Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Moaștele, fals sau adevăr ?

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004

 milovme, on 24 mai 2018 - 13:23, said:

Moaștele Sfantului Mare Mucenic Efrem cel Nou sa ii multumesc pt ca s-a rugat lui Dumnezeu pt mine.

De unde știi că a făcut asta?
Conform bibliei, morții, oricât de sfinți ar fi fost, dorm în țărâna pământului, deci, acel sfânt, chiar dacă ar fi vrut să mijlocească pentru tine la Dumnezeu, nu ar fi putut, asta ar fi una, a doua, orice cadavru este, dpdv, o spurcăciune, te atingi de cadavru, te faci necurat (conform Bibliei). Trupul care este acum se schimbă la fiecare 7 ani, celulele mor și se înlocuiesc cu altele. Cei merituoși vor primi un trup nou, ceresc, de tip spiritual. Rămășițele din țărână nu sunt sfinte. Sunt...materie moartă și nimic mai mult. De asemenea, nu e voie să vorbești cu morții, ori tu tocmai asta faci!
Cam astea ar fi, în linii mari, păcatele pe care le comiți: necromanție, idolatrie.

Edited by dark, 24 May 2018 - 13:57.


#38
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
E mult de povestit despre mine ca sa se înțeleagă cu ce m-a ajutat și ma ajuta. Intr-o zi o sa povestesc.
Acuma cred și eu ca Sfinții sunt mijlocitori între oameni și Dumnezeu. Și nici nu as putea sa ma îndoiesc acuma după “ ce m-am văzut cu sacii in căruță”.
Într-unul din Acatistele Sfântului Efrem scrie despre racla cu moaște. Când am citit n-am știut la ce se referă cuvântul racla.
Eu căutam ceva pe net și am dat de Sfântul Efrem și m-au convins mărturiile unora.

#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,589
  • Înscris: 16.03.2004
Totul este doar în mintea ta.

#40
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 dark, on 24 mai 2018 - 15:22, said:

Totul este doar în mintea ta.

Adevărat: mare putere are mintea celui credincios!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate