Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Lipsa semnal

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#73
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Foarte bine ca scot profitul din tara.
Sau cand au venit cu profitul din alta tara de miliarde si l-au bagat in infrastructura romaneasca era bine, nu? Cand e sa se intoarca banii investiti acasa, e nasol rau, nu?

#74
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Evident, cu oameni care atat reusesc sa inteleaga din realitate si din viata, orice discutie este de prisos.

#75
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Pai nu e normal sa duca banii acasa? La noi oricum s-ar alege praful de bani :))

#76
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Baieti, nu-i Poiana lui Iocan aici, nu deturnati discutia.

#77
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Am auzit acum cateva minute la radio de o amenda primita de T.
Ceva referitor la nelimitat.
Despre ce este vorba.

Edited by razvan_u, 06 March 2018 - 21:38.


#78
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Mai sunt unii la care te aduni acasa la ei sa va uitati la meci si vii tu cu TV-ul tau ca sa va uitati in seara aia la meci ca e mai mare si mai misto , si apoi dupa meci cand te intorci a doua zi sa il iei iti spun ca e al lor, ca e la ei in casa si cheama politia daca intri la ei in casa sa iti recuperezi TV-ul propriu Posted Image
Asa si multinationalele, cand a intrat tirul cu bani din care s-au faut investitii erau prietenii romanilor, cand vor sa scoata tirul din tara ca s-a amortizat investitia si se autosustine... e tirul nostru cu bani, unde vrei nenorocitule sa pleci cu el?

Telekom a bagat peste 1 miliard numai intr-un an in tara... bani veniti din alta tara. Nu e normal sa ii duca inapoi acasa sa ii foloseasca penru investitii si in alte zone unde considera ei?

Cum spunea si cel de mai sus, deja intram in altele, mai aproape de CORE, ca tot e la moda miezul zilele astea :D

Edited by lexis1, 06 March 2018 - 21:42.


#79
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018

View PostYourFan, on 05 martie 2018 - 21:27, said:

In Germania ar fi primit fiecare 500€ de caciula pentru aceasta ''gafa''...
Fiindca suntem in Romania fiecare va primi ca de fiecare data Posted Image
te uiti mult la star trek? :)

#80
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postrazvan_u, on 06 martie 2018 - 21:38, said:

Am auzit acum cateva minute la radio de o amenda primita de T.
Ceva referitor la nelimitat.
Despre ce este vorba.
Probabil e vorba de reclama mincionasa.

#81
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Ma uitam aseara pe facebook ul TELEKOM, efectiv te durea mintea si nu ma feresc sa o spun dar noi romanii suntem foarte prosti. Sa te agiti atat si sa aduci asemenea injurii ca vai doamne a picat reteaua Telekom ( asta se poate intampla oricand la orice operator), vai doamne ce ne facem ca avem telefoane jmechere si nu le putem folosii asta denota prostia din noi de care nu o sa ne vindecam NICIODATA


Bun nu puteai sa suni 10 ore asta e ce puteai  sa faci
1 sa ti vezi de treaba si din contra sa mai lasi dracului telefonul ca in metrou de exemplu daca nu vezi pe cineva cu ochii in telefon / tableta zici Doamne asta e nebun

2 Sa te apuci sa scrii ca disperatu ca babuinu mioritic pe facebook toate injuraturile posibile din lume

Edited by Alex_23, 06 March 2018 - 22:32.


#82
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Inca ma gandesc daca sa te incadrez la jigniri colective.

#83
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Intradevar... eu nu inteleg ce e in mintea alora, au impresia ca daca injura ca disperatii rezolva ceva? De ce ai face asta?

#84
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Nu cred ca am folosit vreun cuvant ne la locul lui
Am spus un adevar, ceea ce ne reprezinta pe noi, aici ma pot considera ca intru si eu, dar cu timpul am invatat sa mi temperez iesirile astea balcanice si jmecheresti

Edited by Alex_23, 06 March 2018 - 22:36.


#85
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View PostAlex_23, on 06 martie 2018 - 22:29, said:

noi romanii suntem foarte prosti. ... denota prostia din noi de care nu o sa ne vindecam NICIODATA

2 Sa te apuci sa scrii ca disperatu ca babuinu mioritic pe facebook toate injuraturile posibile din lume

Zici ca asta-i limbaj civilizat? Curios, cred ca nu traim in acelasi cartier.

Mai departe, am lucrat in Telekom indeajuns de mult timp incat sa stiu ce acolo (de fapt strict acolo de la rebranding), iar "urletele de babuini mioritici" si celelalte erau pe deplin justificate. Acum spune-mi tu care-i limbajul tau civilizat si cum er trebui sa te tratez eu.

#86
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Daca scriam ceva nepermis se justifica un report ceva, dar atata timp cat m am exprimat destul normal ca doar traim in democratie nu suntem in comunism sa ni se dicteze ce si cum sa scriem

Este un adevar si vad ca te deranjeaza, asta e,  de aia ne merge cum ne merge in tara pentru ca multi BABUINI si JMECHERI in tara asta tari in gura pe internet si prin alte parti

#87
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ok, observ ca de fapt eu am gresit pentru ca ti-am atras atentia asupra limbajului trivial si a jignirii colective. Multumesc, 3+3.

#88
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostRealThing, on 06 martie 2018 - 22:38, said:

"urletele de babuini mioritici" si celelalte erau pe deplin justificate.
Urletele da si inteleg foarte bine ce spui, dar injuraturile ba. Categoric ba. In rest, poate reactia respectiva (din nou, urletele si nu injuraturile) la disparitia semnalului Telekom e justificata nu numai de NoMoFobie cat de dependenta de serviciile mobile - voce si internet. E de neimaginat sa stai cateva ore, poate 6 sau 8 fara, asa cum e de neimaginat sa stai 8 ore fara apa acasa, sau caldura iarna, sau internet, sau mai stiu eu ce. Serviciile mobile au ajuns commodity, nu moft sau lux. Aia era prin anii 2000, maxim 2002.

Edited by biogood, 06 March 2018 - 23:07.


#89
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
N-am nicio treaba cu injuraturile proliferate (sau nu) acolo, insa catalogarea userilor sub acele apelative suburbane nu isi are locul aici. Ca sa nu mai spun de jignirile la general aduse romanilor.

Ce a reusit ca "performanta" Telekom va plati, asa este corect si asa este normal.

#90
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostRealThing, on 06 martie 2018 - 23:10, said:

catalogarea userilor sub acele apelative suburbane nu isi are locul aici. Ca sa nu mai spun de jignirile la general aduse romanilor.
Categoric, subscriu la punctul tau de vedere.

View PostRealThing, on 06 martie 2018 - 23:10, said:

Ce a reusit ca "performanta" Telekom va plati, asa este corect si asa este normal.
Aici da-mi voie sa nu mai fiu de acord, Telekom nu va plati nimic, invocand diferite motive. Ca nu e corect, e alta treaba.
Apropo si fara legatura, ma uitai acum la semnatura ta. Sintaxa corecta e 'Sutor, ne ultra crepidam".

Edited by biogood, 06 March 2018 - 23:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate