Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Destiny 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

View Postro_explorer, on 26 noiembrie 2018 - 15:13, said:

Joci pe consola (poate de aia gasesti asa putini pentru strike)? Nightfall se face singur sau cu echipa pre-made (eu l-am facut cu fi'miu).
Ai ajuns foarte (prea) repede la 542 Posted Image ... o fi mai usor acolo ? Sau stai zi si noapte in destiny ? Posted Image ...

Momentan aleg quest-urile unde primesc "powerful gear". Zilnic sunt cateva. Am avut si noroc.

#38
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rKzgNehz224?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
I-am comandat lui fi'miu un Destiny 2 - Collector's Edition ca sa aiba geanta cool de mers la scoala Posted Image ...
trebuie sa primesc azi pachetul, cred ca sunt mai nerabdator ca el ... hhh


Attached File  81G94rG2osL._SL1500_.jpg   208.79K   12 downloads

#40
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Intr-adevar a aparut sezonul 5. Pentru event (The dawning) vad ca nu trebuie "anual pass". Doar pentru acces la "Black armory", insa dupa 4 decembrie.

[ https://fsmedia.imgix.net/48/9c/43/1a/f012/4479/9fc6/013d37670b2c/season-5-dubbed-season-of-the-forge-brings-back-the-dawning-holiday-event.png?auto=format%2Ccompress&w=650 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In martie vom avea inca un update:

[ https://fsmedia.imgix.net/8d/cd/9c/f7/5fc5/45fb/a489/3dda8a151b36/gambit-is-totally-changing-in-season-of-the-drifter.png?auto=format%2Ccompress&w=650 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In afara de asta, Bungee ne promite ca va lansa in continuare continut nou in fiecare saptamana. Super! :)

#41
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am ajuns in Black armory, sunt niste quest-uri noi acolo, mi se par cam complicate, si se deblocheaza numai cu "anual pass". Astept continuarea "The dawning" care va fi lansata pe 11 decembrie, si va disponibila pentru toti jucatorii. Totusi, banuiesc ca nu voi rezista si pana la urma imi voi lua si un "anual pass".

[ https://www.bungie.net/pubassets/pkgs/117/117772/black_armory_calendar.jpg?cv=3983621215&av=3509822000 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


LE. Intre timp mi l-am cumparat deja :)

Edited by 2Unlimited, 06 December 2018 - 10:31.


#42
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Nu reusesc nicicum sa termin un Nightfall, desi am power 565. Poate ma bagati si pe mine la un party, nick-ul ingame este:
ColdRedBraker. Singur este chin.
Merci.

#43
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Cu cea mai mare placere dar eu joc pe PC :( ...

#44
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am ajuns la 579. Trag tare sa ajung la 610 sa pot face quest-ul din Black Armory. Am inceput sa fac si quest-urile din The dawning, primesc "powerful gear". La nightfall o sa mai cresc putin si voi intra singur. Intru in concediu 2 saptamani de sarbatori si voi avea timp sa ma joc. Am devenit expert si la Gambit, am un ciocan magic cu care daca lovesc monstrul "prime evil" dau damage de 50% din 5-6 lovituri Posted Image

Edited by 2Unlimited, 18 December 2018 - 09:46.


#45
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am reusit sa ajung la 615. Am facut quest-ul la Black armory la 605, dupa acel quest am primit misiuni noi, inca mai lucrez la ele. The forge este foarte greu, trebuie sa ucizi monstri care au acel "glow" specific ca sa-ti dea niste celule de baterii. Acelea trebuie aruncate in "the forge". Cam 1 minut dureaza toata tarasenia, deci timpul este destul de scurt, toti cei 3 jucatori trebuie sa stie ce au de facut. De regula se poate arunca bateria si de la o distanta, cu conditia sa ai tinta buna. Apoi se repeta acelasi scenariu in turul 2, cu monstri mai puternici, insa care dau si mai multe baterii. In turul 3 apare un monstru foarte puternic, de genul "prime evil", care nu poate fi ucis decat cu special (super) si power weapon. Ideal este sa alegi coechipieri din aplicatia "Destiny" pentru Android sau IOS. Eu asa am facut. Tot acolo am gasit si coechipieri pentru Nightfall. Am incercat si un Leviathan de cateva ori, insa este foarte complicat, nu am reusit sa-l termin.

Edited by 2Unlimited, 03 January 2019 - 09:37.


#46
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Te-ai bagat la yearly pass. Eu inca nu l-am luat caci nu am echipa cu care sa joc ca lumea si doar asa sa fac grinding in aceleasi chestii in fiecare zi devine plictisitor.
Acum eu bag Overwatch de zor.

#47
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Acum sunt la Gofannon forge, il fac deseara. Tot prin aplicatie imi caut coechipieri. Plus ca am quest-uri neterminate. Am de lucru...

#48
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Nu am crezut niciodata ca va exista un joc atat de complex. Am inceput questul pentru deblocarea Izanami forge. Foarte lung.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/To4eqTc3ZV8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zz_qF4GJ5qI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Qyno1guzL3Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt la ultima, ma chinui la boss, cred ca am power prea mic (624). Astept sa mai cresc si intru din nou.
De asemenea lucrez si la questul pentru mysterious box.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-scWTd9ti70?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am ajuns la power 643. Saptamana asta ajung la 650 in sfarsit. Am facut primul Leviathan (fara Calus), am facut Ascendant challenge singur, am terminat The blind well, si am facut si Izanami forge, cu tot cu cheie pentru mysterious box. La 650 voi face si Bergusia forge, Scourge of the past si Last wish raid, si cred ca le-am bifat pe toate. Fara aplicatia Destiny si fara microfon nu as fi putut face aproape nimic. Binenteles ca mai am quest-uri neterminate, sunt aproape de sfarsit si la Breackneck, mai am misiune de facut "The corrupted", etc... nu stau degeaba...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/swSkonBvF6Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 14 January 2019 - 09:12.


#50
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am ajuns la 647. Cresc greu pentru ca nu mai pot primi item-uri peste 650. Power 650 este maxim. Am aflat si cand se face resetul saptamanal, martea la ora 19.00.

#51
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Eu sunt pe la 640, fi'miu e la 649 ...
Tocmai am facut o forja de 650 aseara ... interesant dar nu ma da pe spate. Tot raidurile sunt crema ... dar inca mai am pana sa imi gasesc un grup si sa stau teapan cu orele jucand doar D2.

#52
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am facut in sfarsit power 650. Nici pe mine nu ma dau pe spate forjele. Mai am Bergusia si termin de luat cheile pentru quest. Am facut si un Scourge of the past, nu am reusit sa ucidem bossul de la sfarsit. Un raid de asemenea foarte complicat. Am avut iar noroc cu niste baietasi care mi-au explicat ce trebuie facut. Nu aveam arma "Sleeper stimulant". Acum o am. Fara asta sau pusca cu luneta "Whisper of the worm" nu prea ai sanse la bosii mari din raid-urile de 640/650 power. La "last wish" e la fel. Questul ala pentru pusca luneta implica foarte mult sarit, si trebuie facut in 20 minute. Nu cred ca am sanse sa o iau vreodata. La Iron banner am devenit mult mai bun. Conteaza si armele, clar. Mai trebuie sa-mi dau seama cum se foloseste "melting point". Se pare ca o am, insa nu stiu cum sa o activez. E o vraja. Si asta e foarte importanta.

Edited by 2Unlimited, 22 January 2019 - 10:59.


#53
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Am facut si Leviathan full, insa ne-am impotmolit la sfarsit, la Calus, dupa vreo 3 ore. Oricum, acum stiu ce trebuie sa fac la toate probele. Foarte complicat. Insa cu o echipa intelegatoare e ok. Am dat iar de un baietas care imi explica si ma intreba daca ce-mi spune el are sens. "Whisper of the worm" este si el abordabil. Am inceput sa ma antrenez la sarituri, in viitor voi incerca sa iau si arma aia. Bergusia am facut-o deja de 8 ori. Am facut si quest-ul: "Watcher of the lens", insa mai e de lucru. Am descoperit si ce inseamna la mine "melting point". La Titan este aruncatul cu ciocanele de foc care au un efect mult mai mare decat orice arma.

#54
sandrino3867

sandrino3867

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.07.2011
Sal 2Unlimited, as vrea sa fac si eu primul Raid Leviathan. Am incercat odata cu niste baieti care vorbeau engleza si eu nu prea ma descurc cu engleza. Poate ma inveti si pe mine daca mai gasesti cativa jucatori. Eu am reusit sa iau Whisper of the Worm dupa vreo 3-4 incercari.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate