Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Recomandare provider IPTV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Daca tot va place iptv-ul incercati si iNES,legal si la calitate maxima...
Sigur nu e "diversitatea" delatorilor dar nici momentele neplacute in care ti se trage teapa...
Iar delatorii orice canale ar avea, dupa un timp din varii motive trebuie sa inchida sandramaua, deh unii ca Kovesi, care isi fac treaba se cam gasesc in domeniul asta..😁

Edited by daniel1976, 26 March 2022 - 22:17.


#20
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 02.06.2020

 daniel1976, on 26 martie 2022 - 22:15, said:

Daca tot va place iptv-ul incercati si iNES,legal si la calitate maxima...
Sigur nu e "diversitatea" delatorilor dar nici momentele neplacute in care ti se trage teapa...
Iar delatorii orice canale ar avea, dupa un timp din varii motive trebuie sa inchida sandramaua, deh unii ca Kovesi, care isi fac treaba se cam gasesc in domeniul asta..😁

Să se lanseze oferta Ines Live care va fi disponibil la nivel național, momentan doar în București și în Ilfov este acces la Ines.

#21
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Mulți din cei ce utilizează iptv o fac pentru ca nu sunt in țara și vor sa vizualizeze canalele românești. Nu cred ca ines oferă de exemplu iptv in Franța sau aiurea. Și sa fim bine înțeleși, un serviciu iptv perfect legal ar trebui sa fie foarte scump ținând cont de câte licențe și drepturi ar trebui sa plătească la terți.

#22
donpatron

donpatron

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 13.02.2022

 xhermesx, on 27 martie 2022 - 11:49, said:

Mulți din cei ce utilizează iptv o fac pentru ca nu sunt in țara și vor sa vizualizeze canalele românești. Nu cred ca ines oferă de exemplu iptv in Franța sau aiurea. Și sa fim bine înțeleși, un serviciu iptv perfect legal ar trebui sa fie foarte scump ținând cont de câte licențe și drepturi ar trebui sa plătească la terți.

Nu e deloc scump un provider IPTV legal. Vezi la Focussat:


https://www.focussat.ro/tv-online/ la 32 RON / luna pachetul de baza (64 canale)  sau 63 RON (100 canale) cu HBO Max, Antena Play si Filmbox+

Merge si in UE si in UK (acum ca nu mai face parte din UE). In afara UE nu am verificat daca functioneaza, dar probabil ca merge cu un VPN.

#23
montann

montann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.11.2009

View Postdonpatron, on 31 martie 2022 - 12:05, said:


Nu e deloc scump un provider IPTV legal. Vezi la Focussat:


https://www.focussat.ro/tv-online/ la 32 RON / luna pachetul de baza (64 canale)  sau 63 RON (100 canale) cu HBO Max, Antena Play si Filmbox+

Merge si in UE si in UK (acum ca nu mai face parte din UE). In afara UE nu am verificat daca functioneaza, dar probabil ca merge cu un VPN.
Si in plus are si Stingray!!! Doar Discovery ar lipsi dar compenseaza prin Love Nature si Travel XP

#24
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 07.01.2007
Eu folosesc https://www.bobres.co/ si este destul de stabil,inclusiv canalele de la operatori romani

#25
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Cunoasteti vreun IPTV free? Nu de alta, dar ma mai plictisesc uneori. Nu cer calitate maxima si mii de canale, evident. Ceva acolo de alungat plictiseala.

#26
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 30.03.2019
https://url.ott.blue/war - playlist gratis care are in mod special canale de stiri

#27
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Mersi. In principiu folosesc platformele Rakuten si Plex, dar mai voiam si niste canale de pe la noi.

#28
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004

View Postjeolis, on 26 martie 2022 - 19:40, said:

Eu sunt abonat de 1 an la anume.ro . Nici un moment de picaj. Mai pica posturile locale, însă cele generaliste niciodată. Fără buffering, fără macroblocuri..
Sigur e  "legal" la cum arata :)

#29
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Chiar și dacă apare INES Live, prețul este prea mare pentru ce oferă.
Focus Sat Live TV e cel mai ok provider legal pentru străinătate, deși aplicația de TV nu e grozavă...

Provideri ilegali sau „samsari” nu recomand sub nicio împrejurare, te lasă cu ochii în soare deși „abonamentele” lor costă sume substanțiale de bani (10-15€/lună per conexiune) fără ca ei să aibă costuri de licențiere a programelor TV sau angajați de plătit. Pe lângă asta, majoritatea „patronilor” unor astfel de site-uri dau dovadă de aroganță și nepăsare maximă la orice problemă pe care o întâmpini.

#30
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
sa apara totusi iNES Live si pe urma veti vedea singuri ce ofera ...
adica canale redate la bitrate-le original in format HD (majoritatea canalelor tv din oferta) asa cum sunt emise de catre postul tv respectiv..
intr-adevar asa ceva costa un pic mai mult,  dar exista pe undeva ceva de calitate care nu costa ?

#31
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017
Dacă ar avea toată grila de pe IPTV și ar costa 20-25 €, pentru mine ar fi o ofertă bună.
Majoritatea oamenilor nu fac diferența dintre un post HD cu 6 mbps bitrate și unul de 10 mbps, decât dacă face buffering prea mult. Posted Image)

Mă rog, voiam să spun că la grilă mă refeream că nu merită.

Edited by LibertyHG, 23 November 2022 - 12:01.


#32
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
Pentru a nu mai deschide un subiect, găsesc vreo aplicatie(contra cost) sau site sa pot urmari canalele de sport din România? Sunt in strainatate, am canal de aici(50euro) si foarte slaba oferta de sport, apoi asi migra spre altceva, deoarece canalele de sport si netflix sunt suficiente. Mersi.

#33
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Are cineva vreo sugestie cum pot vedea canale de stiri din Franța/Germania? Ma interesează in principal canalele lor de stiri.

La un moment dat mai erau niste aplicații care transmiteau grila lor de dvb-t (tnt cum il denumesc ei), dar au dispărut.

#34
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 03.01.2019
Toate canalele de știri sunt "free" online pe propriul site.
Ai France Info, C News, France 24, i24, TV5 Monde Info și Euronews (Franța) din Franța gratis online.
Din Germania ai Taggeschau 24, Welt, NTV, ZDF Info, Euronews (Germania) și W24, OE.24 din Austria... tot gratis.
Trebuie doar să cauți puțin.

#35
thomasstar

thomasstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2009

 piciul, on 27 octombrie 2022 - 05:35, said:

Eu folosesc https://www.bobres.co/ si este destul de stabil,inclusiv canalele de la operatori romani

Ce inseamnă destul de stabil?Mai face freeze?Mă interesează cele de peste ocean,USA,Canada,Peru,Brazilia?

#36
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 07.01.2007
pai ce sa-ti spun ,am bagat in favorite si canalele de filme de la americani (gen HBO )si cand ma uit daca am rabdare sa vad un film de la cap la coada  este ok fara intreruperi dar recunosc nu intru des pe aceste canale,cat despre restul .....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate