Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Mya Residence 3 - comuna Berceni

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
buna seara,
Am revenit de la vizionare ... intr-adevar acea casa era destul de mica ca spatiu . nu era chiar in camp .
Am mai gasit o casa tot in zona Berceni , nu mai dau nume ca si asa m ati hulit ca as face reclama pe aici :))) are 121 m2 utili. living foarte spatios , 3 dorm sus , 2 bai, camera tehnica, debara.
Este la strada principala .
Referitor la drum...de la aceasta casa am plecat la ora 19 . si am facut pana la Sun Plaza , 18 minute  ( mergand destul de incet ,cauza fiind baltile mari formate pe sosea) . Deci eu zic ca e ok.
Multumesc tuturor pt pareri, chiar si carcotasilor care o tin "langa" ca sunt aici pt a face reclama sau nu stiu eu ce.
Chiar am urmarit acest forum cand am avut nevoie de o parere referitor la un complex residential. Si ideea de a cumpara o casa mi a venit dupa multe incerceri de a cumpara un apartament.

#20
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 22:14, said:

Am mai gasit o casa tot in zona Berceni , nu mai dau nume ca si asa m ati hulit ca as face reclama pe aici Posted Image)) are 121 m2 utili. living foarte spatios , 3 dorm sus , 2 bai, camera tehnica, debara.
Este la strada principala .
Referitor la drum...de la aceasta casa am plecat la ora 19 . si am facut pana la Sun Plaza , 18 minute  ( mergand destul de incet ,cauza fiind baltile mari formate pe sosea) . Deci eu zic ca e ok.


daca e la str principala sare de 85.000 euro Posted Image si tot ce e casa vila sub 140 mp utili , P+1E = garantat e mica cotineata

pai la ora 19 spre oras e parfum Posted Image , vino invers de la ora 17-18 de la sunplaza catre com berceni

sau pleaca dimineata din comuna Posted Image

o sa plangi ! garantat si tu si prietena ta  Posted Image

ps. la banii aia 65k !! , gasesti superapartament langa metrou parc mall etc

Edited by virtualx, 15 February 2018 - 01:18.


#21
cjo

cjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 25.05.2016
Iar user nou, iar rezidentiale.....a mai fost acum o zi sau doua unul prin Bucale.

#22
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
Cjo... sa inteleg ca numai voi astia vechi cumparati case apartamente nu? Si cei noi , sunt doar agenti care fac reclama ? :))) sincer unii din voi sunteti penibili rau. Referitor la raspunsul tau , virtual x. Ai sa razi . Casa e la vreo 200 de m de stadionul berceni . Pretul e 70000 . Repet . Am vazut o si chiar este foarte spatioasa. Agentul mi a zis ca are 121 m utili . Ramane maine sa i dau un raspuns . Cred ca va fi pozitiv . Poate totusi primesc si eu niste pareri obiective aici . Ca pana acum majoritatea au fost fara acoperire . Inteleg ca traficul o sa fie o problema dar asta e . Am cautat apartamente si la 70000 nu sar de 60 m2 . Deci cred ca ar fi mai ok o casa fie ea si in berceni . Ma intereseaza o parere obiectiva daca casa de 121 m ar merita 70000 euro.

Inca ceva . Vreau o parere de la cineva care chiar are info reale de Berceni . Care poate a si locuit aici . Ma intereseaza cam ce probleme as putea avea , gen fosa , apa etc . Traficul nu e o problema atat de mare pt mine

#23
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 23.09.2017
Auzi, hai sa terminam circul. Cineva care posteaza si este de buna-credinta, nu incepe postul prin a numi dezvoltatorul. Incepe prin a numi locatia, pretul si descrierea casei etc.

#24
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Salutare. Locuiesc in comuna Berceni de multi ani.La soseaua principala, pe langa biserica(daca ai remarcat-o), .Traficul, ca la toate intrarile in oras, dimineata poti sa faci peste 1 ora pana la Sun Plaza. Dupa amiaza, la fel invers. Fara masina, esti cam legat de picioare, se dubleaza (aproape) timpul in care ajungi in oras. Apa este o problema, in sensul ca, la 12 m este prima panza, insa este total contaminata. Pana si apa pe care o livreaza statia primariei este recomandat a nu fi consumata direct! Am put forat la 48 m , la a treia panza, acum multi ani am fost cu apa la analize, a iesit ok, insa nu mai folosesc decat la gatit si menajer. Daca vrei alte info la obiect, PM.

#25
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 15:23, said:

Doar asta ma interesa. Sa aflu daca este sau nu teapa. pt mine nu conteaza ca e in camp. eu si prietena mea detin masini, deci nu e problema.

Azi o sa merg la vizionare . Referitor la trafic , eu stau in cartierul Baneasa. Am bagat pe waze adresa ..exact la ora aceasta 15:00 si imi arata 1ora si 2 minute pana la locatie.

Ora 7 30:
DJ401A Sintești
40,52 km  1 h 26 min
‏Șos. Berceni, Șos. Olteniței București
27,02 km  1 h 38 min
‏Șos. Berceni, Șos. Mihai Bravu București
24,80 km  1 h 42 min

Posted Image

Edited by Jammalan-the-Prophet, 15 February 2018 - 07:35.


#26
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009

View Postonisoru, on 15 februarie 2018 - 07:09, said:

Salutare. Locuiesc in comuna Berceni de multi ani.La soseaua principala, pe langa biserica(daca ai remarcat-o), .Traficul, ca la toate intrarile in oras, dimineata poti sa faci peste 1 ora pana la Sun Plaza. Dupa amiaza, la fel invers. Fara masina, esti cam legat de picioare, se dubleaza (aproape) timpul in care ajungi in oras. Apa este o problema, in sensul ca, la 12 m este prima panza, insa este total contaminata. Pana si apa pe care o livreaza statia primariei este recomandat a nu fi consumata direct! Am put forat la 48 m , la a treia panza, acum multi ani am fost cu apa la analize, a iesit ok, insa nu mai folosesc decat la gatit si menajer. Daca vrei alte info la obiect, PM.
am un coleg de servici care sta pe Cazanului.labfel povesteste de apa,trafic,intreruperi de curent..etc.lasa copilul la scola la 8 si la 9,30 ajunge la munca la universitate.are masina personala .pina o sandubleze soseaua osa die balamuc

#27
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 14:48, said:

De curand doresc achizitionarea unei case si mi a atras atentia aceasta vila . Pretul e de 66900 euro , mobilata si utilita.

Azi-maine si bucataria de vara va fi considerata vila.

#28
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
mai Ionut nu rad, la stadion e in fundul comunei :D , de acolo faci 45 de minute doar pana la centura ;) 600 euro / mp e scump ,

revenind la cei 121 mp utili la un p+1 este MIC spatiul

daca ai vazut casa goala , ti se pare mare , daca avea mobila nu stiu ce spatiu mai vedeai

SFAT: daca dormitoarele nu sunt peste 12 mp, bucataria peste 10 mp, baia peste 5m, livingul peste 20 mp - camerele sunt clar mici

iti desfasor mai departe , daca ai dormitorul mai mic nu o sa poti pune pat de mijloc noptiere si sifonier ! ca nu ai loc efectiv Posted Image

daca tot te muti la casa , nu te grabi , mai cauta , mai strange bani - o casa spatioasa, curte etc ajunge undeva pe la 80mii, neaparat sa ai utilitatile trase , nu sa zica ca sunt la coltul strazii , teren minim 350 mp

era sa uit , magazia sau camera tehnica sa fie tot cam de minim 12 mp , acolo o sa strangi diverse ca doar cand stai la casa o sa ai destule Posted Image

Edited by virtualx, 15 February 2018 - 23:17.


#29
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
Salut din nou,
Pt onisoru:
Salut. as avea si eu cateva intrebari . Cum spuneam , vila se afla la vreo 300 de m de stadionul berceni la strada principala.
1. Apa provine din put. Ai idee daca o sa am vreo problema cu mirosul apei. Nu ma intereseaza ca nu e potabila . Ma intereseaza pt dus sa nu miroase urat .
2. Ai idee , vara, daca sunt mirosuri suspecte? am auzit ca este o groapa de gunoi la Glina.. Si as vrea sa stiu daca mirosul ajunge pana in Berceni , zona asta.
3. Ai idee daca este vreo ferma prin zona?
Daca mai stii ceva dezavantaje astept .

Pt virtual x
Deci, repet ce am zis.. exact de la casa..am cronometrat la ora 19:00 , pana la prima gura de metrou am facut 14-15 min daca imi aduc bine aminte. Asta s a intamplat ieri cand a si ploua. Nu am de ce sa te mint. poate sa fi avut noroc de trafic fluent.
Am vazut casa goala intr-adevar dar mi s a parut foarte spatioasa . cel putin zona de living + bucatarie. Intr-adevar, cele 3 dormitoare de la etaj sunt micute.. mi s a spus ca ar avea 13-14 m2 .
Ideea e ca eu 1 din dorm l as face dressing. cum ai zis si tu nu ar fi loc de sifonier in dormitoare.
Nu e vb de strans bani, fiindca vreau o casa prin credit  .
Nu platesc cash.
Utilitatile sunt toate montate. adica apa, curent , gaz. Cica este gata de mutat. Magazia intr-adevar nu este foarte mare , nu cred ca are 12 m2. maxim 10.
In plus ar mai fi o camara mica ( cam la 1 m inaltime , pe langa scara) ar putea fi folosita pt pantofi .
Acum intrebarile mele pt tine ar fi tot cele pus lui onisoru:
1. Apa provine din put. Ai idee daca o sa am vreo problema cu mirosul apei. Nu ma intereseaza ca nu e potabila . Ma intereseaza pt dus sa nu miroase urat .
2. Ai idee , vara, daca sunt mirosuri suspecte? am auzit ca este o groapa de gunoi la Glina.. Si as vrea sa stiu daca mirosul ajunge pana in Berceni , zona asta.
3. Ai idee daca este vreo ferma prin zona?
Maine, o sa merg in zona si o sa incerc sa vb cu niste vecini din zona .sa pun intrebarile astea.
Merci.

#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Pentru intrebarile 2 respectiv 3:
Poate ca acum nu exista mirosuri sau ferme,dar nimeni nu poate garanta ca in viitorul mai mult sau mai putin apropiat nu vor fi.
Asta-i buba cu casele,vilele actuale.Ca nu stii niciodata ce se va intampla in imprejurimi.Pentru spaga de rigoare,primarii sunt in stare sa aprobe si lagare de exterminare in zona.

#31
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
1. Dupa ce am forat putul, uneori apa avea un usor miros de sulf, nu mereu, cand si cand. dar nu mai folosesc putul de cativa ani, de cand am apa de la primarie.
2. Uneori , vara, se simte. Nu prea tare, dar se simte.
3. Ferme nu stiu sa fie, parca era un adapost de caini, nu stiu prea multe, rareori ajung mai departe de unde locuiesc(doar la primarie si la medicul de familie), in rest nu am treaba pe acolo.

#32
Madailie

Madailie

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2021
Buna ionutpopa, ai cumparat pana la urma casa in 2018? Daca da, poti oferi cateva pareri in acest sens? As vrea de asemenea sa achizitionez o casa acolo, insa faptul ca strada e neasfaltata, put si fosa septica, si vechea discutie despre drumul pana in bucuresti, ma tot pune pe ganduri. Multumesc!

#33
Madailie

Madailie

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2021
Buna ionutpopa, ai cumparat pana la urma casa in 2018? Daca da, poti oferi cateva pareri in acest sens? As vrea de asemenea sa achizitionez o casa acolo, insa faptul ca strada e neasfaltata, put si fosa septica, si vechea discutie despre drumul pana in bucuresti, ma tot pune pe ganduri. Multumesc!

#34
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Buna, stau eu in Berceni, ce vrei sa afli? Situatia actuala este descrisa mai sus foarte bine, 90 minute dimineata pana la metrou sau trebuie sa pleci cu noaptea in cap, am put forat la 80 m si apa miroase a sulf foarte tare, daca vrei apa potabila mergi la 100 m in stratul Fratesti. Curentul este prost, variatii mari de tensiune. In viitor ma astept sa se re,olve problema cu traficul fiindca se investeste in centura/pod/metrou. Apa este doar menajera, inclusiv ce de la primarie. Toate problemele de mai sus sunt prezente in tot judetul Ilfov, sa nu crezi ca daca iei in Tunari, Domnesti, Otopeni etc. O sa ai apa curata sau trafic lejer daca lucrezi in oras.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate