Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Topul antisemitismului | Bucureștiul, locul 3 în lume din cauza postărilor online

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
622 replies to this topic

#19
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016
si aia 2 n-au frigidere?

#20
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postrealduc, on 14 februarie 2018 - 11:24, said:

in tara unde locuiesc, un dictator mort de 30 de ani, "le-a dat viteza evreilor" deoarece acestia acaparasera toata
economia tarii ! ...motiv ptr care cam toata tara, il considera pe acel dictator, patriot !
De cine zici ?

#21
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Postrealduc, on 14 februarie 2018 - 11:17, said:

lasati ca ordinea in lumea de azi o fac chinezii ! ,,,
este doar o chestiune de timp pana o sa se termine dominatia mondiala a evreilor ! ...
As putea pune pariu ca o sa plangi dupa vremurile bune de alta data ;)

#22
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View PostUn-ZeU, on 14 februarie 2018 - 11:27, said:

De cine zici ?
Spania !

View PostKarhu, on 14 februarie 2018 - 11:28, said:

As putea pune pariu ca o sa plangi dupa vremurile bune de alta data Posted Image
nu o sa plang ! ...yo "mi-am trait traiu si mi-am mancat malaiu" ! ...
plang ptr viata (de cacao) a fiicei mele si a tinerilor de varsta ei  (30 de ani) !

Edited by realduc, 14 February 2018 - 11:34.


#23
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postrealduc, on 14 februarie 2018 - 11:32, said:

Spania !


nu o sa plang ! ...yo mi-am mancat malaiu ! ... plang ptr viata (de cacao) a fiicei mele !
Credeam ca zici de Ceasca.

#24
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View PostUn-ZeU, on 14 februarie 2018 - 11:33, said:

Credeam ca zici de Ceasca.
Ceausescu a fost bine sfatuit ! ... evreii ca sa plece din Ro trebuiau sa plateasca
daca bine imi aduc aminte cca 20.000 USD ! ... scolarizare. .vaccinuri. resurse nationale. etc !

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postarg, on 14 februarie 2018 - 11:10, said:

aceasi vesnica problema: confunzia dinte antisemitism si xenofobie...

romanii sunt doar xenofobi....

Spoiler

stiam de chestia asta, dar ce ma surprinde, e faptul ca fata astta e tanara:|..chiar asa de proasta e:)))

#26
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007
exista antisemitism. Exista de asemenea antiromanism, antiamericanism, anti....
Si care-i problema tipului aluia?
Intotdeauna vor exista oameni care nu-i plac pe alti oameni.

#27
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostKarhu, on 14 februarie 2018 - 11:24, said:

Cat nu stii cum functioneaza software-ul respectiv, nu ai motive sa te aprinzi prea tare.

Eu am mai amintit pe undeva ca discutiile sunt monitorizate si ca astia cu opinii prea anti-Israel, anti-SUA etc ar trebui sa va autocenzurati putin, asta daca nu vreti sa regretati mai incolo, cand o sa vreti si voi sa faceti o excursie sa vedeti Ierusalimul, sau Grand Canyon-ul etc.
Repet: nu aveti nimic de castigat, doar de pierdut.
In RO nu exista antisemitism sau antiamericanism si nimeni nu poate dovedi contrariul, acuma desigur ca in unele discutii de pe diverse forumuri mai scapa si cate o parere pur personala a unora dar asta nu inseamna sa generalizam...In plus nimeni nu poate baga in aceeasi oala o intreaga natie...
De pilda in RO faptul ca este condusa de niste borfasi(care nu sunt evrei ci romani) nu inseamna ca tot poporul este borfas...cum ar putea romanii decenti sa-i urasca pe evrei cand ei sunt furati chiar de unii romani? Posted Image

#28
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postdan1980_25, on 14 februarie 2018 - 11:47, said:

exista antisemitism. Exista de asemenea antiromanism, antiamericanism, anti....
Si care-i problema tipului aluia?
Intotdeauna vor exista oameni care nu-i plac pe alti oameni.
Pe de-alta parte nu prea pricep oamenii care fac o obsesie din uratul unei etnii sau neam. Adica, pe bune, asta-i ocupatie serioasa? Ca ma gandesc ca antisemitismul inseamna o ura sistematica asupra unor oameni care nu au ales pana la urma unde si cum se nasc.

#29
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostKarhu, on 14 februarie 2018 - 11:24, said:

Cat nu stii cum functioneaza software-ul respectiv, nu ai motive sa te aprinzi prea tare.
insinuezi ca e vreun virus, un soi de atac cibernetic?
nu de alta, dar americanii trompeteaza ca Rusia ar fi la baza astor soiuri de atacuri cibernetice...Posted Image

View PostCris007, on 14 februarie 2018 - 11:52, said:

Adica, pe bune, asta-i ocupatie serioasa?
da care-i ocupatia sanatoasa? sa te ocupi cu spionarea alora care scriu pe net tot soiul de chestiuni care nu iti pica bine la pipotă?Posted Image

#30
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

Quote

Potrivit oficialului israelian, cele trei „orașe antisemite” erau Santiago (capitala statului Chile), Dnepr (Ucraina) și București, România. Orașele din țările occidentale cu cele mai multe postări antisemite erau Paris și Londra.

Santiago? Wtf? Aia de posteaza is urmasii nemtilor fugiti in America de Sud?
Hai ma, suntem in companie buna.

Cai verzi pe pereti.

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Voi vorbiti de antisemistism in RO? Iote colea veterani din unitati Waffen-SS care comemoreaza in fiecare an vremurile de altadata intr-una din tarile baltice....
Si se spune ca unii dintre ei au luat parte si la masacrele anti-semite...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GTGijmYxwWI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View Postrealduc, on 14 februarie 2018 - 11:17, said:


nici Rockefeller nici Soros nu au procreat ! ... Posted Image

Ce vorbesti?

View PostUn-ZeU, on 14 februarie 2018 - 11:13, said:

1E minciuna clar , multi romani  probabil ca nici nu stiu ce inseamna antisemit daramite sa posteze mesaje antisemite.

2As zice e o mica parte prosemite in Ro  la cati   #rezistenti il pupa in c..... pe Soros.
1Aici zici bine.
2Aici te demasti in sfarsit ca fan al hotilor de cai din lunca Dunarii.

#33
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Din moment ce evreii au acum patria lor (Israel) ce pretentii mai au legate de "obligatia" altor popoare de a-i gazdui volens-nolens, de ce nu se stabilesc TOTI in patria lor sa le lase in pace cu minciunile si magariile lor?! Sau nu sunt in stare sa se intretina singuri, trebuie musai sa paraziteze alt popor, si cand se scutura cainele de purici, puricii fac scandal?!
România e patria românilor, nu am cumparat aceasta tara de la magazin, noi am pus o parte din bani, evreii, chinezii, ungurii, etc, etc au pus restul de bani, asa ca au dreptul si ei la o parte din tara asta!!! Sa-si vada de tara lor, nu sa caute pricina la alte natii de pe glob. Fiecare popor in tara lui, pace si intelegere intre popoare!

#34
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Io cred ca-i asa, santem antisemiti si homofobi, nu doar noi,tot ce-i de la granita Germaniei cu Polonia spre Est. Aud multi in Romania aruncand laturi in evrei, fara sa cunoasca un evreu. Au mai ramas in Ro la 50000 evrei. Antisemitismu-i si-n colinde, cantate de copilasi nevinovati.
Soros era acuzat la un moment dat de manevre oculte chiar si de politicieni din Israel, pentru cine bate campii cu rezistentii prosemiti.

View PostAssur, on 14 februarie 2018 - 13:03, said:

Din moment ce evreii au acum patria lor (Israel) ce pretentii mai au legate de "obligatia" altor popoare de a-i gazdui volens-nolens, de ce nu se stabilesc TOTI in patria lor sa le lase in pace cu minciunile si magariile lor?! Sau nu sunt in stare sa se intretina singuri, trebuie musai sa paraziteze alt popor, si cand se scutura cainele de purici, puricii fac scandal?!
România e patria românilor, nu am cumparat aceasta tara de la magazin, noi am pus o parte din bani, evreii, chinezii, ungurii, etc, etc au pus restul de bani, asa ca au dreptul si ei la o parte din tara asta!!! Sa-si vada de tara lor, nu sa caute pricina la alte natii de pe glob. Fiecare popor in tara lui, pace si intelegere intre popoare!
Proba de roman patriot, neaos....In 2017 cand in lume se poarta multiculturalismul....

#35
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Multiculturalism da, tradare si decadenta-NU!

#36
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postrealduc, on 14 februarie 2018 - 11:02, said:

"...dragoste cu forta nu exista..."
daca nu-i iubesc pe unguri sunt nationalist !
in schimb daca nu-i iubesc pe evrei sunt antisemit ! ...
deoarece sunt poporul lui D-zeu, este obligatoriu sa-i iubeasca toata planeta ! ...
al dracu' evreii astia ! ...Posted Image
S uite asa din cauza topicurilor de genu asta si clasamentelor de genul celui din link iudei vor fi "iubiti" si mai tare
Oricum nu ia iubit nimeni niciodata si nici n-o sa-i iubeasca...asta-i adevaru si ii supara rau de tot

Edited by I2O, 14 February 2018 - 13:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate