Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Magazine de bricolaj

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

Poll: Magazine de bricolaj (60 member(s) have cast votes)

Ce magazin de bricolaj preferați?

  1. Dedeman (36 votes [43.90%] - View)

    Percentage of vote: 43.90%

  2. Hornbach (21 votes [25.61%] - View)

    Percentage of vote: 25.61%

  3. Leroy Merlin (17 votes [20.73%] - View)

    Percentage of vote: 20.73%

  4. Praktiker (2 votes [2.44%] - View)

    Percentage of vote: 2.44%

  5. BricoDepot (6 votes [7.32%] - View)

    Percentage of vote: 7.32%

Vote Guests cannot vote

#37
xyxy

xyxy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2015
Am cumparat  de la Dedeman -set(masca,lavoar,oglinda) +achitat transport.Cand a ajuns acasa,a trebuit sa sterg bine lavoarul,tot trecand cu vederea multe defectiuni si  sperand ca o sa am parte de el,dar din pacate,am observat ca era  fisurat pe o portiune de 6-7cm.M-am dus sa il returnez in politica lor de retur se mentioneaza:,,Dedeman va suporta cheltuielile de retur, atunci cand returul produselor se datoreaza unor motive imputabile Dedeman,,.Ori este o minciuna ,ori dl.director (Dedeman-Ploiesti) a vrut sa isi arate ,,muschii,,.Sunt curios ce se va rezolva,marfa si banii mei sunt deocamdata la ei.
Lucrez in domeniu,nu poti spune ca un magazin e mai bun ca altul,conteaza f.mult oamenii peste care dai,din acel magazin.Sunt angajati buni,care isi fac treaba ,ii cunosti ca au salariile mici,iar altii puturosi,nesimtiti ,pilosi si lingai ,ii cunosti ca au salariile mari.

#38
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Am primit pliante Brico-_Depot în poștă.  S-a deschis și în Cluj?  Ca pe pliant apare magazin în Cluj.  După adresa e prin zona Praktiker.

#39
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Pai, din cite stiu eu, Brico a preluat / preia reteaua Praktiker. La Galati, de ex, mu e finalizata preluarea, gasesti in fostul Praktiker produse cu eticheta ba de Brico, ba de Praktiker, astea din urma din ce in ce mai putine (normal)

#40
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
PoeOvidiu da Praktiker din Cluj va deveni Brico Depo am pe cineva care lucreaza acolo si asa mi-as spus inca de anul trecut ca au fost cumparat tot lantul de magazine de Brico Depo.

#41
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Cand va deveni Brico ? Cat mai repede sper ca Praktiker e penal

#42
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Ieri am trecut prin zona. Deja are puse reclamele cu Brico.  Nu am intrat din lipsă de timp.
La exterior nu au schimbat nimic. Au dat jos afișele cu Praktiker și au pus cu Brico, în rest e la fel.

Edited by PoeOvidiu, 19 March 2019 - 06:46.


#43
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
No' tre sa-mi fac vreme sa intru sa vedem ce oferte bune are Posted Image

#44
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postxyxy, on 22 ianuarie 2019 - 22:16, said:

Am cumparat  de la Dedeman -set(masca,lavoar,oglinda) +achitat transport.Cand a ajuns acasa,a trebuit sa sterg bine lavoarul,tot trecand cu vederea multe defectiuni si  sperand ca o sa am parte de el,dar din pacate,am observat ca era  fisurat pe o portiune de 6-7cm.M-am dus sa il returnez in politica lor de retur se mentioneaza:,,Dedeman va suporta cheltuielile de retur, atunci cand returul produselor se datoreaza unor motive imputabile Dedeman,,.Ori este o minciuna ,ori dl.director (Dedeman-Ploiesti) a vrut sa isi arate ,,muschii,,.Sunt curios ce se va rezolva,marfa si banii mei sunt deocamdata la ei.
Lucrez in domeniu,nu poti spune ca un magazin e mai bun ca altul,conteaza f.mult oamenii peste care dai,din acel magazin.Sunt angajati buni,care isi fac treaba ,ii cunosti ca au salariile mici,iar altii puturosi,nesimtiti ,pilosi si lingai ,ii cunosti ca au salariile mari.

Asa e..depinde de angajati. Eu am scris pe site la Dedeman un review negativ la un turbojet Aquatak 135. A doua zi m-au sunat vreo 2 fatuci de acolo, cerandu-si scuze in numele Bosch si Dedeman si ca sa merg sa-mi schimbe capul de la turbojet..
E vreo 60-70 de lei capul ala...iti dai seama ca nu ma duc pentru atata lucru. Insa mi-a placut politica Dedeman in relatia cu clientii.
Citez: Eu...''Nu zic ca e vina Dedeman pentru calitatea Bosch din ziua de azi''.. Doamna de la telefon: ''Ba da..e vina noastra ca ii lasam sa vanda la noi in magazin produsele''.

Oricum...am ramas profund dezamagit de calitatea Bosch. Ma uit si acum in garaj la ala vechi de 10 ani ''made in Italy''...scula adevarata, inchegata ca lumea.. Asta nou...zici ca e jucarie..

Edited by mariovrs, 14 April 2019 - 11:18.


#45
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Am fost și eu azi pentru prima dată la Brico-Depot. În Cluj nu am ajuns dar am ajuns la Deva.
Dezamăgire totală.  Nu mai calc pe acolo.
Am trecut pe la scule electrice . Toate sunt fixate cu banda perforata și șuruburi  de raft.  Nu le poți lua sa le studiezi.  Te uiți la ele de parcă ești la muzeu.
Am mers la echipamente.  Bocancii cu bombeu metalic erau prinși cu șoricei de raft.  La fel ca la scule,  am privit ca la muzeu.

Edited by PoeOvidiu, 16 April 2019 - 20:36.


#46
marcone

marcone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.03.2004
Nu ma pronunt care-i mai buna insa stiu care-i cal mai prost din lista: Hornbach.

Am luat 3 tepe consecutiv de la ei:
1. Un dezizolator pentru cabluri la care pintenul ce taie cablul de-a lungul a sarit din locas ul de plastic, l-am schimbat, al doilea la fel, abia mi-am facut treaba cu el
2. O oglinda cu suportii de prindere nealiniati astfel incat trebuie sa dai gaurile stramb in perete casa vina oglinda drept.
3. Un raft de colt pentru baie din inox dar cu niste lipituri (nu le pot numi suduri) care sau cedat in tipul manipularii.
Pentru 2 si 3 defectele au fost constatate in afara celor 30 de zile de dret de retur asa ca am ramas cu ele.

#47
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Frumos mesaj de 1 decembrie la Brico Depot!Posted Image

Attached Files



#48
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Hornbach nu avem în Iași, în rest sunt de toate.

Are idee cineva ce este de făcut, dacă un cetățean a efectuat o comandă cu ridicare dintr-un magazin Brico din Satu-Mare, comandă efectuată cu numărul meu de telefon? Mă gândesc că a fost o greșeală la număr. Eu nici măcar nu sunt sătmărean, lol.

Edited by Vlad_22, 20 March 2023 - 14:38.


#49
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 16.05.2015
Leroy Merlin se extinde cu încă două magazine: unul in Militari (Lujerului), iar celălalt în Pantelimon.

#50
logosu

logosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.06.2008
Bun, un termen de "apariţie" există? Mă interesează cel din Militari în special.

#51
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 16.05.2015
Nu inca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate