa explice tot. Ca daca nu li se intampla lor, nu exista.

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cea mai "de groază" experiență personală ?

Ora 2 -3 dimineața. Intru în scara blocului, pun o țigară în gură și scot Zippo. Aia face clanț-ul specific. În acel moment se aude un fel de urlet înfundat, creepy bine de tot. Recunosc că mi-a înghețat sângele în vene instantaneu când pe lângă urletul ăla a început să se audă și un fel de scormonit cu gheare în ceva.

Faza în sine a durat două secunde.

Dar a fost suficient cât să mă treacă apele.

Explicația ?

La ușa vecinului se culcase un motan negru.

Acesta speriat din somn de clinchetul brichetei, a sărit din somn direct să fugă. Din spaimă săracul mieuna dar îi ieșea un fel de urlet foarte creepy așa, și dădea așa de repede din labe să fugă că pierduse aderența pe mozaicul ăla din scară pentru aproape 2 secunde.

A intrat ESP ul probabil că a tăiat-o pe lângă mine...

#26
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

 MembruAnonim, on 10 aprilie 2018 - 10:58, said:

Nu trebuie sa se sperie nimeni. Doar discutam, vedem ce mai nascocesc oamenii.
BASME...

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 DJPocaitul, on 10 aprilie 2018 - 16:01, said:

BASME...

Exact, basme, mituri etc. Il avem pe Dracula. A prins bine la public. Altii au spiridusii verzi cu oala cu bani si asa mai departe.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-au cazat într-o pensiune din Ocna Sibiului. Doar că în miezul nopții, au început să audă zgomote  și sunete ciudate. Când s-au trezit s-au dus direct la proprietar pentru a afla ce naiba s-a întâmplat.

Atunci au aflat adevărul crunt. Despre pensiune se spune că ar fi bântuită de un spirit neliniștit; fantoma despre care proprietarul știe ar fi al unei fete de 17 ani, îndrăgostită până peste cap de un miner chipeș. Povestea de dragoste se sfârșește însă tragic. Părinții se împotrivesc iubirii celor doi și fata își ia viața. Ca s-o aibă mereu aproape, rudele ar fi îngropat-o - potrivit legendei chiar la temelia casei.

„Este o cripta un metru pe doi metri”, spune proprietarul.

Fascinat de povestea casei, proprietarul s-a apucat să sape în subsolul clădirii. Până acum a descoperit trei încăperi care au fost astupate și spune, convins, că una ascunde sigur un sicriu. Pentru că nu vrea să supere spiritele cu căutările lui, Ștefan Lung a comandat o pictură specială care o reprezintă pe fiica fostului proprietar și care îi veghează tot timpul pe turiști.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Bursul, on 10 aprilie 2018 - 11:01, said:

Povesti "de groaza" - aparent adevarate

Odata nu mi-a mers netul 2 zile. Am realizat ca sotia isi schimbase freza de o saptamana si se si machiase. M-am speriat initial, crezusem ca a venit socra-mea la noi.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/svx3OqS2XyM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 11 April 2018 - 16:25.


#30
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Bag si eu una din folclor. O baba a naibii de rea s-a dus sa culeaga niste surcele din padurea de la marginea satului. Se intunecase, femeia decide sa se intoarca. Se impiedica de o creanga mai groasa de pe poteca si cade in genunchi, incepe sa injure de toate si tot. Se ridica creanga de la pamant si incepe s-o ia la bataie, dar rau. Buf, trozc, pleosc, mai ia una, si inca doua, mai vrei ? A, sa nu uit un amanunt, creanga mai si vorbea...injura mai abitir ca birjarii. Mai vrei, fa ?
E poftim...
(Culeasa de la un cioban mitoman si betiv)

Edited by Xlander, 11 April 2018 - 17:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate