Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Crossland X 2018

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
2001 replies to this topic

#1999
eusuntbunea

eusuntbunea

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 07.11.2018

View PostBaXXXon, on 12 septembrie 2021 - 22:58, said:


De fabrica ar fi trebuit sa puna iridium - garantate minim 100k km ( toate japonezele au iridium din fabrica ). Daca tot le schimbi pune iridium si 100k km nu mai ai griji.
Cred ca vin toate din fabrica cu iridium (Bosch sau NGK).
Poate sunt garantate 100k km, doar ca inexplicabil au apărut probleme la km mult mai putini (pana în 30k). Am văzut poze și am vb cu persoane cărora li s-a înlocuit motorul din cauza unei bujii.


View Postraducut123, on 12 septembrie 2021 - 22:38, said:

Asta cu bujiile e din ciclul:,,daca merge ceva bine, sa vedem de ce merge bine?,,
Greșit! Probabil nu cunoști exact problema de aceea zici asa

#2000
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Eu am vandut Crossland-ul dupa 1 an si 8 luni cu 35k km la bord fara nici o problema tehnica . La revizia de 30k km cei de la Tg Mures unde am facut-o, n-au pomenit nimic de schimbarea bujiilor . Ciudat ca altii impun treaba asta.

#2001
andicosty56

andicosty56

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2022

View Postcosmindaniel12, on 27 aprilie 2019 - 12:49, said:

Pe un topic "Hyundai i20" de aici, din jurnale de bord, se vorbește despre cotiera aia Armster. Cică e calitate decentă, dar prinderea nu este fixă. E un pic "flexibilă".
Ceva mai ieftin decât aceea îți recomand să eviți. Plastice de 2 bani, scârțâieli, sisteme de prindere și mai proaste.
Pentru montaj, trebuie să dai niște găuri în consola ta. Operație cam "permanentă".
Poate ar trebui să iei în considerare și cotieră similară celei din fabrică, dacă o poți monta.
Eu am optat pentru o cotiera fabricata in Italia https://www.2323.ro/...-X-Marca-Luxury

#2002
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View Posteusuntbunea, on 21 iulie 2021 - 13:32, said:

În urma cu câteva zile, cineva a postat pe un grup niște poze și explica o problema întâlnită la motoarele care au cureaua de distribuție imersata în ulei (cazul crossland).
Problema suna cam asa: s-au desprins părți (ate) din compunerea curelei de distribuție și acestea au înfundat filtrul aflat în baia de ulei (nu acel filtru exterior care se montează prin infiletare). În bord a apărut o eroare "oil pressure fail". Persoana respectiva prezenta situația ca fiind personala deși pozele sunt preluate de pe un site.
Aveți ceva cunoștințe legate de uzura curelei de distribuție sau orice informație legata de acest caz?
Pozele atasate sunt preluate.
Aceea curea se schimba de obicei la 80-90000km.Am schimbat o si eu.Pret 3300 cu tot.Masina merge impecabil.extraordinar motorul asta 1.2 de 130cp.Consum mediu 6litri?100km

Am si eu o intrebare:farurile full led merg si pe masini care au lumini de zi led?mufele sunt la fel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate