Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Schimbare radiator placa video

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostDadulicius, on 24 februarie 2018 - 23:41, said:

La placa video asus gt 1030 2gb gddr5 64bit care are o răcire pasivă se poate schimba radiatorul cu un cooler,sau pot cumpăra un ventilator pe care să îl prind cumva de radiator?
P.s.am căutat să cumpăr un cooler pa emag si pcgarage dar nu am găsit de aceea as cumpăra un ventilator pe care să îl prind dar nu stiu cum de radiatorul placii

Nu-i nevoie sa prinzi de radiator acel ventilator.
Banuiesc ca pe placa de baza ai un slot liber in imediatat apropiere a placii video.Monteaza o placa (decupata) de textolit,ABS,PVC,in acel slot pe care ai montat in prealabil un ventialtor de 80.Iti recomnad un ventilator cu turatie variabila,tip Antec Tricool.
Sau prinzi,ferm,acelasi ventilator cu coliere de plastic.
Ventilatorul il alimentezi de la un pin cu trei contacte de pe placa de baza.Daca nu ai asa ceva,printr- un conector Molex.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate