Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Transfer de bani intre conturi folosind PayPal?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

View Postmybrandnewmail59, on 04 februarie 2018 - 16:31, said:

De unde ai dedus tu asta, ca nu merge pe paypal ?!
Initiatorul a scris altceva, dupa cum vezi bolduit acolo, singura referire la card.

Pe de alta parte, da, se pare ca nu merge online placa tu acel card - care nici nu cred ca este card, este un... livret ?! https://www.google.r...iw=1917&bih=923

Le Livret A ne fonctionnant pas avec un chéquier ou une carte de paiement, vous ne pouvez effectuer des opérations en faveur d'un tiers, sauf pour certaines opérations de prélèvement automatique comme par exemple pour EDF, France télécom ou encore les impôts, opérations qui peuvent être domiciliées sur votre livret.
En savoir plus sur https://www.cbanque....xHyeufaHOvm6.99

Deci solutia ramane sa incerce atasarea contului bancar la paypal.
Cu 2 conditii, si nu cred sa reuseasca pe ambele simultam.
1. sa modifice la paypal adresa, sa corespuna cu cea de la banca
2. sa faca validarea contului, probabil ca si la card, cu cun cod din extrasul de cont, pe care nu poate sa-l obtina Posted Image
Contul bancar  ESTE atasat la PayPal, am zis de la inceput treaba asta. Am doua, pe acela din Franta si pe unul de la BT de la noi. Si m-ar interesa daca pot sa fac transfer intre cele 2, asta am intrebat de la inceput. Sau oricare alta modalitate de a obtine banii din acel cont din Franta pe care nu-l pot accesa aici la noi.
Cardul este intr-adevar un Livret A, nu este nici Visa, MasterCard etc care se poate folosi la noi, deci este egal cu 0, iar eu am banii blocati in acel cont...
O sa incecr optiunile pe care mi le-ai zis mai sus, cu CreateInvoice, sau sa cumpar ceva pe ebay cu contul din Franta si sa-mi intre banii in contul de la noi. sper sa mearga, sa nu fac vreo prostie si sa ma afund mai rau in mizerie

View Postdon_dannielo, on 04 februarie 2018 - 13:05, said:

Pai el nu are nici bani in paypal, nici cardul atasat.
Am inteles ca si-a linkat contul, dar asta merge doar la retrageri.
Cum adica doar la retrageri? Nu pot sa fac operatii pe INternet daca am contul atasat, ca sa-mi ia banii din el? de ex., sa fac cumparaturi pe ebay?

#20
getmorefun

getmorefun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.10.2017
Nu te juca ca cei de la paypal sunt gunoaie, abia asteapta sa-ti blocheze banii, mai ales ca faci manevre din Romania pe cont francez (te vad dupa IP). Ca sa faci transferul mai intai trebuie sa transformi banii din contul francez in paypal balance (pierzi la conversie). Din acel moment banii nu mai sunt ai tai.
Pe urma dupa ce ii muti s-ar putea sa te trezesti cu contul blocat pe diverse motive aburitoare.

Incearca mai bine cu siturile transfergo sau transferwise si anunta-ne cum a mers.

Edited by getmorefun, 18 February 2018 - 05:33.


#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postanz, on 09 februarie 2018 - 11:32, said:

Cum adica doar la retrageri? Nu pot sa fac operatii pe INternet daca am contul atasat, ca sa-mi ia banii din el? de ex., sa fac cumparaturi pe ebay?

Pai poti? Ti-e lene sa cumperi o ciunga sa vezi ca nu poti? Ai zis ca il ai deja atasat.

PS: ar fi culmea ca firma care iti baga salariul in cont, sa ti-i poata lua din cont cand vrea. Ca si la firma si la paypal le dai iban-ul, e acelasi lucru.

Edited by don_dannielo, 18 February 2018 - 09:24.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate