Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Mya Residence 3 - comuna Berceni

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
Mya Residence 3 - comuna Berceni
Buna ziua,
De curand doresc achizitionarea unei case si mi a atras atentia aceasta vila . Pretul e de 66900 euro , mobilata si utilita.
https://www.imobilia...?lista=89383580
Mie personal mi se pare un pret cam mic . Cam suspect de fapt .
Dar poate ma insel eu . Daca puteti sa mi dati niste sfaturi , daca stiti ceva despre aceasta vila , as aprecia foarte mult.
Multumesc

#2
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 23.09.2017
Ce incercare nerusinata de a face reclama !

Edited by alex342, 14 February 2018 - 14:58.


#3
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 14:48, said:

Mya Residence 3 - comuna Berceni
Buna ziua,
De curand doresc achizitionarea unei case si mi a atras atentia aceasta vila . Pretul e de 66900 euro , mobilata si utilita.
https://www.imobilia...?lista=89383580
Mie personal mi se pare un pret cam mic . Cam suspect de fapt .
Dar poate ma insel eu . Daca puteti sa mi dati niste sfaturi , daca stiti ceva despre aceasta vila , as aprecia foarte mult.
Multumesc


Ce ti se pare suspect de mic la o vila aflata in mijlocul campului, avand si fosa septica?

#4
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 23.09.2017
Asta vroiam sa punctez si eu. La dracu in praznic in mijlocul campului.

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
pretul la imobiliare are in general 2 componente - locatia (absolut nefericita in cazul asta, daca nu lucrezi chiar in comuna berceni) si calitatea locuintei (constructie, finisaje, utilitati, etc).

#6
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Cine vrea sa imbatraneasca in masina sa isi cumpere orice in comuna Berceni!
Pemanent se circula bara la bara de la Piata Sudului pana in comuna Berceni in ambele sensuri.

View Postalex342, on 14 februarie 2018 - 14:53, said:

Ce incercare nerusinata de a face reclama !
Asa au inceput toate topicurile.
Ia da tu un exemplu cum ai fi deschis topicul daca te-ar fi interesat oferta oamenilor astia!

#7
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
Doar asta ma interesa. Sa aflu daca este sau nu teapa. pt mine nu conteaza ca e in camp. eu si prietena mea detin masini, deci nu e problema.

Azi o sa merg la vizionare . Referitor la trafic , eu stau in cartierul Baneasa. Am bagat pe waze adresa ..exact la ora aceasta 15:00 si imi arata 1ora si 2 minute pana la locatie.
Multumesc pentru raspunsuri :
P.S: Chiar am cautat in alte topice informatii referitoare la aceste vile si nu am gasit nimic. de asta am deschis un topic nou.

Nu e vorba de reclama. Pur si simplu am nevoie de niste opinii.. Sincer singurul lucru de care imi e frica este calitatea materialelor, fundatie etc. nu locatia .

#8
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 23.09.2017
Eu cred ca este deranjant modul asta ocolit/mascat de a face reclama. In sensul ca ne ia de prosti. Uite si tu intrebare stupida "Vai, tremur tot, nu stiu ce sa cred de oferta asta. O fi buna? Voi ce credeti? Mie imi pare pret mic, dar poate ma insel."

#9
ionutpopa1811

ionutpopa1811

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2018
Really? Eu cred ca esti un pic idiot colegul . Serios.
Incearca sa eviti topicul asta. N am nevoie de pareri din partea unor persoane cu gandire limitata.

#10
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
un duplex amarat , supraevaluat , nu e ieftin , de acolo pana la centura faci 30 minute , inca 30 de minute doar pana la metrou berceni , de aici calculeaza tu pana unde trebuie sa ajungi

putul e forat la 9-10 m , apa foarte calcaroasa , mirosuri de grajd si gunoi , namol cat cuprinde

e o "basina" de casa impachetata frumos in poze

vraja marii cu transport la fiecare 10 minute Posted Image

un anunt mincinos , nu exista trotuare sau piste de biciclete cum sugereaza una din poze

iti recomand sa vii acum ! sa vizitezi , pe timp ploios sau imediat dupa :D prietenii stiu de ce !!

Edited by virtualx, 14 February 2018 - 15:40.


#11
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 15:23, said:

Doar asta ma interesa. Sa aflu daca este sau nu teapa. pt mine nu conteaza ca e in camp. eu si prietena mea detin masini, deci nu e problema.

Azi o sa merg la vizionare . Referitor la trafic , eu stau in cartierul Baneasa. Am bagat pe waze adresa ..exact la ora aceasta 15:00 si imi arata 1ora si 2 minute pana la locatie.
Multumesc pentru raspunsuri :
P.S: Chiar am cautat in alte topice informatii referitoare la aceste vile si nu am gasit nimic. de asta am deschis un topic nou.

Nu e vorba de reclama. Pur si simplu am nevoie de niste opinii.. Sincer singurul lucru de care imi e frica este calitatea materialelor, fundatie etc. nu locatia .

Ce-mi plac mie preconceptiile astea ca am masina si le-am rezolvat pe toate.
Daca ti se face pofta de o bere si nu mai ai in frigider, ce faci? Te urci in masina si te duci la cel mai apropiat magazin (care e la o ora distanta).
Nu mai zic de o farmacie.

#12
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Cand ajungi in Bucuresti si iti cumperi masina deja esti un mic print, apoi urmeaza un cotet pe 30 de ani, si nostalgia dupa casa de la tara, dupa gratarul din curte, dupa mirosul de sat........si cand te trezesti din visare, constati ca inca esti in trafic, si arzi benzina, si te plangi de poluare, etc etc

Edited by Platon, 14 February 2018 - 16:40.


#13
ddd333

ddd333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2018

View Postionutpopa1811, on 14 februarie 2018 - 15:23, said:

pt mine nu conteaza ca e in camp. eu si prietena mea detin masini, deci nu e problema.

Daca circuli doar prin respectivul sat, normal ca nu e o problema. Insa cand ai sa vrei sa mergi la serviciu in oras, pun pariu ca ai sa te saturi destul de repede de facut naveta cel putin cateva zeci de minute in plus, 5 zile pe saptamana.

O fi deocamdata "camp", insa stai sa vezi ce distractie va fi cand se va aglomera zona si un drum pe care-l faceai dimineata in 30 minute il vei face dupa cativa ani in 50-60 de minute deoarece, vezi tu, nu sunteti singurii care aveti masini, ci mai au si altii, care gandesc fix la fel Posted Image

#14
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
In cotetul ala nu exista o debara, nu mai zic de o camera tehnica.. pentru centrala etc....Posted Image

#15
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Curtea aia e cat un balcon mai generos Posted Image)))
Nu e la 2 km de centura e la 6!

View Postddd333, on 14 februarie 2018 - 16:44, said:

O fi deocamdata "camp", insa stai sa vezi ce distractie va fi cand se va aglomera zona si un drum pe care-l faceai dimineata in 30 minute il vei face dupa cativa ani in 50-60 de minute deoarece, vezi tu, nu sunteti singurii care aveti masini, ci mai au si altii, care gandesc fix la fel Posted Image

E deja aglomerata, am fost p-acolo sa il duc acasa doua zile pe un coleg care avusese accident, ramasese fara masina, rupt de lume ......vai si amar, si imi zicea si el ca dimineata e si mai rau.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 14 February 2018 - 18:01.


#16
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postalex342, on 14 februarie 2018 - 14:53, said:

Ce incercare nerusinata de a face reclama !
La site, la comună şi la vilă :P

#17
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In comuna Berceni nici la a treia panza nu e garantat ca ai apa potabila. Despre locatie si drumul cu masina nici nu are rost sa mai vorbesc. Trecand peste reclama, daca te intereseaza comuna aia vezi ca e plin de oameni care vor sa scape de acolo, nu e nevoie sa iei ceva nou de la un dezvolatator. O casa locuita cativa ani are rezolvate toate problemele majore care tin de contructie.

#18
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Mama...1 ora din Baneasa pana in Comuna Berceni..e ceva..sau cine stie..erau toti plecati din oras.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate