Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce sa aleg dintre urmatoarele mar...

Carduri microSD comparatie

Spiritism

Evacuare condes centrala termica ...
 Carucior furtun de 3/4

Recomandare vas wc cu bideu integ...

Multifunctionala care sa scaneze ...

Fotbal pe oculus meta quest 3
 Renuntare oferta angajare in detr...

Am joc cumparat si nu-l mai pot f...

Pardoseala foarte denivelata apar...

Garnitura robinet baie
 Probleme dupa fractura picior

Parcare Militari Residence

Taxa pe soare

din greseala am stropit pomii cu ...

Meciurile din sferturile UCL 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
Meciurile din sferturile UCL:

FC Barcelona - AS Roma
Sevilla - Bayern Munchen
Juventus - Real Madrid
Liverpool - Manchester City

Fara doar si poate, "finala" din sferturi e Juve-Real.
Eu cred ca vor trece mai departe: Barca, Bayern, Juve si Liverpool. Ce parere aveti?

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

• Grup: Senior Members
De notat,ar fi faptul ca de fiecare data cand Real si Juve au jucat in dubla mansa,Juve a avut castig de cauza!Oricum,asta e un meci imprevizibil,orice se poate intampla!In rest,se vor califica Barca,Bayern si City!

Edited by Vlad_22, 17 March 2018 - 12:18.

n-amname

n-amname

Brain Power User

Mie imi place cand iese barcelona deoarece toti mesistii injura din toti plamanii si-si baga unghiile in gat. Altfel, sper sa treaca juve mai departe, real trebuie sa nu se mai pacaleasca inutil, trebuiesc niste schimbari in lotul lor fie ca lui zizou ii convin sau nu. In mare sunt de acord cu pronosticurile, cu mentiunea ca as paria totusi pe city ca va trece de liverpool.

Edited by n-amname, 17 March 2018 - 14:12.

jegmihai

jegmihai

Senior Member

City - Liverpool îmi pare cea mai interesantă dublă.

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL Madrid!

adisluc

adisluc

Guru Member

Ploua marunt si marchează Real.Teribil.
Ce frumos iese Real Madrid pe atac si cum o plimba usor  pe centru si apoi  spre extrema dar poate au urcat prea mult spre poarta lui Juventus ...vine  randul lui Juventus sa preseze : sa vedem daca ii prinde Real pe o contra ...

Bursul

Bursul

Bara ... Posted image

Oricum jocul e fain, iar Juve are niste ratari ...

Edited by Bursul, 03 April 2018 - 21:24.

Bursul

Bursul

Mda, no comment. Care a fost tantalaul ala care i-a luat mingea din fata lui Bufon?
Si 3-0.

adisluc

adisluc

Guru Member

Au avut rabdare cei de la Real si i-au asteptat  pe stimabili de Juventus dar probabil a contat foarte mult si golul  rapid (min.3) inscris de Ronaldo.
Anul trecut in Finala C.L. Ronaldo deschidea scorul in minutul '20 dar la fel ca in acel meci  la cateva minute din repriza a doua au inscris repede.Anul trecut in min.61 si 64 iar in aceasta seara in min 64 si 72.Nu au reusit prea multe in Campionat in actuala editie dar daca le merge jocul asa ajung in Finala C.L.Juventus nu reuseste sa inscrie iar Ronaldo se joaca cu ocaziile ...

Edited by adisluc, 03 April 2018 - 22:36.

Bursul

Bursul

Prea multe greseli au facut cei de la Juve. Desi tin cu Real Madrid, imi pare rau pentru Bufon sa primeasca goluri de genul asta la sfarsit de cariera.

giuliani

giuliani

Senior Member

Vizualizare mesajBursul, pe 04 aprilie 2018 - 10:28, a scris:

Prea multe greseli au facut cei de la Juve. Desi tin cu Real Madrid, imi pare rau pentru Bufon sa primeasca goluri de genul asta la sfarsit de cariera.

Goluri de genul asta nu stirbesc nimic din valoarea unui portar. Mai e un mec, merita sa speram, eu cred ca Juve poate intoarce rezultatul asta.

Finno alla Fine!!! Forza Juve!

Vlad_22

Vlad_22

Guru Member

Vizualizare mesajgiuliani, pe 09 aprilie 2018 - 12:55, a scris:

Goluri de genul asta nu stirbesc nimic din valoarea unui portar. Mai e un mec, merita sa speram, eu cred ca Juve poate intoarce rezultatul asta.

Finno alla Fine!!! Forza Juve!
In ce forma e Real acum,n-are sanse Juve da fim seriosi!Si e greu de crezut ca Real nu mai inscrie 1-2 goluri macar pe Bernabeu!Gandeste-te ca la o diferenta de 3 goluri,juventinii fiind practic obligati sa atace,deoarece nu au nimic de pierdut,vor fi mult mai vulnerabili in aparare decat in tur,unde stim toti ce s-a intamplat!
Real nu e Tottenham,care desi au jucatori foarte talentati si decisivi,s-a vazut ca nu au nici pe departe experienta italienilor in cupele europene!Practic experienta a facut diferenta in favoarea lui Juve!

Edited by Vlad_22, 09 April 2018 - 13:20.

giuliani

giuliani

Senior Member

In meciurile de nivelul asta orice e posibil. Asa cum Real a castigat in tur dupa niste erori pe care nu ti le-ai imagina vreodata (in cazul defensivei lui Juve) si Juve poate sa isi ia revansa.

lupini

lupini

Guru Member

Vizualizare mesajgiuliani, pe 09 aprilie 2018 - 14:00, a scris:

Asa cum Real a castigat in tur dupa niste erori pe care nu ti le-ai imagina vreodata (in cazul defensivei lui Juve) si Juve poate sa isi ia revansa.

La felul cum joacă Real Madrid, probabil va obţine al treilea trofeu consecutiv al Ligii Campionilor, cu o condiţie: FC Barcelona să nu mai joace aşa împleticit.

Multă lume se gândeşte cum e posibil ca în Primera Division, Real Madrid să fie la aşa distanţă mare de primul loc ?! Cel mai probabil, situaţia asta de a nu face performanţă în campionat, e o strategie prin care Liga a fost lăsată în plan secundar din ambiţia de a repeta dacă se poate, performanţa Realului din anii 1950, când a luat de cinci ori consecutiv Cupa Campionilor.

Sigur, Real Madrid e un club mare, cu mulţi jucători valoroşi, însă în vremurile actuale, în care tot mai multe echipe investesc tot mai mult, lupta cu succes pe mai multe fronturi nu mai e o strategie eficientă.

Edited by lupini, 09 April 2018 - 17:11.

Bursul

Bursul

La Real s-au cam schimbat jucatori, au venit jucatori noi. S-au impiedicat la multe meciuri la inceput de campionat, parca. Au iesit si din cupa foarte repede. Ceva nu a mers in toamna.
Eu insa sunt de parere ca Bayern e favorita la trofeu. Iar il au pe antrenorul lu' peste pe care deja vor sa-l schimbe. Ultima oara cu el pe banca, Bayern a castigat totul: cupa,. campionat, CL ... apoi l-au dat afara si l-au adus pe Gardiola.

Nici nu stiu ce ar fi mai frumos, sa castige Bayern cu Jupp Heynckes pe banca tehncica sau sa castige Real al treilea trofeu consecutiv.

lupini

lupini

Guru Member

Vizualizare mesajBursul, pe 10 aprilie 2018 - 14:53, a scris:

Nici nu stiu ce ar fi mai frumos, sa castige Bayern cu Jupp Heynckes pe banca tehncica sau sa castige Real al treilea trofeu consecutiv.

Vorba aia, dintre fructe şi legume, cel mai mult îi place carnea. :)

Aşa şi aici, dintre Bayern şi Real, cel mai mult aş vrea să câştige FC Barcelona, eu fiind un suporter al acestei echipe încă din 1997. Însă jocul actual al echipei din Catalonia nu-i permite să câştige Liga Campionilor. Ba mai mult, am emoţii chiar la meciul din seara asta, cu AS Roma. Cu toate că Barcelona a câştigat cu 4-1 "acasă", azi, la Roma, se pot întâmpla multe neplăceri.

Bursul

Bursul

Nu se poate Barcelona!!!! Pffffff!!! Nu credeam o clipa ca Roma se va califica.
Pacat ca nu am vazut meciul.

Edited by Bursul, 10 April 2018 - 22:39.

Un-ZeU

Un-ZeU

Active Member

• Grup: Members

Vizualizare mesajBursul, pe 10 aprilie 2018 - 22:39, a scris:

Nu se poate Barcelona!!!! Pffffff!!! Nu credeam o clipa ca Roma se va califica.
Pacat ca nu am vazut meciul.
Dap nici eu nu credeam.... niciodata.  
Deja m-am saturat  de aceleasi echipe in fazele finale.  Barca Real  Bayern.  Doamne ajuta sa iasa si Real in semifinale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate