Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Monitor editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 ilioara2006, on 08 februarie 2018 - 23:29, said:

Sal,am trecut de curand pe adobe premiere cc si constat ca timline-ul vrea mai mult spatiu,la pinacle ma descurcam cu un monitor de 19 inch,rugamintea mea este sa-mi recomandati un monitor cu diagonala minim 24 inch la un buget de maxim 1000 ron.Multumesc

Salveaza profile private si scoate ferestrele alea multe. Eu fac editare pe monitorul de la laptop de 15 si e ok. Cu un pic de rabdare se customizeaza interfata.

Ideal ar fi sa faci editarea pe 2 monitoare..Pe unul sa ai filmul pe al 2-lea interfata de editare.

Edited by bumpocbum, 09 February 2018 - 09:25.


#20
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017

 socrate108, on 09 februarie 2018 - 01:42, said:

Decente pentru uz normal, n-au nicio treaba cu gaming-ul... La banii astia nu poti vorbi de un monitor pentru editare video profesionala si poate nici nu e cazul... Cu ce te deranjeaza ca sunt pixelii mai mari? ai facut editare video pe un fhd de 27 si te-au deranjat pixelii? Prefer sa vad mai mare timeline-ul...
In anumite situatii te poti pacali din pricina rezolutiei fie prea mari, fie prea mici pentru dimensiunea ecranului. Spre exemplu multi editeaza fotografii pe laptop-uri cu ecrane de 15.6 inch si rezolutii full hd si din pricina dot pitch-ului foarte mic nu sesizeaza cand apare zgomotul pe fotografii din pricina editarii agresive, pentru ca la ei pixelul fizic este foarte mic si ascunde detaliile fine. La fel si atunci cand pixeluul fizic este prea mare, poti avea impresia falsa ca exista zgomot pe imagine cand de fapt nu este. De asta trebuie de potrivit rezolutia la dimnesiunea ecranului. Bineinteles ca pentru un uz normal nu este obligatoriu, insa pentru editare cam trebuie.

Edited by Real_NEO, 09 February 2018 - 15:54.


#21
ilioara2006

ilioara2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.08.2007
Imi trebuie pentru editare video in adobe premiere pro cc unde folosesc rezolutie full hd 60p din sony fs100 si export mpeg4 full hd 60p si editare foto in ligtroom si photoshop.mentionez ca nu am un cerc de clienti f pretentiosi insa nici nu vreau sa-mi bat joc de ei si de mine totusi,daca e nevoi mai pot pune cateva sute de lei.Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate