Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Meciurile din sferturile UCL 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Manchester City putea mai mult, a jucat mai frumos.

#20
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBursul, on 10 aprilie 2018 - 22:39, said:

Nu se poate Barcelona!!!! Pffffff!!!

Ba se poate ! În halul în care a jucat FC-ul, se poate spune că cei din Catalunia sunt norocoşi că au reuşit să se scoată numai cu 3 primite. Un joc aşa de slab precum au făcut cei de la Barcelona, nu am mai văzut la ei de multă vreme ! Cu o astfel de atitudine, mi-am dat seama că nu pot pretinde câştigarea Ligii Campionilor. Mă tot gândesc cum de au reuşit să se apropie de câştigarea campionatului în Spania, cu un joc aşa de împleticit ?!

Cel mai probabil, titlul continental va fi câştigat de Real Madrid...şi anul ăsta.

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003

View Postlupini, on 11 aprilie 2018 - 11:41, said:

Cel mai probabil, titlul continental va fi câştigat de Real Madrid...şi anul ăsta.
Sa fie asa cum zici tu :D

#22
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postjegmihai, on 11 aprilie 2018 - 08:45, said:

Manchester City putea mai mult, a jucat mai frumos.
Golul ala a lui Sane care,cica,se afla in pozitie de offside,desi,era de la o posta in pozitie corecta,eu zic ca decizia aia a dezechilibrat meciul!Alta era soarta meciului daca City intra cu 2-0 la pauza,parerea mea!Walker si Ederson si ei,prastii in repriza a doua!Oricum eu nu l-as fi tinut pe Aguero pe banca!

Oricum comentator mai slab decat Mironica nu am am vazut in viata mea!

#23
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
E nebunie pe Santiago Bernabéu.
Incredibil!

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Varza Real in aparare.

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
1. A fost fault.
2. Real s-a calificat rusinos.
3. Bufon a intrat in cercul marilor jucatori, luand rosu la cel mai important meci al sezonului, alaturi de Hagi si Zidane.

#26
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
eu v-am zis ca cu juve e "finno alla fine". m-ati luat la misto! uite ca i-am facut sa scoata arbitrul din maneca sa se califice

#27
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBursul, on 11 aprilie 2018 - 22:50, said:

1. A fost fault.
2. Real s-a calificat rusinos.
3. Bufon a intrat in cercul marilor jucatori, luand rosu la cel mai important meci al sezonului, alaturi de Hagi si Zidane.

1. Parcă da, dar...s-a stricat frumuseţea.
2. Vorba aia: "Noaptea ca hoţii".
3. Într-adevăr, în acest meci au fost trei mari personalităţi ale fotbalului mondial: Zidane, Buffon şi Ronaldo. Poate că, pentru a se păstra "tradiţia", într-un viitor mai îndepărtat sau mai apropiat, portughezul va lua şi el un roşu. Altfel nu ar intra în legendă.




View PostBursul, on 11 aprilie 2018 - 22:25, said:

Varza Real in aparare.

Încă sunt convins că Real va câştiga Liga Campionilor anul acesta, însă după ce am văzut aseară, convingerea îmi e puţin diluată. Totuşi ea rămâne, numai că...am senzaţia că Jürgen Klopp de la Liverpool...s-ar putea să nu se ştie. Posted Image

Edited by lupini, 12 April 2018 - 00:26.


#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Attached File  Ghici.1.jpg   92.59K   14 downloads

Edited by Bursul, 12 April 2018 - 07:53.


#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Italienii au bagat poza asta in Gazzetta

[ https://images2.gazzettaobjects.it/methode_image/2018/04/11/Calcio/Foto%20Calcio%20-%20Trattate/fdded542435752b6d82b63e45ddf55cb_169_l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E clar ca nu-l atinge, nu?

#30
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBursul, on 12 aprilie 2018 - 08:37, said:

Italienii au bagat poza asta in Gazzetta

[ https://images2.gazzettaobjects.it/methode_image/2018/04/11/Calcio/Foto%20Calcio%20-%20Trattate/fdded542435752b6d82b63e45ddf55cb_169_l.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E clar ca nu-l atinge, nu?

e irelevant. cel mai relevant e ca ala e aproape in genunchi cand benatia ajunge in zona. simulare demna de real

#31
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AGZrhWUpfF4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A pus mainile pe el sa franeze.

#32
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postgiuliani, on 12 aprilie 2018 - 08:44, said:


e irelevant. cel mai relevant e ca ala e aproape in genunchi cand benatia ajunge in zona. simulare demna de real
"Ala" are si el un nume,Lucas Vasquez,nu e un no-name din Liga 1 lol

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9w1aWGONIbk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostVlad_22, on 12 aprilie 2018 - 08:55, said:

"Ala" are si el un nume,Lucas Vasquez,nu e un no-name din Liga 1 lol

nu stiam cum il cheama, nu stiam cine a fost pentru ca nu m-a interesat. dar puta sa fie oricine, pana la urma a fost doar o alta simulare dupa multele din acel meci. citisem undeva ca 12 simulari au avut cei de la real, nu stiu exact daca e adevarat.

#35
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
Majoritatea plonjoanelor au fost la Ronaldo. Dacă era un penalty clar trebuia dat, indiferent de minut. În cazul de față arbitrul a stricat meciul.

#36
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Câteva adunate de pe net.

1. Da, a fost fault (ps țin cu Juventus, dar nu sunt anti-real sau mai știu eu ce)
2. Dacă ala a fost fault cu penalty, atunci și intervențiile anterioare ale lui benatia trebuiau sancționate inclusiv cea asupra lui Ronaldo din care din prima repriză și la fel de bine și faultul in atac al lui Ronaldo sau penaltiul neacordat din primul tur lui Juventus.
3. Arbitrul a fost corect, cam când a vrut și a contat.
4. Chiar și fără penalty-ul ala, cel mai probabil tot real s-ar fi calificat că spre finalul reprizei a 2a, Juve a cam terminat benzina și realul s-a dezmorțit. Cel mai probabil, ar fi înscris real in prelungiri. Așa s-au calificat cu discuții

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate