Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Huawei P20 Lite

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1682 replies to this topic

#37
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostArgent, on 21 martie 2018 - 11:19, said:

Vlad - Ai dreptate, acum ce sa zic eu? Sa vezi cum butoneaza telefoanele astea scumpe in statia de autobuz, in timp ce ploua...

Cum ar zice colegul Stelist, ce justifica suma respectiva?
Am ajuns la sume aberante platite pentru telefoane care nu sunt nici flahship.
In opinia mea,pretul unui smartphone,fie el si flagship,n-ar trebui sa treaca de 2000,hai 2500 de lei!Ce e peste,nu se justifica!Ca de exemplu,un Oneplus de 2500 de lei,se pisa pe un Iphone de 5000 de lei,deci...

#38
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Brand si HIPE, Iphone este HIPE si Brand.

Acum de ce sa nu fiu putin snob? Conteaza sa fie telefonul putin brand, ceva ceva pedigree, dar sa ceri 1700 pe un P20 lite si 5000 de lei pe hipe...
Discutam despre Huawei P20 lite si cumva de la aspectul ingrijit si elegant al lui Huawei P10 lite am trecut la o chestie de zici ca este o copie Iphone X.

#39
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
Salut, personal nu am mai avut pana acum un telefon Huawei, am mers doar pe Samsung de care sincerc m-am cam saturat incep sa cred ca sunt programate cu o anumita perioada de functionare dupa care poti sa-i dai cate resetari vrei tot ca un melc se misca, din cate am inteles de la unii iubitori de Huawei aici treaba nu sta chiar asa. Intrebarea mea pentru fanii marcii este cam ce banii credeti ca merita acest p20 lite? vad ca pe unii ii deranjeaza ca arata ca un IphoneX personal mi se pare un design frumos doar ca nu suport ISO altii nu sunt multumiti de procesor, momentan detin un A5 2016 ... P20 lite e mai puternic sau nu decat actualul A5?  Mentionez ca nu sunt pasionat de jocurile pe telefon.....doar navigare,filme,youtube si vorba cuiva de mai sus vezi 64Gb spatiu  si 4GB de ram te gandesti ca iti faci treaba cu el Posted Image

Edited by santinel, 22 March 2018 - 08:20.


#40
mihaitza_gym

mihaitza_gym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.07.2013

View PostVlad_22, on 20 martie 2018 - 08:48, said:

La 1000 de lei iei un Redmi Note 4!
redmi 5 plus cu 4 giga ram

#41
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
santinel - o comparatie obiectiva sigur nu vei avea cata vreme telefonul nici nu a ajuns in mainile posesorilor. in ideea de a face un test real.

asa ca putem face comparatie doar cu p10l, cata vreme telefoanele par a fi la fel ca si specificatii. parerea mea este ca mai degraba p10/20 decat din nou samsung A....

sunt detinatoare de p10l si fosta detinatoare de samsung, asa ca discut in cunostinta de cauza.

ca idee, p20l l-as vedea ca si pret obiectiv undeva pe la maxim 1500 ca si pret de lansare, ca si pret real de vanzare, 1200.

dar atentie ca asta e topic pt p20, nu topic de versus sau de sfaturi de achizitii

#42
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Dupa mine nu merita deloc upgrade-ul de la P10 lite. Adica mie nu-mi place acea notch acolo si in rest avem acelasi procesor, acelasi RAM, etc...useless

#43
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Avem ram mai mult, rezolutie mai mare, storage mai mare pe p20lite. Bateria e la fel, si aparent lipseste wifi ac pe p20lite. Daca tragi totusi linie iese un plus pentru noul model dar e clar overpriced.

#44
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Eu unul n-as da banii pe P20 Lite, in special daca ai P10 lite (care e un device jos palaria), nu se justifica upgrade-ul in parerea mea. In mare parte specificatiile sunt la fel, si pretul e prea mare raportat la ce are in interior.

#45
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007

View Postopsy091, on 19 martie 2018 - 22:50, said:

S-au incapatanat sa lase jos spatiu numai ca sa scrie Huawei. In loc sa lase spatiu sus sa nu faca acel breton. Asa au si breton si spatiu mult. Logica asta
Cred ca au fost un pic obligati sa lase spatiu jos. Si daca tot a fost au bagat Huawei acolo. Toate tel de anul asta au banda neagra jos si breton.
Imi place p20lite. Dar e mult overpriced.. il astept la 1000 lei pe oleics.
@santinel Cauta un p10 normal, e la pret bun acum, si vezi cum iti place. Eu am p10lite de aproape un an si nu a fost nevoie de factory reset pana acum. Cand va fi nevoie il vand.

#46
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Din punct de vedere al aspectului, mie mi se pare un telefon foarte misto, mai ales varianta pe albastru. "Bretonul" este antipatic, intr-adevar, dar pot trai cu el. Pe de alta parte, specificatiile sunt decente si ma bucura faptul ca a revenit radio-ul FM pe Huawei-uri (am vazut ca si fratele cel mare, P20, are). Nu-i o bucurie sa rup bateria folosind TuneIn-ul, prefer radio-ul clasic.
Ce nu imi place mie la majoritatea Huawei-urilor, si sper ca de data asta nu mai e cazul, e sunetul in  casti, care e slab tare fata de cel de pe Samsung-uri, de exemplu. Am avut G6, P6, P7, P7 Lite, P8, Honor 8, acum am un P9. Singurele care au avut sunet decent in casti au fost P7 Lite si P9 (varianta Vodafone branded, nu celelalte), plus G6 si P7 (dupa root si dupa instalarea AlsaMixer).
In rest, eu cel putin sunt tentat sa vand P9 si sa iau un P20 Lite. Asta dupa ce reusesc sa il butonez, sa vad cum se comporta. Stie cineva daca la Media Galaxy e aparut prin showroom-uri?

Verificat, este la Media Galaxy pe stocuri. Poate reusesc maine sa butonez unul si revin cu impresii.

#47
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
Asteptam cu nerabdare Posted Image Posted Image
Si la altex este pe stoc dar momentan doar intr-un numar limitat de magazine....din cate am vazut la standul dedicat Huawei apar produse noi pe 27.03...

Edited by santinel, 23 March 2018 - 15:19.


#48
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
L-am butonat azi, la Media Galaxy Iasi.
Galerie cu el versus un Huawei P Smart - https://imgur.com/gallery/Ux6rz

Impresii, pe scurt:
- camera frontala: culorile sunt oarecum suprasaturate, dar apropiate de realitate. Imaginea e prea agresiv procesata, cel putin pe auto. Selfieurile ies decent, oricum.
- camera principala: culori corecte, bokeh-ul e slab fata de P9 sau de P10, procesarea imaginii e mai putin agresivă decat la camera frontala. Camera e mai buna decat cea de pe P8 / P10 Lite / Honor 8, mai slaba decat cea de pe P9 / P10.
- ringtone-urile se aud mai incet decat pe P9 / P10 / Honor 8, nu e un telefon pe care sa te bazezi in rol de ceas desteptator gen.
- sunetul in casti este decent, cel putin pe casti cu impedanta mica. Mai bun decat pe P8, Honor 8, P10 lite.
- ecranul e luminos, culori frumoase, nu dezamageste Huawei la capitolul asta in general
- bretonul e antipatic, strica aspectul, as zice
- telefonul este foarte alunecos, sunt sanse maxime sa il scapati din mana, e si magnet de amprente. E mai alunecos decat Honor 8 / P10 lite. Trebuie musai husa, husa va strica tot aspectul spatelui telefonului din pacate.
- butonarea cu o singura mana e dificila: lățimea este egala cu cea a unui P9, chiar daca P20 Lite are ecran 18:9.
- Camera duala din spate are "bump-ul" ala in afara care nu e tocmai placut ca aspect / feeling
- desi are 4 GB RAM, cam sacadeaza random, il apuca din cand in cand
- apreciez revenirea radioului FM pe P20 Lite, personal il consider un feature important.

Comparatia foto cu P Smart e pentru ca mie personal mi-a facut cu ochiul Smart-ul: in afara faptului ca nu-s mare branza camerele, se simte mai bine in mana, pare mai rezistent, e mai subtire decat P20 Lite, se misca decent si costa cu niste sute de lei mai putin decat 20 Lite.

Opinii pur personale: nu merita 1700 lei P20 Lite-ul. Pe la 1000-1200 lei poate merita luat in discutie. Nu aduce nimic revolutionar, deosebit etc. Daca nu esti interesat de camere foto mai smechere, P Smart e o optiune buna. Daca vrei si camere foto bune, ia-ti P9 (nu Lite sau Lite 2017 sau alte corcituri). Iti raman si bani si ai si un telefon brici. Eu am ales sa raman la P9...multa vreme de acum încolo.

#49
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
din fericire ai pus poza cu exact ce ma interesa si pe mine. ledul de notificare, care la p10l imi este foarte util, nu mai stau sa frec butoanele ca sa-l aprind sa vad daca am primit ceva.

fiind asa alunecos, nici eu nu-l port pe al meu fara husa, inclusiv din cauza amprentelor, asa ca p20l va suferi foarte tare din pricina asta, pt ca orice husa non transparenta va bloca acel led, care este exact pe margine impins. asa ca ori o husa transparenta care sa permita sa se vada si ledul prin ea, ori la husele colorate trebuie decupaj mai agresiv in acea zona. sunt curioasa cum vor fi in final.

dar ca idee, este mai vioi sau mai putin vioi acel led fata de p10l de exemplu? intensitatea ma intereseaza. in poza e aprins, dar nu stiu cum l-ai prins tu, poate nu era aprins maxim. dar daca ala ar fi maximul, e slaba lumina.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Si pentru mine ledul de notificare este un criteriu important. Prea putine telefoane se mai construiesc cu asa ceva.

#51
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010
Led-ul verde este aprins in toate pozele daca esti atent , e aprins deoarece e la incarcat si e 100%

#52
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
@Dany_Darke:

Aprins maxim era. Nu avea intensitate mare.

#53
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Ma duc și eu luni la Huawei, sa butonez telefonul.

#54
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Nu prea merita efortul. La mine singura satisfactie cauzata a fost aceea ca m-am convins ca nu merită sa il achizitionez vreodată, comparativ cu P9.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate