Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Google Home / mini /max

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#109
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

 AxelRo, on 29 iulie 2019 - 13:45, said:

Trebuie conectat contul de YT premium la fel ca cel de SPOTIFY. În setari google home/general/linked media accounts. Ar trebui sa apară"unlink" YT la fel ca în screenshot-ul tău.
Nu-mi apare optiunea. Poate o trebui sa-i dau un reset...M-am mai lovit de acceasi problema; nu-mi aparea Spotify acum un an si ceva.

Edited by PostacheNegrutzi, 06 August 2019 - 20:13.


#110
andreiu16

andreiu16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.06.2008
In Romania poti conecta Youtube Music cu google home? Am youtube premium si cand ii zic play some music imi pune pe chromecast, dar eu as vrea la boxa. Din ce am citit, chestia asta se intampla fiindca youtube ruleaza video si boxa nu poate decat daca e audio.

La Youtube Music app poti opri video si daca as conecta-o cu google home as putea asculta muzica de pe youtube direct pe boxa.

Problema e ca nu gasesc Youtube Premium sa-l linkuiesc: https://ibb.co/fQwMjWm . Pe butonul de other music services nu se intampla nimic daca apas.

Sau si mai usor: cum pot asculta muzica pe boxa cu youtube premium?


#111
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Ați reușit careva sa schimbați canale sau sa dați volumul mai tare din google mini cu broadlink rm 3 conectate ? Hai ca la AC are opțiunea de a seta temperatura dar la TV pot schimba canalele vocal ?

Am găsit la alexa https://m.youtube.co...#fauxfullscreen dar la google mini merge ?

#112
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Merge, tutorialul este pentru aplicația IHC. Eu pot controla Stb Iptv de la Digi, nu folosesc dvb-c direct în tv. Am programat strict canalele pe care le urmăresc.Sunt denumite exact asa cum sunt ele, e mai ușor de reținut. "hey google switch channel to DiGi24" sau TvrHD. Este mult de munca la programare. Merge și volumul +- dar la învățare trebuie apăsat pe telecomanda lung, adică dacă o înveți cu o singura apăsare de buton se duce de ex: de la 25 la 26. Ca sa ajungi la 45 cu volumul trebuie apăsat de 15 ori. O poți învață să se ducă la o singura apăsare de buton de la 25 la 30.

#113
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Super, ms , îmi iau.

#114
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006

 AxelRo, on 21 august 2019 - 19:10, said:

. O poți învață să se ducă la o singura apăsare de buton de la 25 la 30.
Dacă o înveți cu o singura apăsare, Ai încercat sa ii spui " raise volume 5 Times? "

Nu știu cu ce ma jucam și mi-a venit natural sa ii dau o comanda care după ce am rostit-o chiar nu credeam ca o va înțelege dar spre surprinderea mea a înțeles-o și nu era ceva uzual.

#115
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Da, merge și asa.

#116
tzaparone

tzaparone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.04.2007
Salutări tuturor!
Știe cineva cum se pot actiona ușile de la garaj din afara rețetei wifi de acasă,  adică din internet, ținând cont că am un întrerupător Sonoff acționat de GH mini, sau orice alt device comandat de un Sonoff fie chiar și fără a trece comanda prin Google Home mini? Există vreun device care ar putea să facă acest lucru?
Mulțumesc.

#117
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Telecomanda Universala Hub BroadLink RM PRO+ Wi-Fi care suporta si RF, asta in cazul ca poti actiona usile cu telecomanda RF

#118
tzaparone

tzaparone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.04.2007

 SethNY, on 01 septembrie 2019 - 17:24, said:

Telecomanda Universala Hub BroadLink RM PRO+ Wi-Fi care suporta si RF, asta in cazul ca poti actiona usile cu telecomanda RF
Mulțumesc pentru promptitudine, dar din specificațiile acesteia nu reiese că ar putea fi accesată din "afară", merge doar in rețeaua locală, mie îmi trebuie să pot face asta de oriunde, in caz că  de exemplu uit o marchiză motorizată deschisă, și să o pot inchide de la serviciu,sau oriunde mă aflu, ori o jaluzea cu actionare electrică, ori să pot modifica temperatura de lucru a trermostatului de ambient, etc. Sper că m-am făcut înțeles...

#119
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Are aplicatie, merge accesata de oriunde. Se integreaza si in google home.

#120
tzaparone

tzaparone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.04.2007

 SethNY, on 01 septembrie 2019 - 18:17, said:

Are aplicatie, merge accesata de oriunde. Se integreaza si in google home.
Ok, merci, mă gândesc să achiziționez una.

#121
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,423
  • Înscris: 16.05.2007
de sters

Edited by liberlamare, 01 September 2019 - 19:54.


#122
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Exista modul releu sonoff wi-fi+rf, de ce sa te complici cu Broadlink. Nu-i vad rostul. E util acolo unde ai multe telecomenzi în aceiași încăpere. Pentru sonoff folosești aplicația dedicata din telefon care e oricum împerecheată cu GHM. Poți da comanda verbal sau din aplicație indiferent ca ești sau nu acasă. Mai utila as vedea o camera smart de securitate cu care poți verifica statusul device-ului comandat de la distanta.

#123
tzaparone

tzaparone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.04.2007

 AxelRo, on 02 septembrie 2019 - 10:44, said:

Exista modul releu sonoff wi-fi+rf, de ce sa te complici cu Broadlink. Nu-i vad rostul. E util acolo unde ai multe telecomenzi în aceiași încăpere. Pentru sonoff folosești aplicația dedicata din telefon care e oricum împerecheată cu GHM. Poți da comanda verbal sau din aplicație indiferent ca ești sau nu acasă. Mai utila as vedea o camera smart de securitate cu care poți verifica statusul device-ului comandat de la distanta.
Am făcut câteva căutări și am vazut că pot accesa Sonoff direct,  nu știam că are server web încorporat. Deja am comandat unul care stie asta, merci.

#124
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Nu stiu daca merge si pentru releul descris de tine , dar cu un intrupator ca acesta https://www.emag.ro/...X4NXCBBM/  de 2 amperi , adica aproximativ 400W pot comanda de oriunde, chiar daca nu esti in acelasi wifi...eu il folosesc pentru lumini si il comanda de la 8 km distanta.

Adica folosesti DOAR acel intruptor si wifi din casa ... fara altceva ...

#125
4di

4di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 05.04.2006
Din experienta voastra, ca sa folosesc GHm , Philips Hue merg doar cu acel bridge, sau merg setate direct in vreo aplicatie la care face link GHm?

#126
CBR

CBR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 16.05.2019
Toate Philips Hue vechi au nevoie de bridge-ul acela. Au scos acum unele care nu mai au nevoie de bridge, dar nu cred ca au aparut inca in Romania si oricum au cateva limitari.

https://www.techhive...hue-bridge.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate