Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Windows Media Player

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Posteiffel, on 29 decembrie 2017 - 21:35, said:

Si pe vremea aia apareau conflicte cand instalai codec pack-uri. Eu nu instalam decat ffdshow si era suficient.
Pe vremea XP-ului eu instalam Winamp, BSPlayer + Codec Pack si nu exista nici un conflict.
La w7 (Trial) instalam VLC + K-Lite Codec Pack si tot nu existau conflicte.
Apoi am migrat de la windows 7 la un sistem de operare gratuit.

Acum de ce nu aveam probleme ? sincer nu stiu Posted Image
Tineam windowsul curat si simplu fara programe inutile dar nu erau conflicte cu codecurile.
--------------------------------------------------------------------------------------

@smiley2, urmeaza principiul K.I.S.S (Keep It Simple, Silly) si opreste WMP sa nu mai fie functional sa "consume resursele" degeaba daca zici ca folosesti alt player.
Fa cum a zis userul @_R_A_D_U ==>https://www.techsupp...features-or.htm
https://www.sevenfor...s-turn-off.html

Sau
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1ZtyUznMtYc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu am de ce sa dezactivez WMP, poate il voi folosi candva daca celalalt player(VLC folosesc) va avea ceva probleme.
Intotdeauna trebuie sa ai o solutie de rezerva, insa nu stiu daca suporta toate filmele noi pe WMP sau daca are codecuri...
Windows-ului nu ii mai fac updateuri, dureaza prea mult pe Windows 7 pana se fac toate updateurile.

#21
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Revin, imi cer scuze daca se considera dublu post dar nu exista un buton de up.

Am reinstalat Windows-ul si am debifat toate de acolo din custom si se pare ca tot apare acolo "Update complete" langa meniul (play, stop, inainte, inapoi).
Are si melodiile alea default, trebuie sa le sterg eu manual unde se instaleaza ele cand intru in WMP daca nu le vreau?
Imi mai aparea ceva dupa ce am debifat toate alea de acolo, nu mai retin ce scria pe acolo ceva de sync daca imi aduc bine aminte.Ce sa insemne asta?
Dupa mine nu prea vad nici o diferenta vizibila nici pe custom daca le debifez si nici pe recommended, nu inteleg ce se dezactiveaza debifand optiunile alea...

Voi ce faceti, dati pe recommended cand intrati pentru prima data in WMP sau dati pe Custom settings si debifati totul de acolo?
Nu prea as vrea sa il dezinstalez, imi va folosi totusi candva precum si nici Internet Explorer nu il dezinstalez cu toate ca folosesc alte doua browsere in paralel.

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Eu ti-am zis deja - debifez tot ce e la Custom, nu las nimic bifat.

#23
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Cum ti s-a recomandat in postul 19 il dezinstalezi de aici si daca ti se face dor de el doar bifezi casuta lui si il ai inapoi.

#24
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View PostBombalurina, on 06 ianuarie 2018 - 20:22, said:

Cum ti s-a recomandat in postul 19 il dezinstalezi de aici si daca ti se face dor de el doar bifezi casuta lui si il ai inapoi.

Da, am mai patit-o ca am dezactivat si nu se mai instala la loc WMP.
Nu mai aparea nici in bara si nici in "All programs".
Ar fi mai bine sa il pastrez asa cum este, insa as da pe setarile "recomandate" ca vad ca nu e nici o diferenta daca dau la "custom" si debifez tot de acolo cand intru prima data in el.
Voi vedeti ceva diferente daca debifati totul din WMP cand intrati pentru prima data in el dupa instalarea Windows-ului?

#25
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View Postsmiley2, on 09 ianuarie 2018 - 17:00, said:

Voi vedeti ceva diferente daca debifati totul din WMP cand intrati pentru prima data in el dupa instalarea Windows-ului?
Tu crezi ca mai foloseste cineva acel player? De ani de zile nu l-am mai accesat, este printre primele programe care zboara.

#26
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Mai sunt persoane care il folosesc, unii poate in caz de urgenta ca au probleme cu cel principal.
Ma rog, daca e in Windows ar fi util dar nu stiu fara updateuri daca isi mai face treaba.
Eu personal il mai folosesc uneori cand instalez Windows-ul si inca nu am un player audio, ca pentru video daca am nevoie WMP nu va functiona.

Poate cu ultimele updateuri aduse ar functiona si filmele, nu il foloseste nimeni cu ultimele updateuri?

#27
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View Postsmiley2, on 09 ianuarie 2018 - 21:43, said:

Mai sunt persoane care il folosesc, unii poate in caz de urgenta ca au probleme cu cel principal.
Pai exista atatea alternative pe net, de ce sa te cramponezi de wmp?

#28
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Da-mi niste exemple pentru player audio, eu unul nu as folosi AIMP sau Winamp din motive personale.
Winamp nu ar fi chiar rau dar e cam incarcat si multi spun ca e vechi.

#29
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Aimp, Winamp dar daca nu le vrei asta e, Fobar, Pot Player, VLC etc. Orice player reda fisiere audio.

#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004

View Postsmiley2, on 09 ianuarie 2018 - 21:43, said:

inca nu am un player audio, ca pentru video daca am nevoie WMP nu va functiona.
Poate cu ultimele updateuri aduse ar functiona si filmele, nu il foloseste nimeni cu ultimele updateuri?

Pai nu stiu ce filme ai tu pe care WMP sa nu el poata reda. Fara niciun Update.. Nu poate reda subtitrarile, dar de redat, reda orice ( mai putin codecuriel HEVC moderne, care le reda, dar nu in WIdnwos 7 ci in 10 ). In 7 banuiesc ca ai Media Center la versiuean ta , deci poate reda inclusiv DVD.
Ptr audio, free si calitate audiofila - Foobar2000 2000. Numai sa ai placa de sunet ca sa vezi ce poate oferi.

Edited by eiffel, 10 January 2018 - 16:32.


#31
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View Posteiffel, on 10 ianuarie 2018 - 16:31, said:

Pai nu stiu ce filme ai tu pe care WMP sa nu el poata reda. Fara niciun Update.. Nu poate reda subtitrarile, dar de redat, reda orice ( mai putin codecuriel HEVC moderne, care le reda, dar nu in WIdnwos 7 ci in 10 ). In 7 banuiesc ca ai Media Center la versiuean ta , deci poate reda inclusiv DVD.
Ptr audio, free si calitate audiofila - Foobar2000 2000. Numai sa ai placa de sunet ca sa vezi ce poate oferi.

Pai normal ca eu in Windows 7 folosesc WMP si nu ii fac updateurile.
Da se cheama Windows Media Center dar eu nu cu el redau filmele sau fisierle audio.
Nu reda unele filme in WMP, uite mai exact ce zice:
[ https://i.imgur.com/yfICCvJ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
Veverita_9

Veverita_9

    Banned la cerere

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 23.11.2017
Eu folosesc Windows Media Player pentru a reda sidiuri.

#33
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View PostVeverita_9, on 10 ianuarie 2018 - 18:19, said:

Eu folosesc Windows Media Player pentru a reda sidiuri.
"sidiuri" ??? Ce-s alea?

#34
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
AIMP e al rusilor, Kaspersky la fel.Putem fi spionati, desigur nu suntem toti oameni importanti dar ne pot fi sparte diverse conturi precum cele bancare sau afla informatii din computerul tau.
Cum vi se pare asta, e ok?Eu de asta nu folosesc unele programe, nu stiu tara lor de provenienta pe langa faptul daca imi plac anumite programe si usor de utilizat.
Dupa stirea asta, dar si dinainte nu prea am incredere in rusi.

Cu ce as putea sa imi protejez mai bine PC-ul de astfel de atacuri cibernetice?

https://www.digi24.r...-spionaj-809017

#35
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

View Postsmiley2, on 10 ianuarie 2018 - 19:34, said:

Cu ce as putea sa imi protejez mai bine PC-ul de astfel de atacuri cibernetice?
Nu te mai conectezi la internet. De curiozitate, pana acum de cate atacuri cibernetice ai avut parte?

#36
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Mi-au fost sparte niste conturi, email, forumuri, Steam, bancar mi se pare ca mi-a fost resetata parola.
Am primit un keylogger ceva, am avut si niste flooduri.
In fine, sa nu deviem prea mult de la subiect.

Pot securiza cumva acest lucru chiar daca as folosi programe rusesti?
Updateuri la Windows/programe, un antivirus si un anti-malware?

Edited by smiley2, 10 January 2018 - 19:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate