Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Afacere cu Feng shui.

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005

 Aldulescu, on 10 ianuarie 2018 - 11:38, said:

Zilele astea s-au tot perindat popii prin cartierul meu - ba cu Craciunul, ba cu Boboteaza, ba cu mai stiu eu ce sfestanii sau alte ritualuri. Bateau la usile apartementelor, lumea le deschidea, ziceau si ei cateva binecuvantari, dadeau cu apa sfintita si apoi plecau mai departe, numarand banii pe drum si razand pe sub mustata.
Asa ca ce m-am gandit - ce-ar fi sa ofer si eu binecuvantari si ritualuri Feng Shui la domiciliu. Merg impreuna cu un calugar budist, gasesc intai un partener chinez pe care il imbrac in haine corespunzatoare si batem pe la usile oamenilor, intrebandu-i daca primesc cu Feng Shui-ul. Aprindem apoi o lumanare, zicem cateva cuvinte in chineza, le binecuvantam casa si la sfarsit le putem vinde apoi si diferite obiecte care aduc norocul in casa: clopotei, amulete, statuete si alte obiecte care tin duhurile rele la distanta.
Credeti ca ar avea succes o astfel de afacere?
In primul rand nu stii ce vinzi.
Mr Feng Shui este docorator, ca e de interior sau de exterior nu conteaza.
El spune clientului cum sa-ti aranjeze mobila sau unde sa-si planteze boscheti.
Daca vrei sa dai o teapa da-o cum trebuie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate