Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare provider IPTV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
SirJoker

SirJoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 22.09.2007
Salutare,

As vrea sa cumpar un abonament IPTV, insa nu stiu ce provider sa aleg. Am cautat pe google si am vazut ca sunt foarte multi ce ofera acest serviciu la diferite preturi. Ati putea sa imi recomandati va rog de pot cumpara un pachet la pret rezonabil si un serviuciu stabil ?

#2
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Ca operatori IPTV legali in Romania ai Telekom si Ines. Restul lucreaza in ilegalitate, asa ca nu-ti poate recomanda nimeni "un pachet la pret rezonabil si un serviuciu stabil", ca astia pot disparea peste noapte cu banii tai.

#3
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Sau alte firme locale, gen bizar telecom. Cei care îti oferă digisport, telekomsport sunt în afara legii.

#4
Zweipfoten

Zweipfoten

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 376
  • Înscris: 18.03.2018
Daca esti amator de sport  eu as zice Telekom . vad ca au o multime de telekom sport . Ai de unde alege indiferent de sportul preferat .

#5
cristiandbr

cristiandbr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.05.2018
Sunt o gramada de selleri iptv pe piata ro din cate am vazut.. pana la urma cineva tot e provider pt acesti selleri.. Cum as putea ajunge la acest provider? aveti idee?

#6
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Stiti ceva de IPTV ro/PRO  ? Vad ca au un site in romana dar emailurile si tutorialele lor sunt in engleza, Adresa e ceva cu bulgaria pe stanga... pare tzeapa.

#7
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006

 Zweipfoten, on 07 aprilie 2018 - 21:17, said:

Daca esti amator de sport  eu as zice Telekom . vad ca au o multime de telekom sport . Ai de unde alege indiferent de sportul preferat .
o "multime de telekom sport" sunt si la Ines iptv...
cu o conditie : trebuie sa fii din Bucuresti , ma rog anumite parti din Bucuresti , cum iti poate povesti colegul adiatric...

Edited by daniel1976, 08 August 2018 - 08:31.


#8
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
Cel mai bun provider este cel ce-ti ofera ieftin+mult+bun . In Romania e de 10 ori mai scump si de 10 ori mai mica oferta.

#9
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017

View Postdaniel1976, on 08 august 2018 - 08:29, said:

o "multime de telekom sport" sunt si la Ines iptv...
cu o conditie : trebuie sa fii din Bucuresti , ma rog anumite parti din Bucuresti , cum iti poate povesti colegul adiatric...

Sunt doua, a doua conditie e sa ai un salariu ce-ti permite sa spargi 60 euro doar pe TV si Internet.

#10
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,338
  • Înscris: 19.01.2015
Pentru cine este interesat aici poate vedea ce contine grila provider-ului IPTVro.io: https://www.tvchanne...r:LCD/IPTVro.io

#11
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Provider pirat, bineinteles :D

#12
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 26.12.2017

View PostRobert201, on 22 februarie 2022 - 16:02, said:

Pentru cine este interesat aici poate vedea ce contine grila provider-ului IPTVro.io: https://www.tvchanne...r:LCD/IPTVro.io
HD-urile sunt 720p, banuiesc.

#13
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Nu. 1080p! Dar au bitrate mic, toate. In VLC cred ca apare chiar un bitrate fals, dar nu cred ca e mai mult de 6-7 mbps.

Edited by novotab51, 22 February 2022 - 20:14.


#14
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.08.2007
Eu sunt abonat la cei de la Anume Tv. Merge brici, stabil.

#15
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007

View Post_RBT_, on 22 februarie 2022 - 16:02, said:

Pentru cine este interesat aici poate vedea ce contine grila provider-ului IPTVro.io: https://www.tvchanne...r:LCD/IPTVro.io

Atentie la amatorii de iptv care doresc sa apeleze la acest "provider" sau intermediar, iptvro . io. Au multe probleme tehnice, iar in momentul in care vad ca nu mai fac fata iti anuleaza contul ca sa nu se mai complice, chiar daca tu ai platit. In cca 2 luni a trebuit sa fac multe setari de instalare, de reincarcari de liste, de sesizari, ca intr-un final sa decedeze de tot serviciul. Cat s-a vazut a fost ok, si calitatea ok. Este pacat, promitea si avea initial un raport bun oferta / pret. Dar functionarea cu multe intreruperi si in final complet defectuoasa combinata cu o politica de suport clienti dubioasa ma face sa ii pun intr-o lista neagra si sa atentionez alti potentiali amatori. Aceste servicii sunt la limita legalitatii, este practic imposibil sa reclami ceva cuiva. Iar furnizorii sunt bine acoperiti cu firma declarata intr-o tara, serverul in alta tara si domeniul in a terta tara. Easy money. Este adevarat ca suntem inventivi ca natie...

#16
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Confirm aceleasi "patanii" cu ei...

#17
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,265
  • Înscris: 02.06.2020
Dacă doriți să vedeți canale din afara României, în special Statele Unite, vă recomand Netfly TV. E un serviciu Iptv lansat acum 10 ani, îl folosesc din Iunie 2021 și până în prezent nu am avut probleme mari cu el. Când nu mergeau anumite canale, le scriam și în una-două zile se rezolva problema.
Avantaje: număr de canale mare (canale din România: 125, e bun dacă vreți DigiSport și HBO), număr mare de filme și seriale (nu sunt cu subtitrări în română, dacă înțelegeți engleză, e bine), prețul este bun și poți selecta țările pe care vrei să vezi televiziunile (de exemplu am păstrat canalele europene, cele din Australia, Canada și Statele Unite).
În privința iptvro, eu-l folosesc din mai 2021, dar până în momentul de față nu am avut probleme mari, doar cand netul nu e așa rapid posturile străine se tot întrerup, dar în privința canalelor de la noi, merg foarte bine, grila lor e mult mai bună ca a altor provideri “pirat”, nu sunt canale gen ProTV 4K etc.

#18
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019

View PostAlexFCSB4, on 26 martie 2022 - 17:29, said:

În privința iptvro, eu-l folosesc din mai 2021, dar până în momentul de față nu am avut probleme mari, doar cand netul nu e așa rapid posturile străine se tot întrerup, dar în privința canalelor de la noi, merg foarte bine, grila lor e mult mai bună ca a altor provideri “pirat”, nu sunt canale gen ProTV 4K etc.
Sunt de acord ca grila e cea mai buna dintre toti piratii, dar nu sunt putine momentele in care nu te poti bucura de grila aia. De exemplu, cand am oprit eu abonamentul:
- Da Vinci HD era SD
- Mooz Dance HD era SD
- Kiss TV HD, Magic TV HD si Rock TV HD aveau macroblocuri constant
- TV Paprika HD intra foarte des pe un stream de backup luat de la alti pirati (PRTV), si se vedea foarte clar pe emisie cand se schimba stream-ul (se crea un delay). Era insuportabil
- TV5Monde HD intra des pe un stream SD (probabil de backup), alteori imaginea fugea inapoi cu cateva secunde

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate