Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
depinde cat de avid este cel care cumpara. avid in ideea in care vrea sa aiba telefon nou de ultima aparitie, cu ecran asemanator cu iphone.

si intre p9l si p10l nu era mare diferenta, dar totusi exista, insa ma bucur ca eu am ales p10l si ca nu simt nevoia de o schimbare prea curand. e un telefon potent. ramane de vazut cum va fi cu acest nou model.

ca si hardware, nu vad diferenta, insa cred ca va tine de implementarea software cat de bine se va misca. aici ar trebui sa fi plusat, altfel nu vad de ce ai avea curajul sa ceri acesti bani daca nu oferi ceva pt ei. inafara de o copiere de design si ecran cu rezolutie mai mare.

#20
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Chestia este ca au deja tehnologia pentru a scoate telefoane fara mizeria aia de se vede la partea de sus a telefonului.
http://techbuyersrev...ss-phones-2017/

Edited by Argent, 20 March 2018 - 09:06.


#21
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2heqtDa5gFk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bIIa_Kun5Pk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

 MembruAnonim, on 20 martie 2018 - 08:28, said:

Vom vedea peste o saptamana.
Observ ca deja au aparut review-uri

#23
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
In 2 luni maxim anunge la 1300 de lei

#24
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Cum vi se pare telefonul?
Merita acest pret?

#25
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Lol, 100% nu. E acelasi procesor ca pe telefoanele de 6-700 de lei si baterie care nu pare prea ok dimensionata pentru asa ecran mare si procesor destul de vechi si cam ineficient.

Daca vreti neaparat Huawei chiar si Mate 10 Lite e o alegere mai buna. ca e mai ieftin. Dar si ala e destul de overpriced IMO.

https://www.pcgarage...graphite-black/

P20 Lite merita doar daca vreti si voi sa aveti breton. :D

#26
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 AstroNut98, on 20 martie 2018 - 18:54, said:

Lol, 100% nu. E acelasi procesor ca pe telefoanele de 6-700 de lei si baterie care nu pare prea ok dimensionata pentru asa ecran mare si procesor destul de vechi si cam ineficient.

Daca vreti neaparat Huawei chiar si Mate 10 Lite e o alegere mai buna. ca e mai ieftin. Dar si ala e destul de overpriced IMO.

https://www.pcgarage...graphite-black/

P20 Lite merita doar daca vreti si voi sa aveti breton. :D
Bine ca nu sunt singurul care si-a dat seama ca e overpriced Mate 10 lite!Probabil ca majoritatea se uita la faptul ca are 4gb RAM si 64 gb ROM,si gata cumparat lol

#27
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Sunt fan Huawei. Dar asta este prea mare....

#28
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 special, on 20 martie 2018 - 17:08, said:

In 2 luni maxim anunge la 1300 de lei

P10lite s-a lansat cu 1300 lei parca si dupa 1 an e 1100 sau 1150. Nu cred sa aiba o ieftinire atat de substantiala P20lite in termenul pe care-l avansezi tu.

#29
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cu toate ofertele posibile, nu va scade sub 1400.

cjo, telefonul este cu 2mm mai mare decat p10l, asadar nu vad cu ce te incurca. ecranul este mai mare prin schimbarea raportului fata de corpul aparatului, dar doar atat.

pana la urma asa a aparut si acel breton, au folosit cat mai mult din spatiul util si au asezat totul cat sa obtina un ecran mai mare la aceeasi marime de corp, cat sa nu ajunga o paleta in loc de telefon.

#30
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
L-ai cumpara la 1400 de lei? Eu nu cred.
S-au scumpit prea mult telefoanele, am prieteni care castiga 1050 de lei salariu dupa o luna de munca, sa platesc 1400 de lei pe un telefon...

#31
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Argent, on 21 martie 2018 - 09:59, said:

L-ai cumpara la 1400 de lei? Eu nu cred.
S-au scumpit prea mult telefoanele, am prieteni care castiga 1050 de lei salariu dupa o luna de munca, sa platesc 1400 de lei pe un telefon...
Ehh,dar ce zici de piz*ele care au telefoane de 4000-5000 lei?!Stai si te gandesti ce lucreaza creaturile astea de isi permit sa-si cumpere flagship-uri,ele avand 2-3 neuroni,si aia obositi?

#32
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Păi na, dacă își folosesc cei doi-trei neuroni să îmbrobodească bărbații (cu n-șpe mii de neuroni la portofoliu...Posted Image) să le cumpere flagship-uri de 4-5000 de lei, io zic că-s folosiți cu folos...!Posted Image

P.S. Și io mi-s cam misogin... da' nici chiar așa...Posted Image

#33
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 crislacor, on 21 martie 2018 - 10:26, said:

Păi na, dacă își folosesc cei doi-trei neuroni să îmbrobodească bărbații (cu n-șpe mii de neuroni la portofoliu...Posted Image) să le cumpere flagship-uri de 4-5000 de lei, io zic că-s folosiți cu folos...!Posted Image

P.S. Și io mi-s cam misogin... da' nici chiar așa...Posted Image
Nu-s misogin,dar vezi zi de zi in orice loc destule cazuri!!

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Chestia e ca in ultimii ani omul, pasionatul de tehnologie, si-a marit bugetul alocat pentru telefon. Asta au vazut si producatorii, care trebuie sa profite. Ok, sunt aduse imbunatatiri substantiale de la an la an, dar daca o luam practic cresterile de pret nu se regasesc in produsul final. Dupa Iphone si Samsung, a venit randul Huawei sa stabileasca preturi peste ceea ce ofera.

Edited by MembruAnonim, 21 March 2018 - 10:44.


#35
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 MembruAnonim, on 21 martie 2018 - 10:44, said:

Chestia e ca in ultimii ani omul, pasionatul de tehnologie, si-a marit bugetul alocat pentru telefon. Asta au vazut si producatorii, care trebuie sa profite. Ok, sunt aduse imbunatatiri substantiale de la an la an, dar daca o luam practic cresterile de pret nu se regasesc in produsul final. Dupa Iphone si Samsung, a venit randul Huawei sa stabileasca preturi peste ceea ce ofera.
Da,sunt convins ca fufele sunt pasionate de tehnologie =))

#36
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Vlad - Ai dreptate, acum ce sa zic eu? Sa vezi cum butoneaza telefoanele astea scumpe in statia de autobuz, in timp ce ploua...

Cum ar zice colegul Stelist, ce justifica suma respectiva?
Am ajuns la sume aberante platite pentru telefoane care nu sunt nici flahship.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate