Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Doar RCS&RDS a câștigat în mod real clienți de telefonie mobilă prin portare în 2017

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostNeaceasca85, on 14 februarie 2018 - 15:49, said:

Eu am semnal si intr-unul din cele mai pustii si izolate sate din Olt, Miesti, comuna Cungrea, nu exista asfalt si net fix sau cablu TV acolo, dar am 3 G cu 12 mbps de rupe.


  De cand bagi numai la superlativ pentru firma asta, nu ti-au dat astia nici un bonus, cadou, Gb-iti in plus ? Posted Image

#20
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008

View PostTheWarrior, on 14 februarie 2018 - 15:01, said:

Am cotizat ani de zile la Orange.
La Digi cu 2 euro am minute, internet acoperire multumitoare, sa ii dea Dumnezeu sanatate ungurului.

Am trecut si cu energia electrica la RDS, dupa ce am cotizat la italieni ani la rand.
Păi o parte din ce plătești la RDS, tot la italian ajunge. ;)
Să vezi când ți se strică instalația, ce trage italianul de RDS. :naughty:

View Postzzhunt, on 14 februarie 2018 - 15:11, said:

Eu de exemplu daca nu vad nici o imbunatatire imi portez nr din digi in vodafone la sfaritul contractului.

Degeaba am 50gb daca viteza e de 2mbps, mai bine da 20gb si baga 10mhz in Bucuresti ca altfel nu raman la ei, poate si alti
Și noi, noi ce folosim numai 3G, ce ne facem?

View PostNeaceasca85, on 14 februarie 2018 - 15:14, said:

Ia-ti telefon cu B38 sau 4 G+.Am totul de la RCS & RDS, exceptand energia electrica. Sunt singurul din familie cu Digi.Mobil. Posted Image
Așa și eu, doar că ai mei nu mai ai numere de telefon pe numele lor.
Și o mătușă s-a trecut pe Digi.Mobil.

#21
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu nu prea inteleg ce fac unii cu telefoanele de se vaita ca "am numai 2Mbps". Descarca de pe torenti sau cum? Se uita la filme online?
Eu tin minte ca prin 2010 la Voda si la Ora aveam o viteza uluitoare de 0.20Mbps si ma uitam la youtube si facebook la fel ca acum. Whatsapp mergea si el... Problema atunci era cu cantitatea ca se termina repede si costa de te ustura si in cur.
Acum exista si cantitate cacalau fara sa mai platesti in plus dar de ce ar trebui 25688466Mbps pe telefon?

Intreb si eu...

#22
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Era de asteptat, numai eu am portat in reteaua lor de la Telekom 3 abonamente, iar in ziua cand am semnat contractul cu ei in fata mea mai erau vreo 6 persoane care toti vroiau telefonie mobila de la ei. Si conducerea celor de la digi a spus clar in urma cu cativa ani ca vor lasa pe linie moarta DTH-ul si partea de cablu TV se vor concentra mai mult pe atragerea de noi clienti pe partea de telefonie mobila. De ce as plati undeva la 8-9 euro minim pentru un abonament la alt operator cand am aceleasi optiuni cu un abonament digi de 3 euro? (adica minim o treime din cat cer altii)

#23
StefanLiviu

StefanLiviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 08.01.2018
inca nu pot spune ca sunt cu tot la rds....mai ramane sa fiu si cu gazele, cand vor baga

#24
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostStefanLiviu, on 14 februarie 2018 - 16:46, said:

inca nu pot spune ca sunt cu tot la rds....mai ramane sa fiu si cu gazele, cand vor baga

.....si apa potabila - canalizare ? Posted Image

Edited by dalu364, 14 February 2018 - 17:16.


#25
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postdalu364, on 14 februarie 2018 - 17:11, said:

.....si apa potabila - canalizare ? Posted Image
Hai si cu caldura (unde mai exista centralizata), gunoiu si rovignieta Posted Image

Edited by pascali_daniel, 14 February 2018 - 17:21.


#26
StefanLiviu

StefanLiviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,017
  • Înscris: 08.01.2018

View Postdalu364, on 14 februarie 2018 - 17:11, said:

.....si apa potabila - canalizare ? Posted Image
le dai ideiPosted Image

#27
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postpascali_daniel, on 14 februarie 2018 - 17:20, said:

Hai si cu caldura (unde mai exista centralizata), gunoiu si rovignieta Posted Image

BIG like !!Posted Image  ....si cine stie, azi-maine poate astia schimba si buletine & paspoarte. Posted Image

#28
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Stiti cumva daca Digi mai lucreaza la extinderea retelei 4G? Stau la cativa km de Bucuresti, dar semnalul in zona este foarte slab. Ma bate gandul de o gramada timp sa ma portez si eu...

Si pe harta de pe site apare ca semnalul este limitat in zona, macar sunt cinstiti. Posted Image

Edited by alekz31, 14 February 2018 - 17:36.


#29
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostSeteh, on 14 februarie 2018 - 16:17, said:

Eu nu prea inteleg ce fac unii cu telefoanele de se vaita ca "am numai 2Mbps". Descarca de pe torenti sau cum? Se uita la filme online?
Eu tin minte ca prin 2010 la Voda si la Ora aveam o viteza uluitoare de 0.20Mbps si ma uitam la youtube si facebook la fel ca acum. Whatsapp mergea si el... Problema atunci era cu cantitatea ca se termina repede si costa de te ustura si in cur.
Acum exista si cantitate cacalau fara sa mai platesti in plus dar de ce ar trebui 25688466Mbps pe telefon?

Intreb si eu...

Nu știu cum îți mergea ție bine YouTube cu 0.20mbps dar  minți cu nerușinare.

Eu pe RDS cu. 2-3 mbps nu pot vedea fluent un filmuleț cap coada in format HD sau 720P

Sunt siteuri care mi se incarca greu spre foarte greu
Gen OLX, dirtbike etc. Momentan aste in.i vin in.minte acum

Daca vreau să mă uit pe un live pe YouTube fără întrerupere iar nu merge

Daca mă uit pe aplicația digionline in format HQ iar nu merge trebuie sa dau la setări low.

Deci ia zi cum îți mergea ție cu 0.20 mbps?

Acum incerc sa mă uit la filmulețul asta și ce să vezi la viteza de aproape 5mbps nu-l pot vedea HD
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ibyJevtOgxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
ucv92

ucv92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.01.2018

View PostTheWarrior, on 14 februarie 2018 - 15:01, said:

Am cotizat ani de zile la Orange.
La Digi cu 2 euro am minute, internet acoperire multumitoare, sa ii dea Dumnezeu sanatate ungurului.

Am trecut si cu energia electrica la RDS, dupa ce am cotizat la italieni ani la rand.
da ai dreptate intr-un singur punct , 2 euro ieftin , dar tu ai fost prin alte orase , zone muntoase sa vezi ce servici bune au digi cu 2euro?

#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
@zzhunt  Merge youtube cu 0,2 Mbps, insa la calitate 128. Dealtfel se poate face streaming si pe gprs, depinde doar de calitate. Eu chiar am folosit streaming in vremurile acelea. Asta nu inseamna insa ca in 2018 nu avem nevoie de viteze mai mari si trafic mult sau nelimitat.

#32
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Dar avem si viteze mari si trafic nelimitat, de ce nu profiti de ele?

#33
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Pai cine a zis ca nu profit? :D Pe ziua de azi am trafic cam 15 GB.

#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Foarte bine. Atunci inseamna ca deja ai ce iti doresti si te bucuri de aceasta oferta.

Edited by danutz1, 14 February 2018 - 22:49.


#35
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Ca tot se vorbea mai devreme despre “piata din Romania”: in orice tara exista servicii / produse mai ieftine sau mai scumpe, mai proaste sau mai bune. In Franta, de exemplu, exista operatorul Free, care e un fel de Digi al lor. Cu avantaje si dezavantaje. Dar cred ca numai pe noi ne f... grija sa ne dam mari si tari ca “ne permitem” sa ne cumparam ceva mai scump decat ala de langa noi. Cred ca asta e, de fapt, marea diferenta. In rest, fiti fericiti ca aveti de unde alege.

#36
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Digi a castigat mult prin preturile care le are! altfel piedea mult! ca nu au sms-uri nationale!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate