Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Povesti "de groaza"

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fake-uri sau nu, fiecare dintre noi am auzit diferite povesti care ar fi adevarate. Astept si povestile voastre:

Incep eu primul:

Intr-o noapte un taximetrist este acostat pe strada de o femeie. Aceasta il roaga sa o duca la o adresa, probabil locuinta acesteia. In timpul ce acesta conducea, observa in oglinda retrovizoare cum femeii ii curge o picatura de sange din ochi si ii ofera acesteia o batista sa se stearga. Ajungand la destinatie, femeia ii spune ca nu are bani sa plateasca insa va urca sus in apartament la sot si va reveni cu banii. Drept garantie ca ii lasa inelul. Taximetristul se conformeaza si o asteapta sa revina cu banii. Trec 5, 10, 15 min. Devenind suspecta situatia, acesta urca sus sa vada ce se intampla. Bate la usa si apare un barbat. Taximetristul ii poveste tot si ii arata inelul lasat de femeie. In final afla ca presupusa femeie pe care a condus-o acasa este moarta de 1 an, sotul recunoscand inelul.

Edited by MembruAnonim, 10 April 2018 - 11:01.


#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Acum aproape patruzeci de ani ma speriam si eu de asemenea povesti idioate.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu trebuie sa se sperie nimeni. Doar discutam, vedem ce mai nascocesc oamenii.

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,514
  • Înscris: 30.10.2003
Povesti "de groaza" - aparent adevarate

Odata nu mi-a mers netul 2 zile. Am realizat ca sotia isi schimbase freza de o saptamana si se si machiase. M-am speriat initial, crezusem ca a venit socra-mea la noi.

Edited by Bursul, 10 April 2018 - 11:14.


#5
captain2552

captain2552

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.03.2018
Poveste acceptabila, o sa fac si eu una.

#6
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,364
  • Înscris: 11.08.2003

 MembruAnonim, on 10 aprilie 2018 - 10:46, said:

acesta urca sus sa vada ce se intampla.

Si a gasit din prima apartamentul sau a sunat la toate?
Pana la  urma, si-a primit banii pe  cursa sau a lasat ca prostu' inelul si a plecat?
Sigur a nimerit unde trebuie? Si mie mi-ar conveni sa vina la usa unul cu un inel (real, valoros) pe care sa dau vreo 20 de lei.
Si, cine dreaq a vazut taximetrist care sa astepte 15 minute cu un inel de cateva sute in mana pentru 20 de lei?


#7
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Cele mai multe scenarii de groază nu-s povești.

#8
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Intr-o seara am fost sa ma plimb singur prin padurea din zona,era luna Mai,si am mers si tot mers,pana cand m-am trezit ratacit prin padure si ora 01:00.
In fine am continuat sa merg,si deodata vad o silueta in fata,ma apropriu incet,si ii dau buna seara,a stat cateva secunde tacut pana ce m'a intrebat,te-ai ratacit cumva baiete ? I-am spus ca da,si mi-a zis sa il urmez,m'a adus inapoi la drumul forestier,cel pe care am intrat in padure,si de acolo brusc a disparut dupa o tufa,l-am tot strigat nenea ! ca am vrut sa ii multumesc,dar a disparut pur si simplu,nici urma de el,cand am ajuns acasa,si le-am povestit alor mei ce am patit,si cu cine m-am intalnit,am ramas crucit cand am aflat ca era padurarul care fusese calcat de tren in 1981,deci mort de ani buni,si multi l-au mai vazut prin padure,dupa ce a murit,mormantul sau e chiar langa canton,la intrare in padure,pe unde se afla si calea ferata.

#9
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
In ziua de azi, orice ai spune, chiar daca aduci dovezi filmate, nu te mai crede nimeni. Daca e numai cuvantul tau, o sa spuna ca ai inventat, ca nu poti dovedi. Daca ai o inregistrare audio - nu e suficient. Daca e dodava video - se poate truca, nu esti crezut.

Lumea e extrem de circumspecta, vrea dovezi. Daca s-ar deschide cerul si ar cobori stiu eu cine, tot ar fi o explicatie gasita, mai logica sau nu.

#10
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Petran_Marius, on 10 aprilie 2018 - 11:53, said:

Intr-o seara am fost sa ma plimb singur prin padurea din zona,era luna Mai,si am mers si tot mers,pana cand m-am trezit ratacit prin padure si ora 01:00.
In fine am continuat sa merg...
De Mr Tumnus n-ai dat pe acolo?

Attached Files



#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Anul 2340. După un război nuclear, au murit toți pământenii în afară de unul singur. Acesta își trăia ultimele zile într-un adăpost anti-atomic pe care îl descoperise când hoinărea pe străzi - adăpostul îi salvase și viața dealtfel, se pare că era singurul muritor ce scăpase de deflagrația nucleară. Doar ce își preparase ceva de mâncat din rezervele de parizer românesc (neafectat de trecerea timpului, deși eticheta spunea că expirase în februarie 2018 ), când auzi o bătaie în ușă.

#12
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Intr-o seara m-au sunat sa prietenii sa iesim sa mancam ceva . Eu nu prea aveam chef si le-am spus ca am gasit un pui de raton  care pare bolnav si trebuie sa ma duc cu el la veterinar . Partea de groaza este ca mi-au spus , printre injuraturi , ca daca mai vin cu povesti inventate o sa-mi rupa capu'.  Nici acum nu inteleg cum s-au prins ca ii mint . True story .

#13
Neila

Neila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.02.2018
,,Ești în siguranță, draga mea, poți ieși afară" a spus tata pe un ton care-mi oferea siguranță, cu ochii lui albaștri strălucind prin deschizătura ușii dormitorului. Tot spunea asta de ore întregi, dar nu schimbă faptul că tatăl meu are ochii verzi.

#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,514
  • Înscris: 30.10.2003

 exceswater, on 10 aprilie 2018 - 12:14, said:

Anul 2340. După un război nuclear, au murit toți pământenii în afară de unul singur. Acesta își trăia ultimele zile într-un adăpost anti-atomic pe care îl descoperise când hoinărea pe străzi - adăpostul îi salvase și viața dealtfel, se pare că era singurul muritor ce scăpase de deflagrația nucleară. Doar ce își preparase ceva de mâncat din rezervele de parizer românesc (neafectat de trecerea timpului, deși eticheta spunea că expirase în februarie 2018 ), când auzi o bătaie în ușă.
- Cine e? a intrebat inghitind in sec.
- Martorii lui Iehova, avem un mesaj pentru dumneavoastra.

Povestea a devenit si mai de groaza Posted Image

Edited by Bursul, 10 April 2018 - 12:36.


#15
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
tin minte ca odata existau reviste specializate in genu' asta de povesti...

dar daca forumu', de fapt, e o astfel de revista? groazaaaaaaaaaa..............

#16
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006
Exista canale YouTube specializate pe astfel de povesti. Majoritatea luate de pe reddit sau creepypasta.
Singura chestie "de groaza" care mi s-a intamplat vreodata a fost cand, intr-o sear,a am auzit usa dormitorului deschizandu-se putin si m-am gandit ca a venit pisica in vizita (era moarta de cateva luni bune) I-am spus in gand sa vina la mine si am simtit ca a sarit in pat, a mers pe langa mine cu pasi marunti, apoi mi s-a urcat pe piept. Am sarit din pat si am deschis lumina. Bineinteles, nu era nicio pisica in camera. Pobabil vreo halucinatie sau ceva asemanator.

#17
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Baghe, on 10 aprilie 2018 - 13:00, said:

Exista canale YouTube specializate pe astfel de povesti. Majoritatea luate de pe reddit sau creepypasta.
Singura chestie "de groaza" care mi s-a intamplat vreodata a fost cand, intr-o sear,a am auzit usa dormitorului deschizandu-se putin si m-am gandit ca a venit pisica in vizita (era moarta de cateva luni bune) I-am spus in gand sa vina la mine si am simtit ca a sarit in pat, a mers pe langa mine cu pasi marunti, apoi mi s-a urcat pe piept...
...si cu o voce groasa imi zice"Mai stii,'tu-ti mortii ma-tii,cum m-ai tinut toata iarna afara in frig?Ai cinci secunde sa o tai pe geam...."

Edited by daniMMM, 10 April 2018 - 13:25.


#18
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

 MembruAnonim, on 10 aprilie 2018 - 10:46, said:

Drept garantie ca ii lasa inelul. Taximetristul se conformeaza si o asteapta sa revina cu banii. Trec 5, 10, 15 min. Devenind suspecta situatia, acesta urca sus sa vada ce se intampla. Bate la usa si apare un barbat. Taximetristul ii poveste tot si ii arata inelul lasat de femeie. In final afla ca presupusa femeie pe care a condus-o acasa este moarta de 1 an, sotul recunoscand inelul.
Pai daca vine unu disperat la usa ta, si-ti spune ca ti-a vazut nevasta zombie, si-ti ofera "ceva", de ce l-ai refuza ?
Frumos era sa ii ofere batista cu sange, pentru probe ADN.

Edited by MarianG, 10 April 2018 - 13:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate