Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Pc-ul isi da mereu restart

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Acolo in safemode ai si command prompt(cmd), da-i un sfc /scannow si apoi un Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Poti incerca si un restore de registry, de obicei rezolva daca esti intr-un boot loop la screenul initial de loading, dar cine stie.
http://www.instructa...op-error-witho/

In ultima istanta poti folosi un stick/dvd cu windows 10 sa-i dai repair install. E ca o instalare normala doar ca o sa ajungi sa te intrebe ce vrei sa pastrezi si acolo alegi optiunea de keep my files and settings.

Edited by vj_Heaven, 10 March 2018 - 14:18.


#20
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Pai si care e problema cu lightroom ?!
Nu se poate activa la loc ?!

Si salvarile de la joc ?!
https://support.ubi....s-Creed-Origins

Ai incercat ambele optiuni de la system restore ?
Ai incercat metodele 4 si 6 ?
Ai incercat startup repair de la metoda 5 ?

De ce ****** mea trebuie sa intreb de 2-3 ori aceleasi chestiuni ?

#21
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 04.07.2012
mulțumesc pt ca incerci sa ma ajuți, dar calmează-te, acum am grijă de fica-mia, diseară voi incerca din nou, dar pana atunci nu am acces la pc. Mulțumesc pt intelegere

Edited by _-_, 10 March 2018 - 17:25.
Regulament, pct. 3, lit. d.


#22
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
Ahhh, ce frumos, mi-ai trimis mesaj privat cu o intreaga povestire, dar aici pe topic nu ai scris.
Hmmm, oare de ce ?!

Si, din nou, nu ai raspuns la intrebarile mele, nici pe privat, nici pe topic.

Si, la final, te rog sa te abtii sa trimiti mesaj privat, oricum aici ai mai mari sanse sa primesti sfaturi, si de la alti utilizatori ai forumului :)

#23
florindron

florindron

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 04.07.2012
In caz ca mai citește cineva, nereușind sa rezolv nimic, m-am hotărât sa reinstalez din nou windows ul. Am scos ssd ul Intel din pc ul meu si l-am bagat in pc ul unui amic pt al sterge cu un utilitar de la Intel, intel toolbox.  Am vrut sa recuperez niște date de pe ssd si surpriza, ssd ul nu este văzut! Credeți ca mai pot recupera ceva de pe el sau este posibil sa-si fi dat sfârșitul? Menționez ca de fiecare data cand am reinstalat windows ul am procedat la fel, intai șters date cu utilitarul mai sus menționat si dupa pus windows - ul pe el

#24
mybrandnewmail59

mybrandnewmail59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 21.01.2018
N-ai nevoie de mutat / sters inainte de instalare windows.
Chiar nu stiu de ce ai facut asa.
Avind in vedere experienta ta si nivelul de cunoastere, nu pot sa spun daca acel SSD mai este bun sau nu.
Deci, cum am mai spus (cred), apeleaza la cineva care se pricepe.
Poate SSD este bine mersi, dar nu stii tu sa configurezi prin BIOS.
Deci, apeleaza la cineva care se pricepe.

#25
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca SSD-ul nu este vazut in BIOS/ interfata UEFI, atunci nu poti recupera nimic de pe el. Daca mai este in garantie, atunci il poti trimite in garantie.
Sau poate ca nu este conectat corect SSD-ul la PC.
Pentru eliminarea partitiilor de pe SSD sau pentru a modifica stilul de partitionare poti folosi disk management/ DiskPart din Windows. Nu este neaparat necesar Intel SSD Toolbox pentru aceasta.

Edited by _-_, 12 March 2018 - 08:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate