Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Destiny 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018
E careva care joaca Destiny 2? l-am cumparat si eu azi. :)

#2
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Inca nu l-am terminat pe primul... :)

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Va rog nu mai cumparati jocuri cu cash shop. Practic ucideti incet incet aceasta industrie. Intr-un final o sa exista numai jocuri de cacat, ca acest Destiny 2, in care tre sa-ti cumperi totul in afara jocului, pe bani reali :w00t:

#4
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018

View PostMosotti, on 14 ianuarie 2018 - 22:03, said:

Va rog nu mai cumparati jocuri cu cash shop. Practic ucideti incet incet aceasta industrie. Intr-un final o sa exista numai jocuri de cacat, ca acest Destiny 2, in care tre sa-ti cumperi totul in afara jocului, pe bani reali Posted Image
Industria e deja la pamant, marile corporatii cumpara companii celebre, pentru a scoate jocuri tari cu care sa iasa in fruntea pietei dar bugetul pe care il acorda si timpul sunt mici de cele mai multe ori, companiile pierd din stralucrire si intr-un final sunt inghitite de aceste corporatii si dispar.
Sa nu mai zic ca, dezvoltatorii acum scot jocuri numai pentru copii tampiti cu alzhaimer, rar mai prinzi un joc cu adevarat bun. Exemplu? poate ti se pare aiurea, gta 5 vs gta 4, gta 5 a fost facut sa fie jucat de catre toti putanii, in schimb 4 are o poveste mult mai matura si in stil mafiot cu business luat din carti si filme, in 5, toata povestea e plina de clisee.

#5
roitza

roitza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.12.2008
@DeathRow sunt de acord cu tine, si e trist dar functioneaza. Cu gta 5 s-a terminat era gta-urilor. Nu cred ca o sa mai faca un gta care sa-mi placa si sa fie stilul clasic gta. Dar planul lor cu gta 5 a functionat, au transformat gta-ul intr-un fel de mmorpg care e jucat de toti putoii si sa-si pastreze playerbase-ul cat mai mult. Ar fi fost totusi dragut daca mai dezvoltau totusi dlc-uri care sa adauge la campania single player(lucru pentru care este cunoscut gta).

#6
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Am jucat destiny 1 cam 1 an. Aveam un grup mare de prieteni cu care faceam raiduri care mai de care. Am trecut si prin DLC-uri. A fost o aventura frumoasa. La un moment dat, ca orice joc, s-a stins interesul. Cand a aprut Destiny 2 am facut precomanda instantaneu ca sa am cea mai mare dezamagire pe care am avut-o de la un joc. Am jucat story-line-ul, ca sa nu zic ca nu l-am jucat .. si gata. Doarme in consola.

PUBG FTW! Pana o sa imi treaca si de asta :)

#7
DeathRow

DeathRow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 05.01.2018

View Postro_explorer, on 13 februarie 2018 - 21:06, said:

Am jucat destiny 1 cam 1 an. Aveam un grup mare de prieteni cu care faceam raiduri care mai de care. Am trecut si prin DLC-uri. A fost o aventura frumoasa. La un moment dat, ca orice joc, s-a stins interesul. Cand a aprut Destiny 2 am facut precomanda instantaneu ca sa am cea mai mare dezamagire pe care am avut-o de la un joc. Am jucat story-line-ul, ca sa nu zic ca nu l-am jucat .. si gata. Doarme in consola.

PUBG FTW! Pana o sa imi treaca si de asta Posted Image
Daca vorbim de jocuri gen PUBG imi place mult escape from tarkov, cred ca o sa-l cumpar cand apare oficial, e in stilul metro sau stalker.

Edited by DeathRow, 14 February 2018 - 22:33.


#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Nu mai joaca nimeni Destiny 2 ? Mi-am cumparat toate DLC-urile si sunt foarte multumit, dezvoltatorii au depasit si intrecut cu brio Destiny 1. De exemplu in ultimul update - Forsaken, dupa ce termini tot storyline-ul, Spider iti da un quest mai complicat prin care ti se permite accesul in Dream city, practic un loc nou in care apar quest-uri si patrule/misiuni ca pe planete. Ce este impresionant, este ca desi ultimul update s-a lansat acum 2 luni, Bungie a reusit sa introduca continut nou (misiuni noi in storyline), saptamanal. Din zvonuri se pare ca s-a pregatit o perioada de 27 de saptamani de continut nou, lansat saptamanal. Desi jucatorii sunt limitati la nivelul 50 si la power 500, dupa deblocarea orasului Dream city limitarea power urca la 600. Este foarte greu sa faci quest-urile, abia te poti lupta cu monstrii obisnuiti, ca sa nu mai vorbesc de bosi, care te ucid dintr-o lovitura. Trebuie sa-mi cresc urgent power-ul... desi fac quest-uri destule, ma deranjeaza cand primesc cate un arc sau o piesa din echipament pe care o am deja, si foarte multe le primesc tot la 500. Pana trag cu arcul ma ciuruie dusmanii. Am nevoie de aruncator de grenade si de o pusca automata de nivel mai mare... Fara tutorialele de pe net nu m-as fi descurcat. Lumea Destiny 2 este creata foarte bine si Dream city este intr-adevar de vis. Cateodata ma opresc din jucat sa admir peisajele. As fi curios de parerea altor jucatori de shootere in general, despre modificarile din Destiny 2. Mie mi se pare un alt nivel, ceva ce depaseste ce a vrut sa faca Valve cu Half Life 2 episoadele 1 si 2, si nu prea le-a reusit; un story-line cat mai lung si atractiv.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AjOwttmQhLQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 08 November 2018 - 09:38.


#9
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Am auzit ca "The Forsaken" este un hit, poate cel mai bun DLC lansat in seria Destiny. CU ocazia asta mi-am instalat Destiny2 si pe PC si am re-facut story line-ul...
Inca ma gandesc daca sa dau 40 € pe Forsaken .. probabil ca am sa dau ... dar trebuie iar sa muncesc sa imi fac echipa de raid ...
Raid-urile si Strike-urile (PVE cooperativ) sunt singurele chestii care considera ca merita la Destiny. Pe partea de multiplayer, Battle royale FTW ... sper sa bage un Battle royale odata si odata ... ar fi interesant 100 de playeri pe IO sau pe Marte in lumine alea de vis facute deja.

#10
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Quest-urile pe care le aveam deja in lista imi dadeau doar item-uri de nivel 500. Quest-urile noi activate dupa descoperirea orasului Dream city imi dau item-uri peste 500. Am primit 2 Auto-rifle cu power 514, si, desi nu credeam, se simte diferenta de la 500 la 514. Binenteles ca fac quest-uri care la descriere specifica ca-mi dau "powerful gear".

Si da, DLC-ul Forsaken este cel mai bun update din istoria Destiny, poti sa te joci zilnic si tot mai gasesti ceva nou de facut.

Edited by 2Unlimited, 09 November 2018 - 10:20.


#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
E ceva de Destiny 2 ?
Mi l-au oferit cei de la Blizzard gratuit - a aparut ca Gift in Battlenet si l-am acceptat. Doar ca la 80 Gb o sa dureze ceva pana se descarca...

#12
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Mie imi place foarte mult. Este un shooter SF. Aduce putin la arme si peisaje cu Halo 4 / Halo 5. Poti sa-ti customizezi orice (arme, nave, vehicule, armura) chiar si la culoare. Exista o poveste principala, dar si quest-uri separate, si patrule, si binenteles multiplayer. Avand in vedere ca se ofera suport pentru cel putin cativa ani, eu zic ca merita jucat daca esti atras de lumea SF.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Am terminat sa-l descarc, dar n-am prea avut timp de el ca sa ma dumiresc macar cum se misca, daca are si single player sau nu...

Oricum daca tot a fost gratis...
Vad ca inca mai este oferit pana pe 18.11.

#14
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
Cred ca am in total peste 2000 de ore de joc combinat Destiny si Destiny 2 ...asta spune cam tot :)
Jocul este fenomenal, dar nu incercati sa-l jucati ca un shooter "normal". E mai degraba un MMO. Dupa ce ai terminat campania cauta-ti un clan cat mai repede....

#15
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 vortex07, on 12 noiembrie 2018 - 11:35, said:

Dupa ce ai terminat campania cauta-ti un clan cat mai repede....
Eu joc cu fi'miu si cu prietenii ... nu am nevoie de clan. E cool. Mai ales ca ne axam pe strike-uri si raid-uri ... nu prea imi mai plac meciurile PVP din destiny de cand am gustat PUBG si Blackout :D

 eiffel, on 12 noiembrie 2018 - 10:54, said:

Vad ca inca mai este oferit pana pe 18.11.
Azi e ultima zi cu reducere la Forsaken (de la "standard" 40 € la 30€). Ce e fain e ca daca iei DLC-ul Forsaken se deblocheaza si celel 2 DLC-uri anterioare (Curse of Osiris si Warmind) care sunt fainute de asemenea.

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Intai sa ma dumiresc cu "butoanele". Ca ma baga direct in joc fara nicio pregatire :D

#17
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
P.S.: sa nu uit ... roexplorer#2694 e battlenet ID pentru mine ... in caz ca vreti sa jucam impreuna (si nu va deranjeaza playeri cu reflexe mai slabe ... :D ... ) dati un add.

#18
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
A venit iarasi Iron Banner
Quesul pentru Thunderlord poate fi terminat. Am obtinut arma... e fun, dar nu stiu daca o sa inlocuiesc Whisper/ Sleeper cu arma asta....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate