Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Problema cartela orange

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Salut. Am o mica problema cu o cartela orange in Anglia. Totul a inceput acum vreo 4 luni: Am un cont bancar in Romania la BT, si folosesc internet banking, care trebuie confirmat prin SMS la logare. Acum vreo 4 luni cartela mea orange de Romania a murit complet, nu mai avea semnal deloc, si prin urmare nu ma mai puteam loga. Recent am trecut prin tara, am cumparat alta cartela orange, am fost la banca si am schimbat nr de telefon pentru confirmare prin SMS cu noul meu numar. Toate bune si frumoase, dar acum cand m-am reintors in Anglia m-am lovit de aceeasi problema: cartela a murit din nou. Nu are semnal, nu poti efectua sau primi apeluri, nici SMS-uri. Stie cineva vreo rezolvare? Nu de alta, dar mi-e cam incomod sa ma tot duc peste drum la bancomat sa verific cati bani am exact, iar eu sunt genul care fac des plati pe ebay, app store si alte prostii si nu ma prea uit la sume, asa ca nu stiu cam niciodata cati bani mai am exact si as vrea sa pot sa verific online. Multumesc.

#2
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Pai posibil si nu ai optiune de roamig activa pe numar si de aceea sa nu ai semnal.
Daca nu ma insel e 10 euro optiunea.

#3
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu am asa ceva. Înainte a mers fără probleme.

#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Merge si fara optiune de 10 euro doar sa ai credit pe ea. Exact la fel o folosesc si eu. Intra in contul tau de orange si verifica starea cartelei, creditul si daca este roamingul activat.

#5
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postketa, on 24 ianuarie 2018 - 13:04, said:

Merge si fara optiune de 10 euro doar sa ai credit pe ea. Exact la fel o folosesc si eu. Intra in contul tau de orange si verifica starea cartelei, creditul si daca este roamingul activat.

Din pacate nu am folosit un cont orange pana acum, iar acum cand incerc sa-l inregistrez imi spune, dupa confirmarea pe mail, sa confirm cu codul primit prin SMS. Eu nu pot primi SMS pentru ca nu am semnal. Imi tot apare ca si cum ar cauta reteaua dar nu intra semnalul.

#6
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015

View PostZark, on 24 ianuarie 2018 - 12:39, said:

Salut. Am o mica problema cu o cartela orange in Anglia. Totul a inceput acum vreo 4 luni: Am un cont bancar in Romania la BT, si folosesc internet banking, care trebuie confirmat prin SMS la logare. Acum vreo 4 luni cartela mea orange de Romania a murit complet, nu mai avea semnal deloc, si prin urmare nu ma mai puteam loga. Recent am trecut prin tara, am cumparat alta cartela orange, am fost la banca si am schimbat nr de telefon pentru confirmare prin SMS cu noul meu numar. Toate bune si frumoase, dar acum cand m-am reintors in Anglia m-am lovit de aceeasi problema: cartela a murit din nou. Nu are semnal, nu poti efectua sau primi apeluri, nici SMS-uri. Stie cineva vreo rezolvare? Nu de alta, dar mi-e cam incomod sa ma tot duc peste drum la bancomat sa verific cati bani am exact, iar eu sunt genul care fac des plati pe ebay, app store si alte prostii si nu ma prea uit la sume, asa ca nu stiu cam niciodata cati bani mai am exact si as vrea sa pot sa verific online. Multumesc.
Comunică cu 'Orange_helper' , el/ea este reprezentantul de la departamentul Relații Clienți al 'Orange-Romania', scriei mesaj privat în mesageria Softpedia Forum sau eventual direct pe topicul https://forum.softpe.../page__st__8640

#7
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Am rezolvat acum, am vorbit cu dansii pe chat-ul lor si mi-au acordat 1 euro. Problema era ca nu aveam credit. Multumesc pentru raspunsuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate