Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Card de la Wise Card (fost TransferWise)

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
843 replies to this topic

#829
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 wertyck, pe 01 noiembrie 2023 - 15:36, a scris:

Ar ajuta sa poti avea "oficial" cont de lei Revolut pe CNP-ul tau, nu cont inchiriat de Revolut pe persoana juridica de la Libra Bank.
Asta e si cauza pentru care institutiile romanesti refuza sa accepte contul de lei Revolut RO..BREL...... sa fie folosit la incasarea alocatiei, pensiei, APIA, sau ajutoarelor sociale pe acest cont, pentru ca TITULARUL CONTULUI NU SUNTEM NOI, CI REVOLUT PAYMENT UAB.
Acest lucru se vede cand initiezi un transfer bancar din aplicatiile bancare romanesti catre contul local de lei Revolut, apare automat trunchiat numele titularului contului.REV* PAYM* UAB....
Si nici nu poti merge intr-o agentie Libra bank sa alimentezi contul RO..BREL cu numerar sau sa ceri un extras de cont, pentru ca banca iti va spune ca nu esti titularul contului RO..BREL....

Scuze pt. imprumutarea postului de pe topic-ul vecin, insa... situatia bold-uita de mine e valabila si in ceea ce priveste conturile Wise? Adica, titularul cotului in lei este Wise, la fel ca in cazul Revolut? Ms.

#830
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Da, Atunci atunci când completezi contul local de lei RO..BREL ... în aplicația bancară din România nu apari titular tu, utilizatorul Wise, ci persoana juridică care a închiriat conturile pentru tine. Eu am verificat atunci când introduc contul în homeBank de la ING.

La fel e și în cazul conturilor locale de lei ale Monese, Paysera, Raiffeisen Digital Bank, și celelalte fintech-uri la care au închiriat Libra Bank conturile sale.

Edited by wertyck, 09 November 2023 - 10:14.


#831
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.05.2019
Daca contul e de la Libra (cum sunt toate astea), tu nu esti titularul contului. Tu esti titularul doar pentru acele IBAN-uri de Libra pe care le-ai negociat tu direct.

#832
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 23.09.2017
Poate sa puna cineva, va rog, noile taxe de la wise ? Multumesc!

#833
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Caută-le pe acest topic, că e pus linkul.

#834
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
primit azi... se pregatesc oare de noi taxe?

"Avem nevoie de mai multe informații pentru a-ți păstra contul activ.
Din cauza reglementărilor locale din UE, suntem obligați prin lege să colectăm câteva informații suplimentare din partea ta.
Iată ce trebuie să faci:
Dă click pe butonul de mai jos pentru a accesa direct Wise. Te vom ghida pas cu pas și îți vom spune ce este necesar.
Furnizează informațiile de care avem nevoie — ți-am putea cere o copie a documentului tău de identitate cu fotografie și alte detalii personale
Dacă solicităm un act de identitate, cel mai bun ar fi pașaportul tău. Nu putem accepta permise de conducere
Asta e tot — de îndată ce-ți verificăm informațiile, totul e în regulă
Verifică-ți contul
Dacă nu primim niciun răspuns din partea ta înainte de 12 decembrie 2023, contul tău va fi suspendat și nu vei putea trimite, cheltui sau primi bani cu Wise.
Dacă ratezi termenul limită, îți poți reactiva contul furnizând informațiile solicitate prin linkul de mai sus. După ce verificăm informațiile trimise, contul și cardul tău vor începe să funcționeze din nou.
Cum pot să mă asigur că acest email este din partea Wise?
Pentru a te asigura că acesta nu este un email de tip phishing, vei găsi acest link și în mesajele primite în contul tău Wise. Poți folosi linkul din acest email sau pe cel din mesajul din cont.
Cu ajutorul tău, îți vom menține contul Wise în stare normală de funcționare.
Mulțumim,
Echipa Wise"

#835
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Trebuie sa iti faci [re]verificarea identitatii. Se poate face numai live prin telefon. CI/Pasaport/moaca/ceva detalii despre cont.

Edited by pasilla, 05 December 2023 - 20:21.


#836
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005

 savone, on 05 decembrie 2023 - 20:13, said:

primit azi... se pregatesc oare de noi taxe?

"Avem nevoie de mai multe informații pentru a-ți păstra contul activ.
Din cauza reglementărilor locale din UE, suntem obligați prin lege să colectăm câteva informații suplimentare din partea ta.
Iată ce trebuie să faci:
Dă click pe butonul de mai jos pentru a accesa direct Wise. Te vom ghida pas cu pas și îți vom spune ce este necesar.
Furnizează informațiile de care avem nevoie — ți-am putea cere o copie a documentului tău de identitate cu fotografie și alte detalii personale
Dacă solicităm un act de identitate, cel mai bun ar fi pașaportul tău. Nu putem accepta permise de conducere
Asta e tot — de îndată ce-ți verificăm informațiile, totul e în regulă
Verifică-ți contul
Dacă nu primim niciun răspuns din partea ta înainte de 12 decembrie 2023, contul tău va fi suspendat și nu vei putea trimite, cheltui sau primi bani cu Wise.
Dacă ratezi termenul limită, îți poți reactiva contul furnizând informațiile solicitate prin linkul de mai sus. După ce verificăm informațiile trimise, contul și cardul tău vor începe să funcționeze din nou.
Cum pot să mă asigur că acest email este din partea Wise?
Pentru a te asigura că acesta nu este un email de tip phishing, vei găsi acest link și în mesajele primite în contul tău Wise. Poți folosi linkul din acest email sau pe cel din mesajul din cont.
Cu ajutorul tău, îți vom menține contul Wise în stare normală de funcționare.
Mulțumim,
Echipa Wise"
Toate băncile și fintechurile fac periodic verificări ale identității și ale rezidenței fiscale.

#837
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 02.12.2012

 savone, on 05 decembrie 2023 - 20:13, said:

primit azi... se pregatesc oare de noi taxe?

"Avem nevoie de mai multe informații pentru a-ți păstra contul activ.
Din cauza reglementărilor locale din UE, suntem obligați prin lege să colectăm câteva informații suplimentare din partea ta.
Iată ce trebuie să faci:
Dă click pe butonul de mai jos pentru a accesa direct Wise. Te vom ghida pas cu pas și îți vom spune ce este necesar.
Furnizează informațiile de care avem nevoie — ți-am putea cere o copie a documentului tău de identitate cu fotografie și alte detalii personale
Dacă solicităm un act de identitate, cel mai bun ar fi pașaportul tău. Nu putem accepta permise de conducere
Asta e tot — de îndată ce-ți verificăm informațiile, totul e în regulă
Verifică-ți contul
Dacă nu primim niciun răspuns din partea ta înainte de 12 decembrie 2023, contul tău va fi suspendat și nu vei putea trimite, cheltui sau primi bani cu Wise.
Dacă ratezi termenul limită, îți poți reactiva contul furnizând informațiile solicitate prin linkul de mai sus. După ce verificăm informațiile trimise, contul și cardul tău vor începe să funcționeze din nou.
Cum pot să mă asigur că acest email este din partea Wise?
Pentru a te asigura că acesta nu este un email de tip phishing, vei găsi acest link și în mesajele primite în contul tău Wise. Poți folosi linkul din acest email sau pe cel din mesajul din cont.
Cu ajutorul tău, îți vom menține contul Wise în stare normală de funcționare.
Mulțumim,
Echipa Wise"

Salut
Am primit si eu
exact acelasi email .

Nu au cerut selfie si foto cu pasaportul ...doar informatii legate de motivul utilizarii contului , sume previzionate pentru transfer ... si alte  info. ...

#838
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
au si ei ceva program de referal? ca as vrea sa imi fac cont

#839
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
linkul il trimiti pe PM Posted Image

Edited by RealThing, 08 December 2023 - 19:51.


#840
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018
nu inteleg au de referal?

#841
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
Da, au. Se ofera o reducere de 15 Lire la costurile de transfer celui invitat si celui care invita, daca noul client trimite > 200 Lire.
Deci nu poti sa zici ca primesti ceva bonus.

Edited by Drizzt89, 11 December 2023 - 11:24.


#842
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Stie cineva cum fac ca pe extrasul de cont Wise sa imi apara si stampila?
Citind in help scrie ca s-ar putea, dupa ce imi verifica adresa. Doar ca dupa ce dau click pe Extras de Cont, nu imi apare in pagina nicaieri sa bifez optiunea "Adauga o stampila oficiala" asa cum scriu ei la Help.

#843
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Le-ai cerut și pe email acea lămurire, că bănuiesc că nu au pagina de ajutor pe live chat?

#844
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Da, astept raspunsul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate