Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Doar RCS&RDS a câștigat în mod real clienți de telefonie mobilă prin portare în 2017

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Iar SMS-uri nationale? Cred ca asta ii va urmari inca 10 ani de aici inainte.
Chiar nu v-ati saturat de subiectul asta?

Edited by danutz1, 14 February 2018 - 23:02.


#38
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Sarcastic mode ON: Fix de asta pierdea! Din cauza SMS-urilor naționale! 😂

#39
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

View Postucv92, on 14 februarie 2018 - 18:19, said:

da ai dreptate intr-un singur punct , 2 euro ieftin , dar tu ai fost prin alte orase , zone muntoase sa vezi ce servici bune au digi cu 2euro?
De ce sa spun, nu prea colind prin tara. Am fost in cateva orase mari, aveam 4G.
Am folosit GPS-ul si cu net, nu stiu sa spun cand nu era semnal de net.

Dar la Herculane, la 7 izvoare (adica mai sus cu cativa km) nu aveam semnal, altele aveau mai slab.
Dar coboram la intrarea in Herculane si aveam semnal si net. Nu mai retin viteza, dar au venit pe WhatsUp zeci de poze si au mers.

M-am portat cu 4 numere de la Orange si nu avem ce reprosa RDS.
Tin minte ca i-am intrebat cand sa plec, daca imi fac o reducere sau imi dau ceva facilitati in plus. Sa zic ca dadeau 50MB in plus.
Fiu-meu avea un abonament parca de 16 euro, nu folosea tot ce dadea Orange si la un moment dat a platit in plus pt cateva SMS-uri.
Nu era vorba de cativa lei, e vorba de un principiu.
El a optat pt abonamentul de 5 euro la RDS.

Spunea cineva mai sus ca RDS s-a axat pe telecom si a lasat in urma celelate servicii.
Acum o luna ma uit pe site-ul lor si vad ca pot comanda cablul TV la tara (auzisem de anul trecut ca au cablat comuna). Intr-o doara am facut comanda, a doua zi ma suna cineva de la ei daca poate da drumul la comanda, zic da.
Am crezut ca glumesc, satul e uitat de lume (spuneam mai inainte ca e undeva in SV-ul tarii, Dolj).
Dupa o saptamana aveam instalatia facuta.
Au si emis prima factura, credeam ca ma rup cu materialele - am vreo 50m de la stalp pana la casa. Materialele au venit 25lei.
Aveam DTH de la Focusat, au marit factura acum a ajuns la 32lei pachetul Familia.
La RDS am optat pt pachetul de 14 lei. E o mica mare diferenta se aduna ceva bani intr-un an.

Ce vreau sa zic, oamenii sunt seriosi.
In Bucuresti am treaba cu ei de vreo 20 de ani. Nu mai tepuit pana acum. Am trecut si pe la UPS, sume mult mai mari si servicii slabe fata de RDS.
Am trecut si electricitatea la ei. In zona unde stau eu, se intrerupe curentul cateva secunde pe an, nu stiu ce sa zic daca apare un deranjament.
Si cu cablul si cu telefonia mobila si cu electricitatea, odata cu trecerea la RDS am avut numai de castigat la factura.
Cablul si telefonia mi-a adus si castig de calitate si cantitate, la electricitate nu s-a intamplat nimic sa zic asa.

Avantajul e totusi ca platesc totul de pe o singura platforma, inclusiv transmiterea indexului la curent.

Edited by TheWarrior, 15 February 2018 - 08:02.


#40
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017

View Postdalu364, on 14 februarie 2018 - 17:25, said:

BIG like !!Posted Image  ....si cine stie, azi-maine poate astia schimba si buletine & paspoarte. Posted Image
Sa stii ca ar fi o idee foarte buna, sa nu mai stea lumea la cozile alea de la evidenta populatiei, sa externalizeze serviciile cu o firma privata mare cum este Digi. Inclusiv sala de la examenul pentru permis, s-ar putea da printr-o firma privata care se ocupa cu IT-ul si Digi au asa ceva

View Postalekz31, on 14 februarie 2018 - 17:34, said:

Stiti cumva daca Digi mai lucreaza la extinderea retelei 4G? Stau la cativa km de Bucuresti, dar semnalul in zona este foarte slab. Ma bate gandul de o gramada timp sa ma portez si eu...

Si pe harta de pe site apare ca semnalul este limitat in zona, macar sunt cinstiti. Posted Image
Da lucreaza, la mine in zona au imbunatatit viteza, acum vreo 2 luni aveam in 4G viteze de 20/8 Mbps iar acum se duce undeva la 37-38/10-12 Mbps si era un drum pe care eu il parcurg destul de des Braila-Focsani care era mare parte cu semnal 3G iar acum vreo 40 de km de la iesirea din Braila este in 4G

View Postucv92, on 14 februarie 2018 - 18:19, said:

da ai dreptate intr-un singur punct , 2 euro ieftin , dar tu ai fost prin alte orase , zone muntoase sa vezi ce servici bune au digi cu 2euro?
Am fost eu, problema este de la telefonul tau ca nu stii sa setezi APN-urile lor. Am semnal chiar bun pe mai toate  drumurile alea de pe la munte iar in toate orasele medii si mari semnalu 4G nu lipseste, chiar este foarte bun 4-5 linii la semnal in 4G-ul de la Digi. Conteaza si telefonul, sa aibe antene interne bune sa prinda acel semnal 4G iar daca ai Samsung alea stau prost pe receptie semnal (cel putin sormea si nevastamea se plang se semnalu de receptie al lor). Eu am Huawei si prinde bine 4G-ul pe unde ma duc

Edited by pascali_daniel, 15 February 2018 - 09:27.


#41
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
4g  mega viteza parcul tineretului
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BTFIc6CTpvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostLunaCrystal, on 14 februarie 2018 - 22:23, said:

@zzhunt  Merge youtube cu 0,2 Mbps, insa la calitate 128. Dealtfel se poate face streaming si pe gprs, depinde doar de calitate. Eu chiar am folosit streaming in vremurile acelea. Asta nu inseamna insa ca in 2018 nu avem nevoie de viteze mai mari si trafic mult sau nelimitat.

in 2018  nu ma uit la calitate128, macar 720

#42
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

View PostLunaCrystal, on 14 februarie 2018 - 22:41, said:

Pai cine a zis ca nu profit? Posted Image Pe ziua de azi am trafic cam 15 GB.
ZI-MI ȘI MIE LA CE TE UIȚI...
(că io-s Lachi, nu trec de 10Gb/lună...)

View PostTheWarrior, on 15 februarie 2018 - 07:51, said:

...
Am crezut ca glumesc, satul e uitat de lume (spuneam mai inainte ca e undeva in SV-ul tarii, Dolj).
Dupa o saptamana aveam instalatia facuta.
Au si emis prima factura, credeam ca ma rup cu materialele - am vreo 50m de la stalp pana la casa. Materialele au venit 25lei.
...
SUBSCRIU

Între 2013 și 2016 am construit o casă într-un sat de lângă Galați..., chiar la marginea satului
pe stâlpul de electricitate de lângă gardul vecinului m-a așteptat un colac de fibră optică până am cerut conectarea, care s-a făcut a doua zi după cererea mea telefonică

anul trecut, in aprilie 22 (când cu zăpada mieilor...) fibra optică a căzut aproape de gard (fără să se rupă, totuși) și echipa tehnică a sosit cam la 5-6 ore după anunțarea telefonică a situației...

cel puțin în zona mea sunt foarte buni, serioși și serviabili!!!

#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,618
  • Înscris: 07.02.2003

View PostTheWarrior, on 14 februarie 2018 - 15:19, said:

Da, da, i-am facut oameni si pe francezi si pe italieni.
De la 10 euro la 2 euro e o mica diferenta............
Aia au doar salarii, banii sunt ai detinatorilor de actiuni si o buan parte sutn folositi pentru plata taxelor, impozitelor pe terenuri unde au echipamente si salarii la tehnic. Acu ma intreb... are vreo importanta cetatenia lor ? Posted Image Ei zic ca sunt legende romanesti... asupritii UE muhahahaha  Posted Image
Platesti ce folosesti in functie de cat costa (cat de bun e si serviciul) ca doar tu semnezi nu altcineva... si gata.

View PostiRunaway, on 14 februarie 2018 - 22:53, said:

Ca tot se vorbea mai devreme despre “piata din Romania”: in orice tara exista servicii / produse mai ieftine sau mai scumpe, mai proaste sau mai bune. In Franta, de exemplu, exista operatorul Free, care e un fel de Digi al lor.
Si s-au folosit de drept de acces la infrastructura France Telecom pentru a oferi triplay prin boxurile inventate de ei dar si prin niste routere ale lor .

View PostSeteh, on 14 februarie 2018 - 16:17, said:

Eu nu prea inteleg ce fac unii cu telefoanele de se vaita ca "am numai 2Mbps".
Pai nu prea e viteza asta... aduce cu sine si latenta.

Edited by andreic, 15 February 2018 - 11:10.


#44
Bumble Bee

Bumble Bee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 09.09.2004

View Postzzhunt, on 15 februarie 2018 - 09:33, said:


in 2018  nu ma uit la calitate128, macar 720

Nu pot sa pricep care este sensul sa urmaresti continut video pe telefon cand nu esti acasa. Poate sunt eu babaciune dar chiar nu vad sensul. Ori sa folosesti conexiunea 4G in casa. 4G nu a fost gandit pentru a inlocui conexiunile fixe de mare viteza. Pur si simplu nu se poate din cauza spectrului limitat. Daca toata lumea ar cosuma din retea ca tine probabil ca ar cadea reteaua. De fapt eu ma bucur tare cand cei ca voi pleaca in orange sau voda. Ne lasati netul noua care avem nevoie sa trimitem mailuri sau sa cautam pe net informatii de ultim moment cand suntem in miscare.

#45
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Netul mobil 3 G/4 G il folosesc doar cand sunt in miscare sau la tzara, in rest fibra optica pe care o am in 2 locatii in ambele sale variante, FTTB si FTTH, merge de rupe in 2. Telefonul pe Wi-Fi indoor, in curand am de gand si sa trec la Vo-Wi-Fi in casa si VoLTE pe strada.

#46
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007

View PostBumble Bee, on 16 februarie 2018 - 01:09, said:

4G nu a fost gandit pentru a inlocui conexiunile fixe de mare viteza. Pur si simplu nu se poate din cauza spectrului limitat.
Asa ziceam si eu acu' vreo cateva zeci de ani. Se pare ca firele vor disparea incet-incet.
Nu m-ar mira ca televiziunea viitorului sa fie online si .....fara cabluri trase prin pereti.

Chiar si la fire, revenind, ziceam acu vreo 40 de ani ca interfata paralela e mai rapida decat cea seriala. Pe seriala s-a ajuns la viteze ce nici cu gandul nu gandeam si paralela a fost abandonata.

View PostBumble Bee, on 16 februarie 2018 - 01:09, said:

Poate sunt eu babaciune dar chiar nu vad sensul.
Posted Image

Edited by TheWarrior, 16 February 2018 - 07:23.


#47
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostBumble Bee, on 16 februarie 2018 - 01:09, said:


Nu pot sa pricep care este sensul sa urmaresti continut video pe telefon cand nu esti acasa. Poate sunt eu babaciune dar chiar nu vad sensul. Ori sa folosesti conexiunea 4G in casa. 4G nu a fost gandit pentru a inlocui conexiunile fixe de mare viteza. Pur si simplu nu se poate din cauza spectrului limitat. Daca toata lumea ar cosuma din retea ca tine probabil ca ar cadea reteaua. De fapt eu ma bucur tare cand cei ca voi pleaca in orange sau voda. Ne lasati netul noua care avem nevoie sa trimitem mailuri sau sa cautam pe net informatii de ultim moment cand suntem in miscare.

aha, daca e un meci si nu esti acasa si vrei sa-l urmaresti online ce faci?
Sau poate esti sa servici si vrei sa asculti conferinta de presa a lu cutare

Vreau sa ma uit la halep cu pierde urmatorul meci ce fac cu vitezele astea?


Esti acasa si pica curentul, si vrei sa cauti un nr de la reclamatii sa zicem si ai un cacat de viteza sa zicem si nu ti se incarca siteul sa vezi nr de telefon

Sau e pana mare de curent si vrei sa vezi ceva ce faci?

Nu zic sa am viteze de 30-50mbps cum e la vodafone, dar nene macar undeva intre 6-10mbps ca de aia e vinzi 4G

Daca era undeva la cucuieti din deal ziceam, nene asta e, dar asa in mijlocul capitalei sa ai viteze de 0.7mbps? de abia sa intri pe net.


Fata de acum 6 luni netul astora imi merge din ce in ce mai nasol, in loc sa se imbunatateasca scade

Sunt destui care au inceput sa isi inchida abonamentele

#48
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu stiu ca la "servici" se lucreaza nu se vad meciuri si se asculta conferinte de presa.

Edited by danutz1, 16 February 2018 - 09:20.


#49
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017

View PostTheWarrior, on 14 februarie 2018 - 15:48, said:

Cred ca si vesticii se uita bani. Altfel nu vad cum Dacia sparge piata in Franta cu Sandero sau cu alte modele (hai sa recunoastem, ca la noi e o rusine sa ai Dacia, romanul prefera masina la mana a doua nemteasca decat Dacia noua).

Am stat la Orange 15 ani. Foarte buni, nu am avut nimic de reprosat, doar pretul. Tin minte ca eram cu ochii pe trafic.

pai si masinile au devenit ca sosetele ptr cei bogati. Probabil vor ajunge sa le tina 1-2 ani si apoi alta, lafel cum e si cu telefoanele. Romanii prefera intradevar alaturi de hainele second hand si masinile tot second hand nu conteaza ca-s jegoase sau imbacsite. Au intradevar marcile mai scumpe din toate domeniile ceva calitati fata de lowendurile ieftine.

Cat despre digi ce sa spun, daca e foarte eftin merita

E o carpaceala de retea si companie perfecta ptr cei care iau doar sh-uri la orice. Incearca sa aibe costuri minime dand salarii foarte mici si avand personal subdimensionat.

Ceilalti operatori se cred banci, adica au niste preturi de parca romanii ar avea salariile vestice.

Cosmote e deja foarte diferit fata de periodaa lui de glorie cand era la greci, de cand cu nemtii au urcat doar preturile.

Concurenta e buna, si imi pare bine ca rcs rds le-a dat peste nas tuturor celorlalti, desi servicii poate putin mai proaste dar nu cu mult dar totusi in Romania pretul conteaza.

Edited by babarzotea, 16 February 2018 - 16:22.


#50
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009

View Postfqx, on 14 februarie 2018 - 15:43, said:

Ok, in bucuresti si in orasele mari probabil, dar in afara lor e alceva.Am pe cineva in familie care sa lacomit si a trecut pe digi.Cand e pe drum si il sun ii intra casuta de te plictisesti, ceea ce mie mi se pare inaceptabil.Ok, undeva retras la munte, e alceva, dar sa faci un cluj oradea sau un oradea timisoara, si sa ai zone pe drum unde nu ai semnal, nu mai se pare acceptabil in 2018, cand cumparam telefoane 4g .

Acel cineva din famile nu vrea sa raspunda la telefon cand e pe drum pentru ca altfel nu se explica.
Oradea-Cluj si Oradea-TM au acoperite LTE pe 60-70% din traseu.
Am testat pe rutele astea , pe care  le fac de cateva ori pe luna,  Digi in paralel cu Voda si Orange, nu exista diferente majore de acoperire pe traseele astea.
Io zic sa incerci alt text, asta e prea cu ochi si sprancene.

#51
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View Posteurocristi, on 16 februarie 2018 - 21:37, said:

Acel cineva din famile nu vrea sa raspunda la telefon cand e pe drum pentru ca altfel nu se explica.
Oradea-Cluj si Oradea-TM au acoperite LTE pe 60-70% din traseu.
Am testat pe rutele astea , pe care  le fac de cateva ori pe luna,  Digi in paralel cu Voda si Orange, nu exista diferente majore de acoperire pe traseele astea.
Io zic sa incerci alt text, asta e prea cu ochi si sprancene.
Si cum ai testat fiecare metru din ruta? Nu am zis ca nu au acoperire sau ca nu poti vorbi, ci ca sint puncte pe traseu unde nu e semnal, nu e vorba ca mergi o ora si nu ai semnal, e vorba ca suni si iti intra mesageria, suni peste 1 minut, are semnal si vorbim.Vorbesc cu persoana aproape zilnic.E plin interneyul de oameni care se plang de lipsa acoperirii la digi, da io zic sa va mutati toti, ca apoi poate mai scade pretul la restu:)

Edited by fqx, 16 February 2018 - 22:20.


#52
eurocristi

eurocristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.04.2009
Exista metode de testare pentru fiecare metru de sosea, radio online, waze, etc, etc...
Da, e plin internetul de oameni care posteaza ca sa se afle in treaba.
Pentru concediul de vara mi-am luat o cartela Orange pentru ca am citit pe net ca in zona in care urma sa ma invart Digi si Voda sunt praf si pulbere.
Am luat o cartela  de 6 euroi ca sa constat ca Digi si Voda stateau chiar bine in zona. Cartela respectiva  a trecut intro tableta care a rulat pe youtube pina s-au terminat cei 8 gigi de net, s-au facut toate apelurile internationale disponibile si a fost aruncata la cosul de gunoi.
Eu am cheltuit niste maruntis dar sunt oameni care asculta de gura lumii si de internetul plin de oameni care "stie iei dom'le" si iau tepe serioase.
Repet, vino cu un text mai elaborat ca astea pe care le folosesti sunt slabute.

#53
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Mergi in concediu să te uiti pe tabletă ieftină pe you tube la clipuri ieftine.
Asta face si un bolnav pe patul de spital sau denisa manelista tot pe patul de spital.
Netul chiar a tâmpit oamenii, nici să se distreze nu mai ştiu.

La ce mai sunt si concediile ăstea bune dacă omul stă pe tabletă să se obosească cu you tube feisbuc si softpedia şi când revine la muncă e mai obosit mai lent şi mai gras decât înainte şi nu mai dă randament?

Cred că oamenii şi in cosmos când vor merge vor sta tot pe feisbuc you tube si vor visualiza poze de pe pământ si vor argumenta că nu au ce vedea in cosmos deşi plătesc o gramadă de bani ptr asta.

Incă odată s-a demonstrat că zvonurile nu-s reale şi sunt date pe net de oameni de prin companiile respective din departamente de marketing si propagandă  dacă digi si voda erau peste orange si acolo unde se spunea că nu.

Edited by babarzotea, 17 February 2018 - 20:38.


#54
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Exact, la "servici" se lucreaza, nu-mi place nici mie dar se lucreaza. Apai eu si acasa si la "servici" am Wi-Fi de rupe, indoor trebuie sa existe Wi-Fi si in curand sa se mute si apelurile de voce pe Wi-Fi. Netul mobil e pentru outdoor si mai ales in miscare. Daca unii ar intelege asta, ar fi mai libere retelele radio.

Conferinta de presa? Le repeta posturile TV de stiri de nu ai treaba. Meci? Incearca sa fii acasa cand este. Inteleg sa urmaresti TV pe net unde nu ai TV sau mai ales din strainatate, unde la hotel este Wi-Fi.

Netul face parte din concediu. Nemaifiind presiunea psihica a muncii, ma dau cu placere mai mare pe net. In concediu cu plecare din localitate mare lucru in afara de balacit in piscina sau in mare nu fac. Intre balaceli si plimbari, inainte de culcare la hotel, niste net.

Trebuie net ca nu vreau sa fiu complet rupt de ce se intampla acasa. Nu vreau sa se adune multe de citit sau de vizionat, de exemplu stirile locale ale OLT TV. Si mi se mai face dor de cate o melodie romaneasca, actuala sau de nostalgie.

De fapt mie netul mi-a umplut un gol care ar fi ramas oricum gol fara el, nu m-a tampit. Si net mult si fara probleme, fix si mobil, am de la RDS, eu dintotdeauna prin internet in Romania am inteles RDS, chiar si in cei 6 ani in care nu am putut avea net de RDS acasa si am fost nevoit sa stau pe Rom-Telekom ADSL. Dupa aia cand a venit fibra, parca a venit Mesia, in 2012. In 2015 am zis hai ca Digi.Mobil e suficient de bun si pot trece la el.

Nu primesc nimic pe reclama pozitiva pe care le-o fac, poate fara sa vreau, din placerea utilizarii serviciilor lor. Pentru mine nu e ieftin mobilul ci parte din pachetul 3 play, caz in care mi se pare normal sa aiba un pret mai mic pentru ca le dau bani si pentru net fix (in 2 locatii) si pentru telefon fix (in 2 locatii) si pentru televiziune (1 locatie).

Pana de curent? Eu am cam uitat ce este aia in Slatina de multi ani de zile, 5-10 minute de intrerupere la 200 de zile inseamna nimic.

Dar as economisi bateria telefonului pana revine curentul, nu sa ma dau pe net chiar daca merge. Si se poate sa nu mai mearga, daca pana e majora sau extinsa, pentru ca tot cu curent merge. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 18 February 2018 - 02:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate