Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Windows Media Player

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017

View PostBombalurina, on 10 ianuarie 2018 - 18:33, said:

"sidiuri" ??? Ce-s alea?
CD dar am acel cuvant in telefon si cand scriu CD se schimba in sidiuri.

Eu folosesc AIMP pentru posturi radio de pe internet.

#38
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

View Postsmiley2, on 10 ianuarie 2018 - 19:46, said:

Mi-au fost sparte niste conturi, email, forumuri, Steam, bancar mi se pare ca mi-a fost resetata parola.
Am primit un keylogger ceva, am avut si niste flooduri.
In fine, sa nu deviem prea mult de la subiect.

Pot securiza cumva acest lucru chiar daca as folosi programe rusesti?
Updateuri la Windows/programe, un antivirus si un anti-malware?
Am folosit AIMP ani de zile si tot felul de programe fara nicio problema. Tie de la altceva ti se trage, nu de la Aimp. Cine stie ce mail-uri ai deschis sau pe unde ai umblat pe net. Am folosit windows cu update la zi si un antivirus, Avast free si Defender-ul din windows si nu mi s-a intamplat nimic. Conteaza cum lucreaza si "antivirusul" dintre scaun si monitor.

#39
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Lasati discutiile despre securitate pe aceasta arie, deoarece exista arie dedicata: Antivirus & Security.

#40
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Deoarece peste 1 an (20 ian.2020) va intrerupe suportul pentru Windows 7 Microsoft a inceput sa anunte de pe acum ce nu mai/nu va functiona.
Un prim lucru metadatele (informații precum titlul, genul și artistul pentru cântece și regizorul, actorii, coperțile și ghidul TV pentru filme.) de la Windows Media Player.

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
WMP exista si in 8 si in 10. Aceeasi versiune ca in 7.

#42
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Toate metadatele care exista vor fi afisate, cele noi nu vor mai fi afisate in windows 7 (nu are treaba cu 8, 9, 10...).

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ba are. Nu vor mai fi afisate nici in WMP din 8 si 8.1, precum si WMC - la fel - inclusiv 8.1.
In Windows 10 oricum nu erau afisate.

Practic renunta la serviciul care furniza acele metadate. Desi suportul ptr respectivele SO-uri nu s-a terminat inca.

#44
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Ma mir, la mine functioneaza (si am ultima versiune de 10; poate nu ascult ultimele "noutati").
Totusi cred ca eu am dreptate!

"....compania a decis să compromită în mod intenționat Windows Media Player și Windows Media Center pe Windows 7 și Windows Media Center pe 8.x. Microsoft va înceta să furnizeze metadate pentru mass-media prin intermediul acestor programe foarte utilizate. După cum puteți ghici, Windows Media Player pe Windows 10 va continua să ofere această capacitate."

https://betanews.com...7-media-player/

(iari eu am scris inaintea lor si nu cred ca vor sa "oblige" pe cineva sa treaca la w10 (exista o gramada de alte playere) ci doar sa reduca din costuri)

Edited by breitner, 28 January 2019 - 13:22.


#45
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
E posibil. Pe Neowin unii useri spuneau ca facilitatea oricum lipsea in 10.
Eu nu mai folosesc de pe vremea 8.
M-am plictisit sa tot pun codecuri de la Shark ca sa pot vedea ce inainte puteam vedea fara probleme cu codecurile native + ffdshow.
In 8 au taiat suportul ptr codecuri third-party si practic au scazut functionaluitatea playerului.
Valabil si in WMC. Trebuiau facute tot felul de modificari ca sa-l faci sa mearga, iar un update dadea peste cap tot.

#46
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nici eu nu ma dau in vant dupa WMP (folosesc mai mult Winamp si BSPlayer).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate