Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Sloganuri vechi ale posturilor de radio și televiziune din România

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postdjl, on 08 ianuarie 2018 - 21:16, said:

Antena 1 nu prea făcea pulitică în anii '90. "Marius Tucă Show" era principala chestie pulitică pe la ei. În rest, mai mult filme şi seriale.
Eu la tv m-am uitat numai la filme (nu seriale, mi se par diluate).
ProTV mi s-a parut o revolutie fabuloasa in tv si radio, ei introducand modul profesionist occidental si formate de emisiuni contemporane, 'la zi'.

TVR-ul, desi avea o cota de piata imensa si ar fi trebuit sa ramana cu 20-25%, a continuat mult timp cu mentalitatile foarte vechi - de tip Stela&Arsinel.
Cine se uita la astea, avea mintea blocata pentru noua societate, traia in trecut, fara a putea evolua.
Tot ce a facut nou TVR, a parut chinuit, artificial, fals - dar acolo au fost alte interese.

La radio imi plac chestiile culturale, artistice, discutii de un anumit nivel, de exemplu RFI, Radio Cultural si Muzical. Pe vremuri mi-a placut Guerilla, dimineata.

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
"Toată vara Pro FM".   :rolleyes:

#21
tvrl1989

tvrl1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 06.08.2013

View PostVeverita_9, on 09 ianuarie 2018 - 00:32, said:

TCM ,,Classic Movies''
TNT ,,We know drama''
Boomerang ,,Right Back A'tcha & It's all Coming Back to you''
Transilvania L!ve ,, Transilvania este L!ve''



Am uitat de el.
Sloganul TCM a fost folosit si de TNT Europa, inainte de a fi rebranduit in TCM Europa/TNT UK.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate